РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор на пикер...

+81
Милен Първанов
nikiil
hiphopper
S_BANKOV
tojimi
Калин
allpi
s.a.m.i
starsky
bobigrig
murphymet74
Port_Royal
paciani
petelement
stridata
Красимир
dani-77
Дидо Иванов
stan4o
gloupan - Киро
vbobi
djidjo
Ивката Вълов
М. Сталев
МИНЧО
bachoivo
Влади В
Doktor-5
Олег Димитров
Local
hawkbg
kRaikkonen
gog14
Николай Лесев
Apollo
mmilen
iconu1977
TITKO
Божката
dantho.mihov
ARAGORN
Dass
miLen4o
veselinov
BARONA
nikiiliew
rmstanev
Коце
Борислав Благоев
Тони 72
ro4eto
shekira
GogoBuboleto
Георги Кръстев
Петър Василев
barbolov.1977
dess0
6ef4eto
Outsider
martineti
Naas
boreto1
trenera
АК 47
butnik
VNNaidenov
topsoft
jeko
Теди
Martin_vasilev
fiverov
pav4oo_79
dako
Admin
Бачо Илия
Ванката
iliqn_d
stich
marian shimano
ceco65
dekata
85 posters

Страница 2 от 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Сря 2 Май 2012 - 17:47

Добър вариант според мен е ползването на мулти-модели с две дължини. Особено подходяши са някои модели на Шимано, които са с разлика през 60см.- 3.35/3.96...3.66/4.27 и т.н. Те автоматично покриват много голяма гама от различни дистанции, а и с по-големите дължини може да се работи и с по-тежки хранилки.
Колкото до пикерите, техния основен приоритет е точноста на къси дистанции, както и риболова на неудобни и с надвиснали клони брегове; но преди всичко точноста при късите дистанции. С фидер 3.30 не може да се замята точно на щекарски дистанции- 12-14м, а в общи линии това донякъде е и целта на занятието- на Острова при щекарските състезания се допускат и фидери и пикери, та от там са се пръкнали... Малките акции в случая не са определящото, понеже има пикери и със 120гр. акции- за едри риби и тежки речни хранилки на "трудни" и с гъста, надвиснала растителност брегове. Idea Wink
Подобно на фидерите и при пикерите има мулти-модели, а до колкото си спомням Шимано също имат такъв модел и то от топ-класовете. Спийдмастер 2.40/2.70, като не е със снадка а с две отделни долни колена + дръжка, горно коляно и върхове(3бр.); т.с. въобще не се нарушава строя на пръта и сечението на бланката в основата, за всяка една от двете дължини. Ето това аз бих си избрал за пикер, но....ще почака известно време. Very Happy Sad
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Admin Сря 2 Май 2012 - 18:56

Бачо Илия написа:
Подобно на фидерите и при пикерите има мулти-модели, а до колкото си спомням Шимано също имат такъв модел и то от топ-класовете. Спийдмастер 2.40/2.70, като не е със снадка а с две отделни долни колена + дръжка, горно коляно и върхове(3бр.); т.с. въобще не се нарушава строя на пръта и сечението на бланката в основата, за всяка една от двете дължини. Ето това аз бих си избрал за пикер, но....ще почака известно време. Very Happy Sad

Това не го знаех Very Happy

"Бийст мастера" и той ли е така?
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Сря 2 Май 2012 - 19:24

За Бийстмастера не знам, ще поразровя да видя и ще пиша; даже не си спомням да има въобще и пикер от този модел, но пък има мулти лайт-медиум фидер 2.74/3.35 с акция до 70 гр, което също е добър избор за близки и средни дистанции. Ето горе-долу и цената:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Cool

п.п. спийдмастера са фактически два отделни пикера, като за него има и връхчета 0.25 и 0.35 унции, само трябва да се внимава да не се строши горното коляно, или пък да не се загуби...на Габарево Very Happy Laughing
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by fiverov Сря 2 Май 2012 - 20:02

Баче ,нещо не можах да разбера за този спийдмастер?!?Аз го имам точно този модел 240 -270 и си е със снадка -такава допълнителна .Не са три колене плюс върховете А си е едно коляно ,което е разделено на две ,съответно от там му се променя и дължината (говоря за това при дръжката ).Или нещо аз не можах да те разбера или си в грешка или неправилно си се изразил .По скоро е първото ,ма ...
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Сря 2 Май 2012 - 20:14

Митко, не може да съм се объркал; даже и в пловдивския, в същата тема от същия автор, преди време писах подробности по този въпрос. Да не би твоя да е от предишна серия- пусни какъв е: АХ, ВХ, СХ... Аз също ще поразровя пак, ще видя и за картинка и линк!?? Rolling Eyes

п.п. ето какво съм писал за прозводствената гама на пикери Шимано-2012г(има и за Нексейва от който се интересува колегата; в БГ е новият модел- СХ):

Бачо Илия написа:Всъщност, като става дума за пикерите на Шимано, в момента се произвеждат и предлагат на пазара само три модела пикери:

1. "Венджънс"- този който имам и съм го коментирал подробно по-горе в темата; това което съм пропуснал за него е, че е и с новия модел водачи Shimano hardlite и това че независимо от параболичният строй, пръта е изключително пъргав- при разклащане няма никакви остатъчни мъртви движения на предната част, а незабавно заема първоначалното си положение- това го отдавам най-вече на наличието на геофибрите в композиция с карбон ХТ30.
Пикера е последен модел пикер на Шимано, произведен 2011г и макар не от най-високите класове(съответно и цени) на Шимано, напълно ще удовлетвори всякакви изисквания за такъв "лайт" риболов. Материала е карбон ХТ30 + Геофибри. Геофибрите напълно компенсират по-ниския клас карбон, понеже са 2.5 пъти по-леки от най-лекия карбон и 4 пъти по-яки от най-здравия карбон- правят пръта по-лек, по-здрав и по-пъргав. Специално този модел има и още една функция, която обичайно присъства при спинингите от висок клас- т.н. функция "vibra spot reel seats"- пръта е така конструиран, че всяко движение и вибрация на хванатата риба се предава директно на ръката, която държи пръта в зоната на макародържача и захвата с макарата- не само че ще се кефиш, ами контакта с рибата и контрола върху нея ще е пълен!
Отделно и връхчетата(0.5 и 1.0) са изключително финни и чувствителни и сработват по цялата си дължина, като неделима част от пръта. Днес ги съпоставях с два върха D-flex(0.5 и 1.0) на Браунинг...ми дефлексовете са като "дръвца" в сравнение с тези на пикера, а са топ-класата на стъклопластовите върхове(в комбинация с карбон)... Също така, Шимано са запазили производството и на цялата гама фидери "Венджънс", която включва 8 фидера- лайт, медиум, две хевита, два телефидера, един мулти мач/фидер и този пикер.

2."Нексейв- СХ"- новият модел пикер(старият е "ВХ"), с две отделни дължини(пикери) 2.40 и 2.70. Има съществени изменения от предишния модел- карбона вече е ХТ60+ХТ40(ХТ60/30 при стария), бланката е с 0.5мм. по-тънка, но теглото е увеличено с 35-40 гр(165гр за 2.70), което е за сметка на по-дебелостенния прът, съответно и пръта е доста по-стегнат от стария модел, както и от венджънса. По думите на състезатели(не от БГ), които са го тествали, пикерите са с "фаст"(връхна) акция или много близка до нея; с две думи- подчертано предимно речен модел за малки реки и слаби течения. Има някои изменения и във външния вид- цвят на водачи, заливки и т.н.
За разлика от модела "Венджънс", Шимано за 2012 г са спряли цялата производствена програма на фидери "Нексейв", с изключение на само тези два пикера- до колкото разбрах, поради слабите продажби на този модел фидери. На нашия пазар все още се намират почти всички варианти на този модел фидери, вкл. и пикери 2.70.

3. "Спийдмастър- мулти 2.40/2.70"- флагманският топ-модел пикер на Шимано. Много висок клас; цялата серия фидери се запазва в производство, карбон ХТ100+Биофибри, три връхчета- 0.5, 1.0 и 1.5 унции. Изключително чувствителен параболичен пикер с две сменяеми дължини- 2.40 и 2.70; характерното при него е че не е със 30см снадка за промяна на дължината, а е с две отделни долни колена за 2.40 и 2.70, които влизат директно в дръжката- тс. два отделни пикера, в едно. Точно предназначен за "лайт" риболов, но и с предостатъчно резерви за по-едри риби, най-вече в затворени водоеми. Нямам информация да е внасян в БГ(както и "Венджънса-2.70).

:dance: 🎻

Rolling Eyes


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Сря 2 Май 2012 - 20:32; мнението е било променяно общо 1 път
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by fiverov Сря 2 Май 2012 - 20:30

Ще ти пратя на лични ,че това с "Моята нова придобивка " не ме кефи много ,а и мисля ,че ВХ или СХ няма .Май е само АХ.За това не съм сигурен де .
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Ванката Сря 2 Май 2012 - 20:41

Бачо, последния ти пост ме отказа от "Нексейв- СХ" , моя преводач не мие превел някой неща.Минавам на друг вариант. I love you
Ванката
Ванката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1013

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Сря 2 Май 2012 - 20:58

И аз не бих си взел такъв за затворен водоем- имах подобен на СПРО- 2.70м и го продадох, паралелно с него и два Конгера-3.0 и 3.30, после две Окуми-2.70 и 3.0...и всичките до един бяха подобни речни модели(перфектно стават и за спининги). От по-ниския клас пикери, единствения параболик който съм мяркал и клатил е новата Окума- OQUMA Solitron(правят се в Тайван), но не знам вносителя дали пак ги е внесъл, понеже се бяха изчерпили.
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by dekata Сря 2 Май 2012 - 22:12

И аз след като никъде в БГ не открих Венджънс се загледах в Нексейва.Обаче като прочетох в един руски сайт презентацията която му направиха(бърза акция,за реки и т.н.) и разбрах,че не е това което търся.И се върнах пак на Венджънса.Не че е върха на сладоледа,но мен много ме кефи и ме радва.От Норд фишинг 77 до в къщи ми стъпи на 125лв. и дойде за 3-4дни.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Моля за мнение - Focus - Diabolo Picker 3м

Писане by Martin_vasilev Пон 4 Юни 2012 - 13:56

Има една готина оферта за това пикерче , немога да отделя много пари сега и мисля да го купя може ли да дадете мнение , който го е имал ? Дали си заслужава парите всичко ме интересува относно пикера !

Мерси предварително ! Поздрави !
avatar
Martin_vasilev
🐟 🐟

Брой мнения : 128

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by marian shimano Пон 4 Юни 2012 - 15:10

Мога да ти изредя хиляди псувни по адрес на точно кози пикер, като бивш собственик.
Това няма нищо общо с въдица, това е предимно боклук, имал съм 3 евтини пикера и този няма нищо общо с пикер,другите два бяха по-добри ама и с тях нестава да хванеш риба. С Фокуса замалко да се самоубия при мятане. Shocked Very Happy

Дори най-долнопровния фидер Адвенчър е 33 пъти по добре.
Като каже пикер , означава къса пръчка за малки рибки, тънка като молифче и с тегло 130/140гр.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by fiverov Пон 4 Юни 2012 - 18:56

ето това е твоя пикер
[You must be registered and logged in to see this link.]
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Пон 4 Юни 2012 - 19:06

fiverov написа:ето това е твоя пикер
[You must be registered and logged in to see this link.]

+1 за Адвенчъра 3.30 със шесте върха, за тези пари. Ако не си взел това дръвце на Фокус, направо го грабвай! Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Martin_vasilev Пон 4 Юни 2012 - 19:14

Дано адвенчъра не е купен ще го отнеса само да се разберем с колегата Smile Мерси за съветите ! Smile
avatar
Martin_vasilev
🐟 🐟

Брой мнения : 128

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Пон 4 Юни 2012 - 19:25

Вземи го и със шесте върха, а не в по-евтиният вариант! Idea

п.п. наскоро правих тестове точно на този модел и с тази дължина:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Admin Пон 4 Юни 2012 - 19:35

И аз имах такъв Пикер / Диабло/ едно време, не си заслужава!!!
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Теди Пон 4 Юни 2012 - 22:36

Отзивите за Диаблото са само лоши който съм чувал!Десо май имаше едно време такъв и го продаде,найстина по добре Адвенджъра пък и само трите допълнителни върха който дава Ванката струват 40-50 лева!!!
Теди
Теди
Шампион "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1698

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Martin_vasilev Пон 4 Юни 2012 - 22:47

Утре адвенчъра пътува кън мен , благодаря ви за съветите колеги ! Smile

Поздрави
avatar
Martin_vasilev
🐟 🐟

Брой мнения : 128

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by jeko Вто 26 Юни 2012 - 12:25

Колеги,за пръв път срещам тази марка.
Никакви впечатления или мнения конкретно за този пикер.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Търся нащо по евтино.
jeko
jeko
🐟

Брой мнения : 28

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Вто 26 Юни 2012 - 12:54

Колега, в единият от тукашните магазини има 1 бр. Окума-Солитрон(2.70м, акция 10-50), за който съм писал по-горе в темата; ако имаш интерес, мога да ти го пратя; цена 75 лв. Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by topsoft Вто 26 Юни 2012 - 12:57

Бачо Илия написа:Колега, в единият от тукашните магазини има 1 бр. Окума-Солитрон(2.70м, акция 10-50), за който съм писал по-горе в темата; ако имаш интерес, мога да ти го пратя; цена 75 лв. Idea

Бачо е прав, взимай го, перфектен е за парите си!
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Вто 26 Юни 2012 - 15:29

Преди малко се чух с магазинера- пикера е продаден, така че сори! Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Теди Вто 26 Юни 2012 - 21:13

Бачо Илия написа:Преди малко се чух с магазинера- пикера е продаден, така че сори! Idea Wink
Баче сега на Копринка го барнах сефте този пикер и да ти кажа си заслужава отвсякъде парите много ми допадна поне на клатене!
Теди
Теди
Шампион "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1698

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Вто 26 Юни 2012 - 21:53

Пикера е страхотно изпълнение за тези пари; ако не бях си взел Венджънса, при всички положения щеше да е този, като се има в предвид и че Внджънса е точно два пъти по-скъп...
Дано ги внесът пак, щото май в момента ги няма никъде. Rolling Eyes Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by topsoft Вто 26 Юни 2012 - 21:55

За това искам още веднъж да благодаря на Ванката, че ми го взе. Мерси Ванка, ако се видим на Душанци, задължително ще почерпя по биричка!
topsoft
topsoft
III-то място "Джеди" лига 2012 г.

Брой мнения : 3227

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by marian shimano Сря 27 Юни 2012 - 0:28

Абе Бачо, какви две дръжки те гонят бе, това да не ти е тика или някоя по нетаче марка.

ПП: Бачо, Аз и Фифи не ловим с перфектни въдици, нито ни трябват.
Приеми го като фраза, ако не можеш да я разбереш ще я довърша.
Mad
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Бачо Илия Сря 27 Юни 2012 - 1:25

Виж ся, аз моя пикер съм си го избрал и съм доволен от избора си(пише го под аватара ми); ти с какво и как ловиш, нито ми влиза в работата, нито ме интересува; ако искаш лови и с пикер без дръжка... Wink
Ставаше дума за въпрос на колега по отношение на избор на по-нискобюджетен пикер и съм взел отношение по този въпрос- в момента "Солитрон" е най-добрият пикер, въобще, някога внасян у нас...поне, според моите лични виждания за понятието "пикер"! Idea Wink

п.п. ти какъв пикер ползваш; цъкни една презентацийка и някоя друга снимка, та да има ясност по въпроса с пикерите за останалата аудитория(мен лично, не ме интересува, както писах по-горе)!?? Rolling Eyes
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by fiverov Сря 27 Юни 2012 - 6:53

marian shimano написа:

ПП: Бачо, Аз и Фифи ...

Shocked Rolling Eyes Neutral Like a Star @ heaven :scratch: :afro:


fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by VNNaidenov Сря 27 Юни 2012 - 7:53

[You must be registered and logged in to see this link.]
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by marian shimano Сря 27 Юни 2012 - 8:40

Бачо Илия написа:Виж ся, аз моя пикер съм си го избрал и съм доволен от избора си(пише го под аватара ми);
Виждам че от мойте постове си проумял и си сменил сопите, как ти влезна акъл в главатати просто незнам.

Достатъчно съм писал и снимал, Шимано сие Шимано и ти го знаеш , вижда се от текста под аватара ти.

Мисля , че като пикера на Фифи и 8- те фута на Трикаста друго по-добре направено няма.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Избор на пикер... - Page 2 Empty Re: Избор на пикер...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите