РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Моето осветление...

+24
veselinov
МИНЧО
Veselin_fish
Dass
dekata
topsoft
Dermy
barbolov.1977
Ванката
stich
Георги Кръстев
dako
fiverov
iliqn_d
Теди
ceco65
MITKO70
nasko83
marian shimano
LMMitrev
CERRUTI
Admin
VNNaidenov
Бачо Илия
28 posters

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Моето осветление... Empty Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Нед 22 Яну 2012 - 23:31

Пускам темата за споделяне, кой с какво си свети нощно време- както при риболов(там където е разрешено), така и при палаткуване, бивакуване и софри, щото фидер-маратона наближава, а сезонът с нощувките, фестовете и купоните...и той наближава... Very Happy Very Happy Cool
Най-напред ще започна темата с част от моя инвентар или отляво надясно както следва:

[You must be registered and logged in to see this image.]

1. Голям фенер на фирмата "Coleman"- постоянен спътник във всички излети и купони с нощувка, един много силен диод с конусен отражател, три различни по сила режима на светене, 4 бр кръгли батерии от най-големите, водоупорен и удароустойчив. Батериите му са от декември 2010г, като за миналата година е откарал поне 12-15 нощувки и батериите не са мръднали(дават му 140 часа режим на непрекъснато светене); през ноща винаги го оставям да свети постоянно на най-слабия режим, щото някой пиян-залян колега да не се блъсне някъде в такъми или палатки, или да цопне да се удави... Laughing

2. Далекобоен прожектор на фирмата"Active-produkts"- Една мощна ксеонова халогенна лампа, над 1500 метра прав лъч, акумулаторна батерия и зарядно за 220в. в комплекта. Ползвам го ако се пристига късно(или много рано, по тъмно) на водоема и трябва да се поогледа целия бряг, както и дали има някой на отсрещния бряг..Ползва се и при кепчосване на нещо едро, дето не ще да уцели кепа... Very Happy

3.Челник "Petzl-tikka plus"- Една от най добрите марки в света, три батерии ААА, два диода с три бели и два червени режима на светене, 140 часа режим на светене- на икономичните режим и отделен малък диод отстрани, за индикация при изщощаване на батериите; водоупорен; родих се с този челник от както го имам(намира се и на нашия пазар). Idea

4. "Сгъваем" фенер на фирмата "Blacks"- Един силен диод и конусен отражател, силен, слаб и мигащ режим на светене със индикация за режима от слаб син диод на капака отгоре. Захранва се с 4 бр батерии АА, със 120-часов режим на работа. Изключително компактен(на долната снимка го има разпънат). Ползвам го за постоянно осветление през ноща, като ходя с нощувка на водоеми, на които няма как да влача големия фенер(Душанци например) Shocked Cool

5. Малък прожектор на фирмата "Blacks"- Девет много силни диода, три батерии ААА, изцяло метален, ударо и водоустойчив- постоянно ми е в чантата или в елека, за всякакви нощни ситуации..има около 70 метра лъч. Wink

По долу и една снимка на всички светилници, светнати а сгъваемото фенерче и разпънато:

[You must be registered and logged in to see this image.]

п.п. имам и още няколко разни разнообразни лампи и челници( най-вече китайски изпълнения), но те се дублират с тези основните по-горе.

Crying or Very sad

п.п. снимките пак са ми орязани от дясно, та двете фенерчета не ги виждам.. Idea


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Нед 22 Яну 2012 - 23:41; мнението е било променяно общо 1 път
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by VNNaidenov Нед 22 Яну 2012 - 23:39

За бивака с луминисцентни лампи преработени за 12 волта.
От Илиенци си купихме пак 12 волтови лампи като тези енергоспестяващите.
По 5 лв. са,а вършат страхотна работа.
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Нед 22 Яну 2012 - 23:44

А, имам и такава луминисцентна лампа на 12в.- седи ми постоянно в багажника на колата, но рядко я ползвам понеже този инвентар по-горе, покрива всички ситуации. Тези луминисцентни лампи са много удобни за шатри и купони! Very Happy Idea

п.п.Иначе, тази окомплектация по-горе, като цяло е общо около 300 лева, ако не се вземат в определен момент и на специални промоции с по-ниски цени(събирани са едно по едно), но ако се мине на китайски вариант- подобен комплект може да се композира и за около 50-60-70 лева, но не с това качество, живучест, икономичност на батерии, параметри и т.н.
В общи линии, това като марки и модели са "шиманата" на осветлемието- за сравнение- челника(моя модел,швейцарски на PETZL ) у нас струва 72-75 лева, а китайските аналози в "левчето" са по 5-6 лв( същите като в "левчето", в рибарските сайтове са по 10-12 лева); разбира се, двата варианта нямат нищо общо, освен дето се ползват за едно и също нещо. Idea


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Нед 22 Яну 2012 - 23:48; мнението е било променяно общо 1 път
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by VNNaidenov Нед 22 Яну 2012 - 23:48

За шатрата имаме една голяма,за "кухнята" една по-малка и 4 от тези енергоспестяващите за брега за въдиците.


Последната промяна е направена от VNNaidenov на Нед 22 Яну 2012 - 23:51; мнението е било променяно общо 1 път
VNNaidenov
VNNaidenov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 392

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Admin Нед 22 Яну 2012 - 23:48

Аз виждам и петте фенера...
Иначе ползвам един фенер с зареждаща батерия и дистанционно за включване и изключване ама не държи много... 4-5 часа максимум. Имам и една лампа която се включва в запалката на колата , смятам да и сменя крушката и някаква диодна за да свети по силно. Имам и фенерче с баерии и диодна крушка, до сега не съм ги сменял... свети много. Утре ще ги снимам.
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Пон 23 Яну 2012 - 0:01

Петото фенерче въобще не го виждам, а четвъртото(сгъваемото), на втората снимка го виждам само половината, а на първата само левият му ръб- снимките съм ги качил 800х600 и нямат опция за увеличаване. Sad
Имам и още няколко разни и разнообразни китайски светилници и челници, но те се припокриват като функции от тези основните по-горе. Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Admin Пон 23 Яну 2012 - 22:06

[You must be registered and logged in to see this image.]

От ляво на дясно...

Фенера с зареждаща се батерия и дистанционно. За съжаление не свети много дълго с едно зареждане, не повече от 4-5 часа. Което както и да го погледнеш , не е дори едно денонощие!

Втория осветителен уред е интересен, включва се в запалката на колата. Кабела се прибира в самия фенер и има магнит от задната страна.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Върши работа обаче само ако колата е до теб, колко често се случва обаче това? Трябва да му намеря някаква по-силна диодна крушка.

И третия си е фенер с диод, свети много силно и не си спомням да съм му сменял батериите от 3 години.

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by CERRUTI Пон 23 Яну 2012 - 22:38

Бачо Илия написа:П Една мощна ксеонова халогенна лампа,
Бачо е те такова животно нема!Крушката или е ксенонова,или е халогенна.Ксенон системата е със газ а халогенната е с нажежаема жичка!
CERRUTI
CERRUTI
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 839

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Пон 23 Яну 2012 - 23:35

Ами, избери си което искаш от двете, щом не може и двете заедно! Very Happy
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by CERRUTI Вто 24 Яну 2012 - 0:34

Бачо Илия написа:Ами, избери си което искаш от двете, щом не може и двете заедно! Very Happy
Халогенна е,и аз имам подобен,не е баш от оригиналните но върши работа:
[You must be registered and logged in to see this image.]
А сега съм поръчал подобен като габарити но със диоди-свети силно,но консумацията е по малка,иначе за работното място мисля петромакс....Но ще видя,братовчед ми работи в такава фирма за осветителни тела и може да измисля нещо по малко и по нечупливо като петромакса Smile
CERRUTI
CERRUTI
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 839

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Вто 24 Яну 2012 - 1:14

Този моят има режим на непрекъснато светене около час или малко повече- ползва се по изключение, за каквото съм писал по-горе; след това автоматично изключва и трябват 220в. за зареждане.

Crying or Very sad
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by ???? Вто 24 Яну 2012 - 11:08

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by LMMitrev Сря 25 Яну 2012 - 18:48

[You must be registered and logged in to see this link.]

Колеги поръчах си едно фенерче на много изгодна цена- 15лв! С доставката общо 18лв.! Марката е Uniross [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.] Като го получа,ще пиша допълнително.
LMMitrev
LMMitrev
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1455

http://www.browning-fishing.com

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Чет 26 Яну 2012 - 14:32

Ето по-долу и любимите ми "китайци", които също перфектно вършат работа като за такива от по-икономичен клас:

[You must be registered and logged in to see this image.]

1. Плосък челник за козирка на шапка- 6 диода с режими 2-4-6 или мигащ; много практично нещо за риболов, две плоски кръгли батерии, издържа 2-4 нощи при прекъснат режим на светене и в зависимост колко диода се ползват.

2. Нормален челник- 19 диода с режими 1-7-19 и мигащ; издържа със седмици и месеци, ако се ползва на най-икономичния режим с един диод; три броя батери ААА

3. Лампа тип "фенер"- практична малка лампа с три диода и с регулатор на силата на светене- идържа около, 35-40 часа непрекъснато светене в по-икономичен режим; ползва се и за риболов и за софри; три батерии АА, китайците са и сложили отгоре и компас, който работи даже. Laughing
Главния недостатък на горните изделия е най-вече ниската икономичност, а и параметрите на интензитета на светлината не са същите като на другите...но и цените не са същите- тези струват по 5-6 лева по "левчетата", даже фенера го зареждат с батерии в тази цена. Very Happy
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Чет 26 Яну 2012 - 15:01

Ето и линк от който може да се закупи челника на PETZL- TIKKA Plus 2 :

[You must be registered and logged in to see this link.]

В момента даже е на промоция. Иначе, върха на сладоледа е ето този модел:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Тукашен колега има такъв служебен, та имам съвсем преки наблюдения- страхотно изпълнение и режими на работа!!!! Idea

п.п. тези модели(а и други) се предлагат и в други БГ-магазини, на аналогични цени! Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Чет 26 Яну 2012 - 15:31

Гледам в един сайт, че предстои внос на още по-усъвършенствам модел на фенера на "Coleman"- сгъваем и компактен:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Както и подобен модел като моя, сгъваемия- има го наличен:

[You must be registered and logged in to see this link.]

п.п. пиша за тези конкретни модели, понеже имам преки насблюдения от подобни такива! Cool Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by CERRUTI Чет 26 Яну 2012 - 16:12

LMMitrev написа:Колеги поръчах си едно фенерче
Браво много е готино,можеш да го ползваш като ключодържател,тъкмо да не си губиш ключовете и да можеш да си отключваш на тъмно Smile

Бачо Илия написа:1. Плосък челник за козирка на шапка- 6 диода с режими 2-4-6 или мигащ; много практично нещо за риболов, две плоски кръгли батерии, издържа 2-4 нощи при прекъснат режим на светене и в зависимост колко диода се ползват.
Бачо сложи му по хубави батерии,защото това което пишеш за 2-3нощи е малко,моя има вече 14-15 нощи на смесен режим и продължава да си свети като нов.

п.п.Някой знае ли къде в София се продават чорапчета за петромакс?
CERRUTI
CERRUTI
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 839

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Чет 26 Яну 2012 - 16:18

При мен може би много бързо падаха, като ходех често лятото на Душанци, с първия влак- около час път си светя постоянно с него по пътя и може би затова, но не съм и засичал точно- батериите са от есента 2010 и още светят, макар и по-слабо; иначе за риболов ползвам само Пецела- разликата с китайските челници е огромна... Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by marian shimano Чет 26 Яну 2012 - 16:29

Чирути, на всякъде където продават всичко на тема газ, няй близкото ти е на Кооперативния пазар в Лау-Лин от към зеленчуците има една пътека със магазинчета, там има такъв магазин и има , има и стъкла.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by LMMitrev Чет 26 Яну 2012 - 16:51

CERRUTI написа:
LMMitrev написа:Колеги поръчах си едно фенерче
Браво много е готино,можеш да го ползваш като ключодържател,тъкмо да не си губиш ключовете и да можеш да си отключваш на тъмно Smile
След като съм написал-фенерче и след като самия модел е мини е логично tongue ,че не става за основна светлина,а по-скоро за допълнителна,все пак фенерчето е с 4бр. АА батерии,които ги имам доста (зареждащи се) утре,ще пристигне и ще ти го снимам на тъмно,да се светнеш Question
LMMitrev
LMMitrev
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1455

http://www.browning-fishing.com

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Чет 26 Яну 2012 - 16:52

CERRUTI написа:Браво много е готино,можеш да го ползваш като ключодържател,тъкмо да не си губиш ключовете и да можеш да си отключваш на тъмно Smile

Що бре колега- какво му е на фенерчето; като размер, така като гледам по-горе на снимките е колкото мойто китайското, даже ще е и доста по-икономично и е перфектно и за риболов и за софра; мойто колкото "душанцита, домляни и копринки" е откарало, само то си знае. Laughing Голям фенер не върви да се носи навсякъде, особенно пък и при дълги преходи пеша, с много багаж! Idea

п.п. пропуснах да упомена и че имам и 6-литрова газова бутилка(от онези червените), окомплектована с лампа, котлон и печка...ама това е за продължителна "обсада" на някой язовир...седмица или повече, пък така не съм ходил сигурно 5-6 години. Sad Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by nasko83 Чет 26 Яну 2012 - 18:10

Вчера звънях на представителите на Coleman за една палатка , та ги поразпитах и за фенерите . Човека беше много любезен и ми обясни , че шаранджийте много купували ето този модел :

[You must be registered and logged in to see this link.]

ставал и за осветяване на бивак , както и за осветяване на по далечни разстояния , като се регулира снопа светлина . Като добър вариант посочи ето този:

[You must be registered and logged in to see this link.]

nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by marian shimano Пет 27 Яну 2012 - 9:26

Бачо, сори за оффа, но немога да намеря темата за осветление за състезанието.



Знаесе, че за осветление което да ни върши добра работа с високо КПД няма да се разминем с по малко от 100 кинта, но има вариант на D.I.Y. такова, с малко въображение и едно посещение в Конрад можем да произведем за скромно пари подобно.



[You must be registered and logged in to see this link.]

Темата от нариба точка сом.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by LMMitrev Пет 27 Яну 2012 - 11:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това фенерче,което си поръчах,мисля да му сложа по силни диоди,дори и да се намали времето за светене,пак ще е добре(оригинално го дават 80часа),имам човек който се занимава със жичкаджииски работи,токове и е маняк на тема осветление и фенери. Все пак,човек трябва да разбира от тия работи,ампери,мампери,волтажи,жички,мички за да се постигне някакъв резолтат....,но за мен най-добрия вариант за осветление при нощен риболов си е петромакса с допълнителни светлнки и челници,както сме замислили с Черути за маратона на Езерово.
LMMitrev
LMMitrev
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1455

http://www.browning-fishing.com

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by nasko83 Пет 27 Яну 2012 - 14:17

Получи ли го вече ? За тая цена и 80 часа работа е направо супер , след преработката и на 50 да падне пак добре. Пиши , като го пробваш как свети , че и аз трябва да взимам нещо . Гледам на тези по скъпите им дават по 50 , 60 часа работа , те са и с повече диоди де , но все пак Suspect
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by LMMitrev Пет 27 Яну 2012 - 15:00

Значи,поръчах го в сряда вечер,обадиха ми се в четвъртък да ми кажат,че в петък ще ми го доставят на адреса,след което по късно ми се обадиха пак и ми казаха,за събота и се извиниха...,в английски сайтове го гледах на цени от 6/7 паунда,по принцип uniross е хубава марка за акумолаторни и презареждащи се батерии,а Черути викаше че бил малък като за ключодържател,та на едно място видях размера,високо е 23.5см. и тежи 175гр.,нещо като това на Бачо е-четвъртото поред от първа страница,като големина.
LMMitrev
LMMitrev
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1455

http://www.browning-fishing.com

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by nasko83 Пет 27 Яну 2012 - 15:38

Важното е да свети , колко е голям не ме бърка , а може пък и да имаш късмет и от доработка да няма нужда Wink
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Пет 27 Яну 2012 - 16:14

То, първо го тествай как свети, пък после му прави доработки. По принцип, тези с диодите светят много силно! Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by CERRUTI Пет 27 Яну 2012 - 23:53

Ето какво заприходих днес към аксесоарите за риболов:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Не свети колкото халогенния,но поне се надявам да е по икономичен,поне от този линк до колкото разбирам му дават 36часа светене: [You must be registered and logged in to see this link.] ....има и икономичен режим със един диод...а бе за 7кинта толкова.
CERRUTI
CERRUTI
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 839

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Бачо Илия Съб 28 Яну 2012 - 0:17

Супер е! Честито!!! Suspect
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Моето осветление... Empty Re: Моето осветление...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите