РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На близко и дълбоко - тактически въпрос

+8
МИНЧО
Outsider
Naas
Dass
veselinov
Admin
Божката
toko
12 posters

Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by toko Вто 7 Юли 2015 - 10:38

Тази седмица катастрофирах челно в един експеримент и търся съвет. Лових си кротко бабушки на плувка на 10 метра дистанция и дълбочина около 6-7 метра. Задуха обаче противен вятър и реших да видя дали ще мога да ловя на фидер на петното което си имах. Рибите бяха там, влияеха се от храната и очаквах риболов в добро темпо. След около час обаче разбрах че нешо не е както трябва. Нямах нито една риба, и видях само едно кълване. Извода който си правя е че бърках нещо генерално - било то монтаж, положение на въдицата или кой знае какво. Та питам вас по-опитните как аджеба трябваше да подоходя?
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Божката Вто 7 Юли 2015 - 11:40

Сигурен ли си, че рибата е останала на петното след излизане на силния вятър?
Принципно, рибата се дърпа от бреговете и влиза на дистанция когато задуха. Силният вятър размътва водата край брега и рибата си бие шута защото тази мътилка и пълни хрилете.

П.п. Може и да не съм прав Embarassed
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Admin Вто 7 Юли 2015 - 11:45

Къде е това , на Копринка ли ?

Колко храна подаваше като лови на плувка и с каква кошница лови с фидера?

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by veselinov Вто 7 Юли 2015 - 11:45

Токо , само не кзвай , че си ходил на някоя кариера дето на 10м е 6м дълбоко, а на 12м -8м.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
На дъното ли лови , над дъното, колко над дъното...????
Кажи още , че много неизвестни.....
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by toko Вто 7 Юли 2015 - 13:28

Благодаря за интереса. По ред на питанките:
- Рибите си бяха там. След като се провалих с фидера на мача с по-тежък ваглер си лових относително прилично. А и баща ми ловеше инцидентни риби с директния когато успееше да задържи плувката.
- Да, на Копринка - на Лешница. Брега е почти отвесен и дълбочината на 3 метра дистанция не се различава много от тази на 20-30 метра.
- Подавах стиски не по-големи от кошничка 30 грама с каквато и лових. Кошничката беше най-обикновена стандартна с квадратен профил. Монтажа беше асиметричен клуп
- Лових на дъното. В интерес на истината стрелях зърна и пелети с прашката и имаше риби и над дъното, но на дъното имаше и бабушки и платики. Целенасочено обаче избягвах платиките и затова лових предимно на жито/царевица. На бял взимаха основно платиките.

Сега като се върна назад си спомням подобно фиаско на яз. Душанци когато така и не успях да разбера какво става с фидера. Тогава имах няколко риби, които си бяха на куката, а върха така и не беше трепвал. Това ме навежда на мисълта, че и тогава и сега бъркам нещо кардинално - било то типа кошница, монтажа или презентацията.
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Dass Вто 7 Юли 2015 - 13:38

toko написа:... Това ме навежда на мисълта, че и тогава и сега бъркам нещо кардинално - било то типа кошница, монтажа или презентацията.
Твърд и пренатегнат връх??? И защо асиметричен монтаж?


Последната промяна е направена от Dass на Вто 7 Юли 2015 - 14:43; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Admin Вто 7 Юли 2015 - 13:40

Най-добрия монтаж за Бабушки е Патерностера  / с дълго рамо 30-50 см./ тази гад много често преследва стръвта докато потъва !!!

И като потъне на дъното вече не се интересува от стръвта / или много по-малко / ...

Според мен разликата идва точно от там , на плувката стръвта е потъвала по-бавно и е била по-голям интерес за Бабушките...

Предполагам си ловил с кошничка наниза на основното влакно и повод след нея / писал си асиметричен , сега видях/ , не много дълъг ? / 50 тина см./ ?

На червей щеше да е доста по-лесно да ги насъскаш да кълват , съотношението щеше да е много на малко за Бабушките Smile
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by toko Вто 7 Юли 2015 - 15:56

Върха си беше ОК - 2 оz за този вятър мисля нямаше проблем. Монтажа ли - реших че за тази дълбочина и дистанция той ще ми създава най-малко проблеми.

Коки, лових най-вече на червей. Идеята ми беше да разбера дали работи цялата схема и исках да хвана каквато и да е риба на фидера. Пробавах и на жито/царевица но със същия успех.
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by veselinov Вто 7 Юли 2015 - 16:34

Токо, всичко е ясно!!! Познали са те, че си плувкар и са ти въртели номера.... Laughing Laughing Laughing Laughing
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Божката Вто 7 Юли 2015 - 16:40

toko написа:Върха си беше ОК - 2 оz
veselinov написа:Токо, всичко е ясно!!!
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by toko Вто 7 Юли 2015 - 16:48

То че е ясно, ясно е - толкова си мога. Ама нямах даже леко смукнат червей. Върха не беше натегнат че да ги плаши. А и все за 1 час една щеше се да самозасече и да остане да виси като сопол. Просто ме игнорираха...
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Admin Вто 7 Юли 2015 - 16:54

Това 2 оз е не човешки много , странно е друго...

Защо не са ти осмукали червеите ? Ако долу има риби , то все няколко щяха да клъвнат !!!

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Божката Вто 7 Юли 2015 - 17:01

Каквото и да гадаем, няма как да сме сигурни къде е бил проблема.
Кошница, монтаж, дебелина и дължина на повода, кука, презентация на стръвта...
Много неща са които е трябвало да се променят, изчистват и търсят варианти на момента, сега ще е трудно да се даде точен отговор защото дори най-вероятната причина, може да е далеч от истината.
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Naas Вто 7 Юли 2015 - 17:35

А кошницата къде ти падаше, там където е бил ваглера или .......? На едно и също място ли хвърля?
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by toko Вто 7 Юли 2015 - 17:59

След първия половин час пробвах на различни дистанции пред/зад петното. Повод 0.12 - 0.14, различно дълъг.

Именно Коки - точно това се опитвам да разбера чрез вас. Защо обикаляха фидера като прокажен. Риби категорично имаше - и преди и след това лових на директен/мач. Какво точно ги плашеше. Все едно хранилката е висяла е и се мандърхецала отдолу да ги плаши...

avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Outsider Вто 7 Юли 2015 - 18:20

Naas написа:А кошницата къде ти падаше, там където е бил ваглера или .......? На едно и също място ли хвърля?

Това е важния въпрос , според мене. Ако си нагласил дистанцията на око , или даже с колчета , така че хранилката да пада там , къдетои ти е ваглера , при дистанция десет метра и дълбочина седем , познай кво се получава... Wink - с малко чертежче се оказва че кошницата пада на 6.60 от брега Idea

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Admin Вто 7 Юли 2015 - 19:19

На Копринка има много риби , за един час ще се завъртят и на 6 Метра  , специално там  . Може да не пристигнат само при положение , че не е имало темопо и се е замятало на 10 плюс минути.

Другия път като ходиш на там се обозначи да видим що така се е получило...
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Naas Вто 7 Юли 2015 - 20:07

Outsider написа:
Naas написа:А кошницата къде ти падаше, там където е бил ваглера или .......? На едно и също място ли хвърля?

Това е важния въпрос , според мене. Ако си нагласил дистанцията на око , или даже с колчета , така че хранилката да пада там , къдетои ти е ваглера , при дистанция десет метра и дълбочина седем , познай кво се получава... Wink  -  с малко чертежче  се оказва че кошницата пада на 6.60 от брега Idea

Точно това си мислех и аз, че не е налучкал захраненото петно, но и Коки е прав че там риба има много и дори без захранка трябва да се хване нещо за това време.
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by МИНЧО Сря 8 Юли 2015 - 7:51

По някое време рибата се вдига от дъното, и за това взима единствено на пропадане. Така поне беше при нас последния път. КирЕто успя да направи линията много лека, захранката в кошницата не толкова натъпкана и с доста бял за да избутва захранка по пътя. Така имаше кълване на всеки 20 секунди при дълбочина над 10 метра.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by toko Сря 8 Юли 2015 - 9:31

Outsider написа:
Naas написа:А кошницата къде ти падаше, там където е бил ваглера или .......? На едно и също място ли хвърля?

Това е важния въпрос , според мене. Ако си нагласил дистанцията на око , или даже с колчета , така че хранилката да пада там , къдетои ти е ваглера , при дистанция десет метра и дълбочина седем , познай кво се получава... Wink  -  с малко чертежче  се оказва че кошницата пада на 6.60 от брега Idea

Имам не лоши познания по математика и тези изчисления ги направих на око. В последствие за да елиминирам грешката при умножение при числото "пи" отпусках по метър-два та белким уцеля петното. Дори и да допусна че супер ламерски съм го пропускал без изключение, Коки е прав - там риби си имаше по принцип и все трябваше да има 2-3 кълванета.

Коки, до края на лятото вероятно почти всяка неделя ще съм на Копринка, че децата са в Казанлък и пътуваме всяка седмица. Съдейки по нивото в момента е твърде верояно и да сме на същото място - стига баща ми да не реши друго (което е малко вероятно - той по принцпип не харесва Копринския и Дунавския ръкави). От научно изследователска цел като ми писне да ловя на леко ще експериментирам отново...
avatar
toko
🐟 🐟

Брой мнения : 50

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Ивката Вълов Съб 25 Юли 2015 - 8:15

Колко грама каза, че ти е била кошницата? Тая гад също така се вшиае и от пропадането на стръвта. За това ползвай леки кошнички от порядъка на 15 грама..... Абе леки кошници. Аз вчера като ползвах тежка кошница(30) имах много вели пипания и редки, смених кошницата със (12) и всичко си дойде на место, а съм ловял със фидер за река (150 акция) връхчето от стъкло поне 3oz.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by stridata Съб 25 Юли 2015 - 9:11

Как работите с 3oz и 15 гр. кошница? Аз с такова връхче и такава кошница се чувствам като слон в стъкларница Embarassed
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Влади В Съб 25 Юли 2015 - 9:38

stridata написа:Как работите с 3oz и 15 гр. кошница? Аз с такова връхче и такава кошница се чувствам като слон в стъкларница Embarassed

I love you I love you I love you
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Outsider Съб 25 Юли 2015 - 10:45

ма колко лесно се хващате само... Laughing Laughing Laughing а Вълов се усмихва под мустак и почва да мисли следващата дяволия Twisted Evil

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Ивката Вълов Съб 25 Юли 2015 - 16:32

Абе когато те мързи да си нагласиш въдицата като требва ловиш ка можеш

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by ЛукаБрази Съб 25 Юли 2015 - 23:02

Ивката Вълов написа:Абе когато те мързи да си нагласиш въдицата като требва ловиш ка можеш
Ти гледай да не те мързи и на друго място че....
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

На близко и дълбоко - тактически въпрос Empty Re: На близко и дълбоко - тактически въпрос

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите