РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фидер гъм- ластик за фидер риболов

+31
marian shimano
gogata7904
stridata
Калин
dekata
ro4eto
Dass
Rumen 74
gloupan - Киро
ЛукаБрази
Красимир
s.a.m.i
Apollo
Outsider
fiverov
Борислав Благоев
bobigrig
TITKO
Влади В
veselinov
Кико
topsoft
Христо Ненков
djidjo
ppetkov
Local
Божката
dako
iconu1977
Admin
GogoBuboleto
35 posters

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by GogoBuboleto Нед 31 Яну 2016 - 20:11

Имаш някъде паразитни елементи, например вирбелчета, които водят до оплитане. През зимата при тези пипкави кълванета няма нужда от гъм, само намалява чувствителността. Прави пресукано.
GogoBuboleto
GogoBuboleto
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1723

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ЛукаБрази Нед 31 Яну 2016 - 20:13

Къде се оплита
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Apollo Нед 31 Яну 2016 - 20:16

Повода е оплетен около патерностера и плетеното
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ЛукаБрази Нед 31 Яну 2016 - 20:22

На връзката между гъма и плетеняка аз слагам шлаух от тия плувкарските.
Предполагам че гъма ти е бил къс
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Apollo Нед 31 Яну 2016 - 20:35

ЛукаБрази написа:На връзката между гъма и плетеняка аз слагам шлаух от тия плувкарските.
Предполагам че гъма ти е бил къс
Ще ти го покажа как съм го направил (запазих монтажа) на Кърджали другата седмица и ще си кажеш мнението.
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ЛукаБрази Нед 31 Яну 2016 - 20:40

Моето мнение не важи достатъчно профита има да ти обяснят и аз от тях се уча
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Outsider Нед 31 Яну 2016 - 20:42

Къде е вързан гъма в монтажа? И патерностера директно на плетеното ли е(така ми се струва от описанието) , или имаш шок-лидер? Аз личбно никога не ползвам гъм с този монтаж Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Apollo Нед 31 Яну 2016 - 20:46

Outsider написа:Къде е вързан гъма в монтажа? И патерностера директно на плетеното ли е(така ми се струва от описанието) , или имаш шок-лидер? Аз личбно никога не ползвам гъм с този монтаж Question
Патерностера е директно на плетеното - нямам шок.
В какъв смисъл не ползваш гъм? Ако е само плетено, какво да ползвам като противооплитащ елемент и амортизатор?
А ако сложа шок, нужен ли е гъм?
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Outsider Нед 31 Яну 2016 - 20:51

Тва е първа грешка. Не винаги , но най-често. Idea
Шока , особено ако е с правилна дебелина (старателно забравяш всички глупости , които се пишат из форума на тази тема Razz , и си слагаш 0.26 - ще си ми благодарен после Cool ) , се оплита по-малко от плетеняка. После имаме възела , където влакното се раздвоява , и едното парче става рамо за хранилката , а другото - отива към повода. Някъде в този участък имаш гъмчето , предполагам? Тоест , над него имаш плетено влакно (с каква дължина?) , а под него - повода?

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Apollo Нед 31 Яну 2016 - 21:02

Т.е.  плетено-шок---гъм-повод
         /
               патерностер
Патерностера е подвижен.
Извинявам се за импровизираната диаграма, ама това ли искаш да ми кажеш, или аз не разбрах поста ти?
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Outsider Нед 31 Яну 2016 - 21:08

А , ако патерностера е подвижен , тва е друга бира. Аз говорех за истинския , при който вкарване на парчето гъм където не му е мястото , неминуемо води до оплитания. При подвижен патерностер има два важни детайла: гъма тртябва да е по-дълъг от системата "рамо-хранилка". Тоест , повода трябва да е вързан за гъма по-ниско от най-долната точка на кошницата. Втория : препоръчвам ти да удължиш повода с парче по-дебело влакно. 0.16 , примерно , или 0.18. Idea Тънкия повод много лесно се омотава около кошницата... Трето , докато не се докаже противното , аз предпочитам най-нормална подвижна хранилка пред подвижния патерностре , в 80% от случаите. (В другите 20 процента , се е доказало противното... Laughing )

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Apollo Нед 31 Яну 2016 - 21:13

Благодаря, другата седмица ще го пробвам и ще кажа какво е станало. I love you
И най-важното, ще снимам да има нагледен материал за размисъл и дебат Question
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by s.a.m.i Нед 31 Яну 2016 - 22:37

GogoBuboleto написа: През зимата при тези пипкави кълванета няма нужда от гъм, само намалява чувствителността. Прави пресукано.
Въпреки,че не това това е въпроса и аз съм на това мнение Question
s.a.m.i
s.a.m.i
🐟 🐟

Брой мнения : 120

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ro4eto Сря 6 Апр 2016 - 8:18

наскоро имах такъв случай на платен водоем. ловя каракуди от педя до половинка. с шок лидер съм 0,25 мм и си ги вадя без проблем. обаче по някое време имах късане на повода 0,14мм още с кълването. оказаха се че на петното идват шарани в диапазона 3-5 кг. прочетох цялата тема и видях че масово ползвате 4 и 6 либри фидер гъм. какъв гъм бихте ми препоръчали за случая описан от мен ако ловя с повод 0,14-0,15 мм. искам да си вадя и каракудите и ако удари добиче 5 кг например пак да го извадя а не да ми къса безапелационно.
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Красимир Сря 6 Апр 2016 - 8:38

ro4eto написа:наскоро имах такъв случай на платен водоем. ловя каракуди от педя до половинка. с шок лидер съм 0,25 мм и си ги вадя без проблем. обаче по някое време имах късане на повода 0,14мм още с кълването. оказаха се че на петното идват шарани в диапазона 3-5 кг. прочетох цялата тема и видях че масово ползвате 4 и 6 либри фидер гъм. какъв гъм бихте ми препоръчали за случая описан от мен ако ловя с повод 0,14-0,15 мм. искам да си вадя и каракудите и ако удари добиче 5 кг например пак да го извадя а не да ми къса безапелационно.  

Колега, на Drennan, но ако не ти се чака доставката от Англия, пробвай този на Trabucco ( има го в Риби и такъми). Аз използвам размер 1.00 мм и съм доволен, има и размери 1.3 и 1.5.
Красимир
Красимир
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 313

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ЛукаБрази Сря 6 Апр 2016 - 8:42

При Локалчето има всякакъв размер
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by gloupan - Киро Сря 6 Апр 2016 - 9:11

ro4eto написа:наскоро имах такъв случай на платен водоем. ловя каракуди от педя до половинка. с шок лидер съм 0,25 мм и си ги вадя без проблем. обаче по някое време имах късане на повода 0,14мм още с кълването. оказаха се че на петното идват шарани в диапазона 3-5 кг. прочетох цялата тема и видях че масово ползвате 4 и 6 либри фидер гъм. какъв гъм бихте ми препоръчали за случая описан от мен ако ловя с повод 0,14-0,15 мм. искам да си вадя и каракудите и ако удари добиче 5 кг например пак да го извадя а не да ми къса безапелационно.  
Не само гъма ти е проблем. Явно не си настроил добре аванса на макарата. С такива поводи се вадят шарани и над 5 кг. Question
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Dass Сря 6 Апр 2016 - 9:19

Aбе аз пак ще зачекна една друга тема, ама за какъв чеп ти е плетеняк на паткарник? Освен ако не ловиш над 60-70 метра...

Плетеняк с гъм тотално си губи предимството пред монофила за основно...
Има и друг вариант. Гледах няколко клипа на Заматаро. Симпатягата слагаше вместо гъм 15-16 метра разтеглив шок лидер и ловеше платики по две-три кила и шаранета с повод 0.11... А и повод 0.15 ти е достатъчен да извадиш шаран 3-4 кила.

П.П. Писали сме заедно с Кирето...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ro4eto Сря 6 Апр 2016 - 9:54

каракудите пипаха много леко. без плетеняк няма да видя и половината кълванета. 98% са кълванета на каракуди, шараните са редки. къса ми още при кълването не съм имал шанс да се боря с него въобще. яко кълване и след лека засечка няма кука. затова питам за фидер гъма. не е ли идеята на фидер гъма да се ползва  предимно за едри риба. аз ползвам шок лидер 8-9 м и никога не съм имал такива безапелационни късания на риби около и малко над килограм.
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Rumen 74 Сря 6 Апр 2016 - 9:58

Какъв повод ползваш?
avatar
Rumen 74
🐟

Брой мнения : 19

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by gloupan - Киро Сря 6 Апр 2016 - 10:02

Якото кълване се получава, понеже нямаш разтегливост на влакното, защото си с плетеняк.При ловене с плетеняк не засичай, (тя вече се е засекла)а само вдигни въдицата. И пак ти казвам, настой си аванса. Няма как да ти скъса от раз 1-2 кг шаране при правилно настроен аванс, още повече че ловиш със фидер и той също амортизира.
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ro4eto Сря 6 Апр 2016 - 10:18

шараните са 4-5 килограмови не са малки. повода беше 0,14. едното от късанията беше следното. кълване и отпускане дори нямах време да засека, извадих и нямаше кука.по принцип засичам много леко.
ще задам въпроса по друг начин. вие фидер гъма за какви риби го ползвате? за едри или за дребни?
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Dass Сря 6 Апр 2016 - 10:39

ro4eto написа:шараните са 4-5 килограмови не са малки. повода беше 0,14. едното от късанията беше следното. кълване и отпускане дори нямах време да засека, извадих и нямаше кука.
При такова късане, ако е нормално всичко, трябва да ти вкара фидера във водата. Дори и с плетеняк няма как да скъса по тоя начин... Още нинджи под водата не съм виждал. Laughing Ти как си представяш 5 килограмово прасенце да захапе и да се изстреля със скоростта на бит п*д*рас?

Подобни късания се получават от миди или остри камъни по дъното!

Аз рядко ползвам гъм. Единствено с поводи под 0.12...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ro4eto Сря 6 Апр 2016 - 11:05

затова съм се вкарал размисли защото такова нещо ми се случва за пръв път. миди съм почти сигурен че няма но камъни има. първо си помислих дали нещо влакното за повод не е скапано но го ползвам от известно време и до този момент не ме е подвело. може и някой камък да е. мерси за отговорите!
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by gloupan - Киро Сря 6 Апр 2016 - 11:56

Аванса ползваш ли?
gloupan - Киро
gloupan - Киро
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1233

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by ro4eto Сря 6 Апр 2016 - 13:52

не ми къса заради аванса.настроен е. може би както предполага колегата е някой остър камък.
ro4eto
ro4eto
🐟 🐟

Брой мнения : 208

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Outsider Сря 6 Апр 2016 - 18:35

Dass написа:Aбе аз пак ще зачекна една друга тема, ама за какъв чеп ти е плетеняк на паткарник? (1)

Плетеняк с гъм тотално си губи предимството пред монофила за основно... (2)

По точка 1 съм стопроцента съгласен. По точка две съм сто процента против Laughing Плетеняка с гъм е must , и си работи прекрасно. Cool Сори за спама...
Късане със самото потегляне прекрасно се получава , когато хранилката се закачи за нещо по дъното. При това даже доста дребни риби късат бая дебели поводи. Конкретно за описаната ситуация - гъсти каракуди и редки шарани , трудно се намира решение - аванса и клипса са лоша компания , с груб такъм си губиш каракудите , с фин - шараните. Може би трябва да избереш кво искаш да ловиш , и да се откажеш от другото..


_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by dekata Сря 6 Апр 2016 - 19:44

ЛукаБрази написа:При Локалчето има всякакъв размер

Точно.Не се набутвай с други.

Outsider написа:...  Плетеняка с гъм е must , и си работи прекрасно...

И при мен си работи.Аз лично,ако ловя с монофил не виждам нужда от гъм.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Калин Вто 12 Юли 2016 - 20:55



Много добре се вижда как работи гъма  в този клип Smile Smile Wink

p.s. Като му гледам цвета , не е правилната марка Razz
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by gogata7904 Вто 12 Юли 2016 - 21:31

на мен постоянно ми се развързва гъма от вирбела защо ли не мога да си обясня долу към куката няма никакъв проблем
gogata7904
gogata7904
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 571

Върнете се в началото Go down

Фидер гъм- ластик за фидер риболов - Page 4 Empty Re: Фидер гъм- ластик за фидер риболов

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите