РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Резки кълванета за част от секундата

+9
Outsider
Dass
ЛукаБрази
stelco
bobigrig
TachkoT
dimmitov
slayder
gog14
13 posters

Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Резки кълванета за част от секундата

Писане by gog14 Вто 14 Апр 2015 - 17:30

Много пъти ми се е случвало по време на риболов всичко да започне добре,нормални кълванета,ловкаш си баба след баба и в един момент започват едни кълванета ОЛЕ МАЙКО.
Връхчето се свива рязко 5-6см.за част от секундата и всичко приключва.
Пробвам,по-малка кука,по-дълъг повод,по-голяма стръв,по-малка стръв,не натягам върха,после го натягам на макс и няма промяна.
Та някой може ли с думи прости да ме светне къде е проблема.

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by slayder Вто 14 Апр 2015 - 17:36

Според мен, в един момент рибите се събират на захранката и се превъзбуждат,хранят се на петното,сноват насам,натам и се бутат в основното влакно.В такъв случай продължаваш риболова с празна кошничка или я сменяш с олово.
avatar
slayder
🐟

Брой мнения : 39

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by gog14 Вто 14 Апр 2015 - 17:42

Не съм пробвал с празна кошница или с олово,но според мен не се бутат във влакното защото в 99%от случаите червея е смачкан.

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by dimmitov Вто 14 Апр 2015 - 17:46

slayder написа:Според мен, в един момент рибите се събират на захранката и се превъзбуждат,хранят се на петното,сноват насам,натам и се бутат в основното влакно.В такъв случай продължаваш риболова с празна кошничка или я сменяш с олово.
+1 И на мен ми се е случвало когато рибите са гъсти да закачат основното влакно.На Огняново например се вижда много често това.
dimmitov
dimmitov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 261

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by slayder Вто 14 Апр 2015 - 18:01

Затова спираш с подаването на храна,за да се "успокои" петното.Като се съберат доста риби почват да се конкурират за храна щипват от тук,от там.Пробвай да ловиш от страни на петното,или си направи друго на различна дистанция.По някое време се връщаш на старото да видиш,какво е положението.
avatar
slayder
🐟

Брой мнения : 39

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by gog14 Вто 14 Апр 2015 - 18:21

Ще пробвам задължително,мерси I love you

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by TachkoT Вто 14 Апр 2015 - 18:56

С плетеняк ли ловиш ?
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by bobigrig Вто 14 Апр 2015 - 19:07

аз ловя с плетеняк и при мен се получава същото
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by stelco Вто 14 Апр 2015 - 19:10

slayder написа:Затова спираш с подаването на храна,за да се "успокои" петното.Като се съберат доста риби почват да се конкурират за храна щипват от тук,от там.Пробвай да  ловиш от страни на петното,или си направи друго на различна дистанция.По някое време се връщаш на старото да видиш,какво е положението.


+1
stelco
stelco
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 796

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by ЛукаБрази Вто 14 Апр 2015 - 19:16

При мен вчера първите кълванета бяха такива,смених кошничката с по лека и първите риби бяха факт
ЛукаБрази
ЛукаБрази
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1650

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by Dass Вто 14 Апр 2015 - 19:23

gog14 написа:...
Пробвам,по-малка кука,по-дълъг повод,по-голяма стръв,по-малка стръв...
Oбратно... По-къс повод и една идея по-голяма кука (или по-отворена). Wink
Освен това, ако ловиш на бял го нанизваш и по възможност го качваш чак до влакното, така че цялото жило да се вижда.
Ако си на пинки - бодеш ги през средата.

Пробвай - доволен ша останеш. Laughing

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by Outsider Вто 14 Апр 2015 - 19:32

Дойде ли им музата , бабите могат да ти отровят живота Twisted Evil Laughing - при това всички решения - по-малка/голяма кука , дълъг/къс повод , и не знам ква стръв , работят прекрасно днес , и не вършат никаква работа утре.. Друга добра техника е да се доувлажни (разбирай: преувлажни) храната , за да спрат да гонят плаващи частици , и да заровят носа в копанята. Laughing
До преди експериментите от тази зима , ми идеше да си изскубя брадата - сега просто спирам да гледам върха , и засичам на "15" или "20" - нищо по-резултатно от това не е измислено , честно! (Имай предвид , че докато ти видиш тва единствено рязко кълване , стръвта е лапана и плюта триста пъти..)

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by mmilen Вто 14 Апр 2015 - 19:42

Аз съм на мнението на Ники, по-голяма кука и по-къс повод. Разбира се и на останалите колеги съветите са смислени и ценни, но аз бих пробвал първо това.
mmilen
mmilen
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 388

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by Влади В Вто 14 Апр 2015 - 20:33

Outsider написа: сега просто спирам да гледам върха , и засичам на "15" или "20" - нищо по-резултатно от това не е измислено , честно!

Пробвано! И за мен това работи безотказно!!! I love you
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by dantho.mihov Вто 5 Май 2015 - 14:05

Едва сега видях темата. И при мен се е случвало, много гадно явление. Заради това намразих Каракудите, защото си мисля, че само при тяхната активност се проявява това.
Може и да не съм прав, но стигнах до извод, че в отделни сезони проявяват висока активност. По някаква причина изсмукват червея и се изстрелват на мига. Не открих тактика да се справя с това явление. Просто вадя мача и риболова си върви на плувка.
Защо са Каракуди ли ? Ми защото с мача само такива риби вадя при такива ситуации.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by М. Сталев Вто 5 Май 2015 - 16:38

Последния ми риболов на каракуди започна по същия начин ,кълване за стотна от секундата и оставяне стръвта,но им открих цаката ,минах на дълъг и тънък повод с малка кука и смених монтажа от инлайн на патерностер и работа заспа,почти нямах празно кълване и рибите почнаха да взимат доста по уверено
avatar
М. Сталев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 583

Върнете се в началото Go down

Резки кълванета за част от секундата Empty Re: Резки кълванета за част от секундата

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите