РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Близко или надалеч?

+11
gog14
Ивайло
dako
Божката
МИНЧО
jorjinio
Admin
stridata
Dass
marian shimano
Ивката Вълов
15 posters

Go down

Близко или надалеч?  Empty Близко или надалеч?

Писане by Ивката Вълов Вто 17 Мар 2015 - 14:02

Така, както казва многоуважаваният господин Чонов, да не спамим темата излишно , нека тък да се развихрят споровете !
Той написа, са да не го цитирм дословно Всеки сежбеуважаващ се състезател трябва да има поне един фидер за дистанции и да умее да лови на такава !
Дайте да я разнищим тази тема веднъж за винаги !
Аз не съм любител на големите дистанции, но и мразя да ловя в краката си ! Разбира се това на състезание не важи, нема обичам нема необичам, ловиш къде има риба, ама ако сме на свободен риболов ? Идеята е да разберем, има ли нужда или не ? Ние ли търсиме рибата или я караме да дойде при нас ? Все едни такива въпроси дето саи задавам и не мога да си обясня !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by marian shimano Вто 17 Мар 2015 - 14:38

Ми , Бобката съдията може да ти го обясни че е свидетел, дали има нужда или не.
Според теб колко е максималния кастинг с въдица от 3,60 с акция под 100 гр. Примерно с плетеняк, щото с него е по лесно.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Dass Вто 17 Мар 2015 - 14:43

Ивка, ловим там дето е рибата!
Това с "викането на рибата" е умряла работа... И в повечето случаи не се получава. На тия с "късите пищови" - проблема си е техен.

Та като цитираш Ванката, цитирай го докрай:

Outsider написа:... Като алтернативен вариант - вместо далекобоен фидер , може да си купи носни кърпички ... Laughing Laughing


Последната промяна е направена от Dass на Вто 17 Мар 2015 - 14:59; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Гост Вто 17 Мар 2015 - 14:49

marian shimano написа:Ми , Бобката съдията може да ти го обясни че е свидетел, дали има нужда или не.
Според теб колко е максималния  кастинг с въдица от 3,60 с акция под 100 гр. Примерно с плетеняк, щото с него е по лесно.


Според мен е важно и:
- колко си висок и колко са ти дълги " кунките"
- с какви водачи
- как си застанал - позиция на краката
- Кога ще пуснеш пръста от шпулата
- и тежеста - форма и грамаж.
- ширината и дълбочина на шпулата
- вятър - насрешен/страничен/ и ли в твойта посока
- строй на пръчката
С 2,4 въдица съм мятал 40грама олово от другата страна на гьола, щото влакното беше 0,16 и просто не издържа, така че с посочените от теб критерии може и 100-те метра да минеш.


Последната промяна е направена от SBANKOV на Вто 17 Мар 2015 - 14:53; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by stridata Вто 17 Мар 2015 - 14:51

А колко най-близко сте ловили?
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Admin Вто 17 Мар 2015 - 14:55

Целенасочен риболов съм виждал от Кирето готиното на дистанция 10 тина метра. Иначе където са рибите , където има праг и т.н.
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by marian shimano Вто 17 Мар 2015 - 15:06

SBANKOV написа:
marian shimano написа:Ми , Бобката съдията може да ти го обясни че е свидетел, дали има нужда или не.
Според теб колко е максималния  кастинг с въдица от 3,60 с акция под 100 гр. Примерно с плетеняк, щото с него е по лесно.


Според мен е важно и:
- колко си висок и колко са ти дълги " кунките"
- с какви водачи
- как си застанал - позиция на краката
- Кога ще пуснеш пръста от шпулата
- и тежеста - форма и грамаж.
- ширината и дълбочина на шпулата
- вятър - насрешен/страничен/ и ли в твойта посока
- строй на пръчката
С 2,4 въдица съм мятал 40грама олово от другата страна на гьола, щото влакното беше 0,16 и просто не издържа, така че с посочените от теб критерии може и 100-те метра да минеш.

Вече говориш за шаранджийски кастинг който не ни вълнува.
За височината, при фидера е от значение , но при шаранджийския кастинг е до сила.
За височина, аз ползвам стол който ме вдига един вид все едно съм 210 см. И е много благо, да гледаш от високо, всичко е по лесно на състезание.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Гост Вто 17 Мар 2015 - 15:07

Най- ми е кеф да мятам на 30 метра на петно 2 на 2,
това попаденията на едно и също място на 50-60 и повече метра със артилерийски способи ми звучи като виц, поне за мен е "няма начин".
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by jorjinio Вто 17 Мар 2015 - 15:11

stridata написа:А колко най-близко сте ловили?



Нека кажат хората дето ловят с щеки за  техниката Margin fishing и дали ще е  успешно приложим подобен подход и във фидер риболова при някои обстоятелства !
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by МИНЧО Вто 17 Мар 2015 - 15:34

stridata написа:А колко най-близко сте ловили?
Лично аз не съм, но на едно от състезанията имаше сектори с доста стръмно спускане на дъното пред тях и след това следваше равно дъно. Та тогава рибетата се бяха струпали по наклона, преди да се стигне до равното. Който ги усети на тези 8-10 метра си хвана повечко. Някои като мен, ползваха носните кърпички.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by jorjinio Вто 17 Мар 2015 - 15:44

Ивко,не знам какво искаш да изясниш в тази тема.
Никога нищо не е едно и също и всичко е много относително за да има еднозначен отговор.
За това риболова е обширна наука която постоянно търпи развитие и то в много аспекти .
Всеки иска точна рецепта т.е. да не се напъваме много да мислим, да експериментираме и да учим-ако направя така ,ще стане така Very Happy
Няма такъв филм
След полагането на основните знания и техники се продължава до безкрай и впоследствие много практикуване се доразвива и усет към нещата.
И това не само в риболова.
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by marian shimano Вто 17 Мар 2015 - 16:34

баничката написа:Най- ми е кеф да мятам на 30 метра на петно 2 на 2,
това попаденията на едно и също място на 50-60 и повече метра със артилерийски способи ми звучи като виц, поне за мен е "няма начин".
Мен, моля те, 50м се правят с една ръка и ако работиш с клипс петно 4 квадрата се подържа без проблем.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Гост Вто 17 Мар 2015 - 16:54

Да, само, че аз обичам да дохранвам петното от ръка, забърквам повече манджа и бухам чат пат. Ако не ми даде резултат в риболова, поне помагам на арендаторите с изхранването.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Outsider Пон 6 Юли 2015 - 0:01

Божката написа:Що бе Ванка???
При условие, че единствената причина да участваме е личното удоволствие, кеф, душевна чикия, приятелски риболов и тн. наречи го както искаш.
Защо да си причинявам нещо което не ми е приятно и по моите разбирания не е риболова който практикувам?
Англичаните(ще ме извините, че сигурно ви е втръснало) имат едно обяснение за риболова който ТЕ са измислили: Наведи се и вземи нещо от земята- камък, буца кал или каквото пожелаеш. Хвърли го силно навътре във водата. От там където падне навътре, вече не е Фидер риболов!

Разбирам позицията ти , и напълно я уважавам. (Без да я споделям - мен ме кефи до смърт риболова на дистанция.Twisted Evil )
Обаче критерият "кефи ме/не ме кефи" приключва в момента , в който стане дума за състезания . И понеже си състезател с по-голям стаж от моя (във фидера) , не може да не ти е ясно , че от риболова на дистанция няма как да избягаш - броят на фидер състезанията от всякакъв вид ще расте (дай , Боже!) , и тези , на които ще се наложи да ловиш далеч - също.
Единственото спасение , това е да запретнеш ръкави , и да овладeеш техниката до такова състояние , че да нe те дреме изобщо дали ще се лови на 20 метра или на 65.
Kакто правят всички сериозни състезателив Англия , между другото , и то поне от 15 години насам . Question

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Божката Пон 6 Юли 2015 - 0:28

Outsider написа:
Разбирам позицията ти , и напълно я уважавам. (Без да я споделям - мен ме кефи до смърт риболова на дистанция.Twisted Evil  )
Обаче  критерият "кефи ме/не ме кефи" приключва в момента , в който стане дума за състезания .
Ванка!!!!!
Имам 8 фидера Матрикс от 2,4м. до 3,3м.
1 дренан3/3,3м.
1 шекспир 3м.
1 Мач 3,6м.
2 щеки 9,5 и 12,5
Мислиш ли, че ако някой ден, стане нещо с тази федерация и влезна в отбор, няма да си взема пръчки на 3,6-3,9 и 4+ метра... Ще го направя, вярвай ми.
И ми повярвай, че мога да ловя на дистанция НО не ми е кеф и предпочитам да не го правя.
За това специално състезание, при дилемата дали да ловя на 50+ на Суходол или на 25-30 на Копринка, предпочитам... не нема ти кажа, сети се сам Razz Razz Razz
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Outsider Пон 6 Юли 2015 - 0:40

Божката написа:
Мислиш ли, че ако някой ден, стане нещо с тази федерация и влезна в отбор, няма да си взема пръчки на 3,6-3,9 и 4+ метра... Ще го направя, вярвай ми.
И ми повярвай, че мога да ловя на дистанция НО не ми е кеф и предпочитам да не го правя.

Хем не исках да споменавам Федерацията , пък ти взе , че ме разбра без думи. Question Laughing Laughing
Пределно ми е ясно , че ще се екипираш до зъби...Matrix Horizon - прът и макара Laughing , кошници от същия модел (най-добрите! I love you )...

Виж тва "не обичам , не ме кефи , не го практикувам , ама мога" - тука малко ще ме извиниш.. Evil or Very Mad риболова на дистанция е едно от онези досадни неща , които искат дълго и сериозно трениране , и номера не минава те така , "на късмет". Излиза вятър , има треволяк зад теб , който ти пречи да мяташ , или просто се налага да ловиш десет метра зад удобната за теб далечна дистанция. Rolling Eyes И се явяваш на Световното в Сърбия да речем , и там имаш противници , които ловят на 60 метра 50 пъти годишно , и целят комар в окото на тая дистанция.. affraid .
...я по-добре се фащай да тренираш , кви си чешем езиците за глупости... Laughing Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by dako Пон 6 Юли 2015 - 6:58

lol! lol! lol!
Истинска щекотлива тема. Ще падат постове.
Само да кажа че далечната дистанция ми е комфортна, средната идеална а близката е само когато има игра.
Интересното е че колкото и да ги ловим наблизо на тренировка факт е че на сътезанието почти винаги възират по навътре.
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Ивайло Пон 6 Юли 2015 - 8:37

Дилемата е  глупава  колко   и хората  по земята има  само една истина  ако си СЪСТЕЗАТЕЛ  ЛОВИШ ТАКА  ЧЕ  ДА БИЕШ  А НЕ  КАДЕ  ТИ Е КЕФ !!!!!!! АКО НЕ  СИ   ХОДИ  ЕЙ  ТАКА ЗА КЕФ!!!!
Ивайло
Ивайло
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1232

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Божката Пон 6 Юли 2015 - 8:52

Ивайло написа:Дилемата е  глупава  колко   и хората  по земята има  само една истина  ако си СЪСТЕЗАТЕЛ  ЛОВИШ ТАКА  ЧЕ  ДА БИЕШ  А НЕ  КАДЕ  ТИ Е КЕФ !!!!!!! АКО НЕ  СИ   ХОДИ  ЕЙ  ТАКА ЗА КЕФ!!!!
I love you Евала Иво.
И за де се самозаблуждава някой, ще припомня, че единствените СЪСТЕЗАТЕЛИ(официално) тук са Доки, Юри и Мъри(Видракс)!
Божката
Божката
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1417

http://bullfishing.com/

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by dako Пон 6 Юли 2015 - 9:04

Не така бе Божка има още картотекирани. Question
Ивайло и той. Razz
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Ивайло Пон 6 Юли 2015 - 9:19

dako написа:Не така бе Божка има още картотекирани. Question
Ивайло и той. Razz
Дако той не знае трай сега не издавай тайни

Но лови ли някой на 60 м няма да го оставя както каза Коки преди
Ивайло
Ивайло
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1232

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by gog14 Вто 7 Юли 2015 - 17:17

Ивайло написа:
dako написа:Не така бе Божка има още картотекирани. Question
Ивайло и той. Razz
Дако  той не знае  трай сега  не  издавай тайни  

Но  лови ли  някой на  60 м  няма да го оставя както каза  Коки  преди
Аз със удоволствие ще го оставя да си лови на 60,не на 120м.ако ще да лови.
Аз да си строя рибите на 30-тина метра пак да видим тогава кон боб яде ли.

Пс.Пс.Предпочитам рибите да дойдат при мен а не аз да ги търся,така съм най доволен от риболова,храната ми е била добра и съм успял да ги излъжа.

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Outsider Вто 7 Юли 2015 - 18:15

gog14 написа:
Пс.Пс.Предпочитам рибите да дойдат при мен а не аз да ги търся,така съм най доволен от риболова,храната ми е била добра и съм успял да ги излъжа.

И когато тоя номер минава , птичките пеят , небето е синьо , и в света цари мир и любов... Laughing
И ако минаваше винаги , в състезанията по плувка нямаше да има мач , а във фидера - пръчки над 3.30. Question
Сега е време да си сипеш едно кафенце , да разтъркаш очи , и да се събудиш... Laughing Laughing Laughing -света не е идеален , рибата тъпо НЕ ЩЕ да се строява пред тебе както ти искаш , и те така... Sad
При украинците има един репортаж на А. Страшни от състезание на паткарник (спечелено , естествено) , с метод , на (по памет)...114 метра Shocked Shocked

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by gog14 Вто 7 Юли 2015 - 19:02

Outsider написа:
gog14 написа:
Пс.Пс.Предпочитам рибите да дойдат при мен а не аз да ги търся,така съм най доволен от риболова,храната ми е била добра и съм успял да ги излъжа.

И когато тоя номер минава , птичките пеят , небето е синьо , и в света цари мир и любов... Laughing
И ако минаваше винаги , в състезанията по плувка нямаше да има мач , а във фидера - пръчки над 3.30. Question
Сега е време да си сипеш едно кафенце , да разтъркаш очи , и да се събудиш... Laughing  Laughing  Laughing   -света не е идеален , рибата тъпо НЕ ЩЕ да се строява пред тебе както ти искаш   , и те така... Sad
При украинците има един репортаж на А. Страшни от състезание на паткарник (спечелено , естествено) , с метод  , на (по памет)...114 метра Shocked Shocked
Знам че не винаги се получава но аз винаги се пробвам(тъп и упорит) и в повечето случаи се справям прилично.
Знаеш ли кое е най лошото което осъзнах в последно време,при нас 90% от риболова е на бабушки ,платички и каракуди,те не искат много чакане и повечето от нас прехвърлят доста често.И когато риболова е на по големи риби и по далечни дистанции много от нас си прехвърлят във същото темпо,а това според мен е груба грешка(съдя по себе си)
За кафе ми е късно,ще си сипя узо Razz Razz Razz а за тези 114 метра affraid affraid affraid
Направо ги забравям и си ставам 3-тиRazz Razz Razz
No No No

_________________
"  Истината е че Сашо в доклада си каза че има голям интерес към секция фидер,даже стигна до там че вметна -цитирам  -Състезателите заедно със рънарите и придружаващите ги хора са колкото,а може би повече хора отколкото са във секция плувка състезателите!При което аз и много други участници в ОС онемяхме.Това го има записано на диктофона на федерацията.А колкото защо станаха тези работи със секцията ви-мое мнение е че всичко е пари и това кой ще отиде на световни,клубни,кой ще продава стръв,храни  и т.н..Отговора го намерете сами." мишел- маяк  [You must be registered and logged in to see this image.]
gog14
gog14
III-то място "Джеди" лига 2013 г. и 2014 г.

Брой мнения : 2144

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by veselinov Чет 27 Окт 2016 - 15:51

tojimi написа " ...Примерно на Веселинката сто пъти му викам един ден дай на късо - един вид цопай пред тебе (7-8 метра) и той - твърдо НЕ, ама като гледа че останалите аматьори действат, на другия ден и той започна"

Ако има нещо от което ме е срам откакто ходя за риба , това са точно тези 15 минути през втория манш на Световното .
Прегазих вътрешното си убеждение и си позволих с фидера да чопля пред скарата за 5 попченца по 5 см. Няма такова падение! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Outsider Чет 27 Окт 2016 - 19:28

veselinov написа:
Прегазих вътрешното си убеждение и си позволих с фидера да чопля пред скарата  за 5 попченца по 5 см. Няма такова падение! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Laughing Laughing Laughing Лафа е изтъркан он (не винаги на място) употреба във форума , обаче тук заспива - "ТОВА НЕ Е ФИДЕР РИБОЛОВ" Cool .
Плюса е от мен - аз по такива съображения съм на път да зарежа плувката... Rolling Eyes

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by djidjo Нед 29 Окт 2017 - 16:13

[You must be registered and logged in to see this link.]
Алексейката е надминал себе си. Доста добра според моите виждания статия.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Tonkyo Нед 29 Окт 2017 - 21:20

djidjo написа:[You must be registered and logged in to see this link.]
Алексейката е надминал себе си. Доста добра според моите виждания статия.

Напълно съм съгласен, че статията е доста информативна, въпреки че напоследък Фадеев го бях позачеркнал от интересните ми. Ще трябва май пак да го понаглеждам.
Tonkyo
Tonkyo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 370

Върнете се в началото Go down

Близко или надалеч?  Empty Re: Близко или надалеч?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите