РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Плетено или монофилно влакно

+72
Outsider
jorjinio
dotore
butnik
ФИЛ ИВАНОВ
vesko_bs
stamat699
gogata7904
Krasi-feeder
murphymet74
dstoyanov
pdimitrof
topsoft
stridata
Local
S_BANKOV
Tonkyo
kibi
Doktor-5
hiphopper
veselinov
ПетърК
rivezoro
ЛукаБрази
Dermy
gog14
krasimir n.
barbolov.1977
Kalin1983
miLen4o
Красимир
aspius
stan4o
mi6ole
fastera
lif3house
Влади В
Apollo
gloupan - Киро
rodmanblg
glmv
doktora000
GogoBuboleto
ceco65
bobigrig
del7710
dantho.mihov
dunavski
iconu1977
Dass
marian shimano
bachoivo
boreto1
Ивката Вълов
миро мачтийм
mmilen
Калин
tojimi
Божката
МИНЧО
dako
BARONA
Naas
Мариан
Борислав Благоев
Port_Royal
fiverov
rmstanev
dekata
shimano86
nasko83
Admin
76 posters

Страница 17 от 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Сря 23 Окт 2019 - 0:45

[You must be registered and logged in to see this image.] плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2448965836
На всички макари съм с такова влакно. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1699561268

Все си мисля, че скоро ще пробвам и това...  плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 3811974306 Само чакам отново да се появи малкия размер.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Калин Сря 23 Окт 2019 - 6:06

Outsider написа:
Калин написа:

0,13 не е ли дебело ?
Има 0,10 .... Smile
Нямам никакъв интерес към плетеняци под 0.12 , аз ловя на фидер
Сериозно ?
Аз си мислех , че си на щека ....
Това 0,13 нямам как да е реално .... На колко го определяш на око ? 0,20 или повече ...
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Сря 23 Окт 2019 - 8:08

Калин написа:

Това 0,13 нямам как да е реално .... На колко го определяш на око ? 0,20 или повече ...
плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2902588953 Ама и на тебе не ти е лесно... Laughing  - кво ти пука колко му е релания диаметър? Влакното е реално много тънко ( по-тънко от някои плетеняци 0.10) , позволява ми да мятам докъдето си искам , и след две години ползване , като закача кошницата по дъното , при шок 0.30 къса шока. 
4 жилно ,  не ти се протрива подло и незабележимо , не ти се къса без предупреждение..Другия месец ще си поръчам още една ролка , за новите макари  и те така..

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by butnik Сря 23 Окт 2019 - 11:58

Outsider написа:
Калин написа:

Това 0,13 нямам как да е реално .... На колко го определяш на око ? 0,20 или повече ...
плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2902588953 Ама и на тебе не ти е лесно... Laughing  - кво ти пука колко му е релания диаметър? Влакното е реално много тънко ( по-тънко от някои плетеняци 0.10) , позволява ми да мятам докъдето си искам , и след две години ползване , като закача кошницата по дъното , при шок 0.30 къса шока. 
4 жилно ,  не ти се протрива подло и незабележимо , не ти се къса без предупреждение..Другия месец ще си поръчам още една ролка , за новите макари  и те така..
Ванка,за това ли иде реч
[You must be registered and logged in to see this link.]
с 0,13 колко грама кошница изстрелваш,питам,защото в момента ловя с 0,16,имам навито и 0,13,но не съм натоварвал тънкото с 80 и над 80гр,а идва момента на тежката артилерия.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Сря 23 Окт 2019 - 18:37

Тва е влакното , само че тука 135 метра струват колкото в твоя сайт са 270. Laughing 
Пазарувал ли си от там , читав ли е?

За мятането , кво да ти кажа - аз ловя със шок , и кошницата я мята шока , кошници от 80+ ги мятам с 0.32 , от догодина ще взема и 0.34 или 0.35. Не знам колко ще издържи самия плетеняк  а и не ми се пробва.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Сря 23 Окт 2019 - 22:49

С плетеняк 1- 0.165 мм. Точен диаметър по японците, и шок 0.42фк изправям  тройна кука №8 VMC при закач на блесна или воблер.
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Сря 23 Окт 2019 - 22:55

По мойте ширини по реките сега е неподходящо за риболов на фидер, голямо маловодие е във Врачанско.Like a Star @ heaven
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by butnik Чет 24 Окт 2019 - 9:01

Outsider написа:Тва е влакното , само че тука 135 метра струват колкото в твоя сайт са 270. Laughing 
Пазарувал ли си от там , читав ли е?

За мятането , кво да ти кажа - аз ловя със шок , и кошницата я мята шока , кошници от 80+ ги мятам с 0.32 , от догодина ще взема и 0.34 или 0.35. Не знам колко ще издържи самия плетеняк  а и не ми се пробва.
80% от покупките ми са от този сайт,фирменият им магазин ми е на около 20-25км.Аз също ловя с шок-0,30-0,32,но рядко ми се случва да изкарам повече от два риболова с него.Тази седмица ще си взема 0,35,имам налично 0,40,но ми се струва доста грубо.
През активният сезон конеца ми изигра доста номера,изгубих няколко едри риби,вината е и в мен,че аванса не ми бе настроен добре-сгъване и ........кой от къде е бил.В Майн има огромни шарани,преди 3 седмици моят колега изкара един около 15кг с Корморанчето,което си бях купил и вече е негово.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by rivezoro Чет 24 Окт 2019 - 9:56

Ако на реката не се гонят големи дистанции има ли пречка да се лови с дебел плетеняк?
Ловил съм с 0,24 от модела на снимката.
rivezoro
rivezoro
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 316

http://rivezoro@abv.bg

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dantho.mihov Пет 25 Окт 2019 - 16:52

Баш на реката може да ти изиграе лоша шега.
Ако има маалко по-силно течение, повлича повече линията от по-тънкото влакно.
Въпрос на специфика - някъде върши същата работа, другаде си иска тънкото влакно.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by butnik Вто 29 Окт 2019 - 9:43

dantho.mihov написа:Баш на реката може да ти изиграе лоша шега.
Ако има маалко по-силно течение, повлича повече линията от по-тънкото влакно.
Въпрос на специфика - някъде върши същата работа, другаде си иска тънкото влакно.
С това което съм в момента нямам ядове с повличане,потъва като тел.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dotore Сря 30 Окт 2019 - 17:36

Навихте ме за тая Дайва ,но ще ми е първа плетка и за това въпросите ми са повече от един .
Накратко : затворен водоем ,кошничка без храната 40-45гр максимум ,няма да напъвам много - макс 50метра .

1. 0.10 или 0.13 да взема ?
2. 0,28 моно шок достатъчен ли ми е ?
3. "морковчето" държи ли добре плетено/моно ?
avatar
dotore
🐟 🐟

Брой мнения : 141

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Красимир Сря 30 Окт 2019 - 18:42

0.13 е за предпочитане ( дали е реален размер е друга бир ).

0.28 или 0.30 за шок... относно възела, морковката е ок, но може да пробваш и двоен възел (много по-лесен е).
Красимир
Красимир
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 314

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Сря 30 Окт 2019 - 21:14

dotore написа:Навихте ме за тая Дайва ,но ще ми е първа плетка и за това въпросите ми са повече от един .
Накратко : затворен водоем ,кошничка без храната 40-45гр максимум ,няма да напъвам много - макс 50метра .

1. 0.10 или 0.13 да взема ?
2. 0,28 моно шок достатъчен ли ми е ?
3. "морковчето" държи ли добре плетено/моно ?
За макс 50 метра ще метнеш без проблем и с 0.20. Laughing 
Така че като за първа плетка , и докато разбереш кое те устройва , вземи си 0.13 , да не береш ядове. (4-ЖИЛЕН!!!)

За кошници под 60 грама шок 0.28 ти стига , моркова държи идеално , макар че аз минах на double uni , щото съм стар и мързелив. Razz
Не забравяй да намокриш плетката преди да тръгнеш да мяташ , и ако нямаш риба на другия край , навивай равномерно , без да помпаш с пръчката. Wink

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by nikiil Сря 30 Окт 2019 - 21:49

Outsider написа:
 ...навивай равномерно , без да помпаш с пръчката. Wink
И хранилката/оловото да не подскача върху водата, че ефектът е същият Laughing
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dotore Чет 31 Окт 2019 - 10:16

Благодаря за насоките !  плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 3012024616
avatar
dotore
🐟 🐟

Брой мнения : 141

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Пет 1 Ное 2019 - 0:37

Пузанов написа:На всех катушках 4-х жильные шнуры компании Flagman F-braided диаметром 0.06мм.
Outsider написа:Нямам никакъв интерес към плетеняци под 0.12 , аз ловя на фидер
... щото той и Сергейката лови на фидер. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2909730860

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Пет 1 Ное 2019 - 0:41

Въпрос на вкус? И дай да го видим на живо тоя 0.06 на Флагман...и аз откъде да знам дали Пузанов не си сменя шнура всяка седмица? Laughing
Ей сега изгледах един клип/филм на Колганов , той лови с 0.165 , с обяснението че му е писнало да къса , и че с тоя диаметър му е мирна главата Wink - не карам никой да лови с нищо , което не му харесва - и аз мисля да си карам с 0.12-13 , благодаря много  Cool

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by jorjinio Пет 1 Ное 2019 - 7:28

Ловя с 0.16 от твоята 4 кабелна Дайва (Ванка) и принципно не намирам никаква разлика  при риболова между 0.13 и 0.16  може би  единствента разлика е ,че 0.16 кара два сезона без да мръдне(може и три но предпочитам да го сменя) и по рядко късам кабела по средата а когато късам заминава само шока. А  за дистанцията изобщо няма никакво значение
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Пет 1 Ное 2019 - 11:28

"Изобщо няма никакво значение" в кастинга, щото ловиш на 30-40 м. Я пробвай на 60-70 да видим няма ли разлика. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2448965836

Не знам от къде си го изкопал това 0.16, ама ако е толкова, да знаеш че е "истинска гаражна китайска плетка"... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566

На Ванката му е лесно, щото лови с гюлета, ама с леки кошници и дебел плетеняк е отврат!!! плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 553778528

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Пет 1 Ное 2019 - 12:26

Dass написа:"Изобщо няма никакво значение" в кастинга, щото ловиш на 30-40 м. Я пробвай на 60-70 да видим няма ли разлика. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2448965836

Не знам от къде си го изкопал това 0.16, ама ако е толкова, да знаеш че е "истинска гаражна китайска плетка"... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566

На Ванката му е лесно, щото лови с гюлета, ама с леки кошници и дебел плетеняк е отврат!!! плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 553778528
Глей ся  Cool - разликата между Дайвата 0.13 и оня плетеняк дето си го беше навил на макарата като бяхме на язовира , е като между бамбук и баобаб. Razz Laughing 
С 0.13 си мятам аз и кошници от 20-30 грама , с които при тихо  (до леко ветровито) време си минавам 60-те метра без всякакъв проблем .
Mежду другто , товарисч Пузанов убаво си беше навил тънкия плетеняк за състезанието на Москва река , и за 40 метра - интересно дали ако лови на 70 , и с кошници от 80 грама , си навива същия?  Rolling Eyes

ПъСъ: прословутия шаблон за ужасно важното значение на дебелината на влакното за кастинга не е тотално грешен. Просто диаметъра на влакното действително има значение при ловене на много сериозни дистанции , и хората автоматично прилагат правилотоо и при ловене на 60-70 метра , което е смешно - на 60 меттра , и с кошница от 40 грама , се мята  без проблем с монофил 0.26 , айде малко по-сериозно.... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by hristovpe17 Пет 1 Ное 2019 - 12:42

Да попитам и аз нещо, каква е разликата в цвета(жълт,т.зелен и т.н.) на въпросната 4нишкова Дайва.
avatar
hristovpe17
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 273

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Пет 1 Ное 2019 - 13:03

Outsider написа:Глей ся  Cool - разликата между Дайвата 0.13 и оня плетеняк дето си го беше навил на макарата като бяхме на язовира , е като между бамбук и баобаб. Razz Laughing 
С 0.13 си мятам аз и кошници от 20-30 грама , с които при тихо  (до леко ветровито) време си минавам 60-те метра без всякакъв проблем .
Mежду другто , товарисч Пузанов убаво си беше навил тънкия плетеняк за състезанието на Москва река , и за 40 метра - интересно дали ако лови на 70 , и с кошници от 80 грама , си навива същия?  Rolling Eyes

ПъСъ: прословутия шаблон за ужасно важното значение на дебелината на влакното за кастинга не е тотално грешен. Просто диаметъра на влакното действително има значение при ловене на много сериозни дистанции , и хората автоматично прилагат правилотоо и при ловене на 60-70 метра , което е смешно - на 60 меттра , и с кошница от 40 грама , се мята  без проблем с монофил 0.26 , айде малко по-сериозно.... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566
Laughing Laughing Laughing
Moсюто, като бяхме на Искъра още не бяхме стигнали ерата на Касткинга. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 3377578317 Тогава си беше чист китайски "конец". плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 858133270

Пък що се отнася до кошниците, над 50% са ми под 20 гр. и като подухва ветрец и направи корем 5-6 м... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2902588953 И да го чакам половин час да потъва... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 993277595  А и говоря за разлика 0.08-0.10 и 0.15-0.17!

А и да ти кажа ти си извратен... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 3811974306 плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566 70 м не били сериозна дистанция... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 70573305 За мен всичкото 60+ си е сериозна дистанция.

И да знаеш поръчах 0.13 - ти ще си втория виновен... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566
hristovpe17 написа:Да попитам и аз нещо, каква е разликата в цвета(жълт,т.зелен и т.н.) на въпросната 4нишкова Дайва.
Ми разликата е, че единия конец е жълт, другия - зелен... Wink

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Пет 1 Ное 2019 - 13:23

Dass написа:

И да знаеш поръчах 0.13 - ти ще си втория виновен... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566

Shocked Shocked -тва ако имах съвест , щеше да ми тежи на съвестта докато съм жив!  плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2902588953  Laughing

Виж , за давенето на корема у потъването на влакното си прав. Тва нещо няма решение , когато kорема вече се е образувал , и тук профилактиката е по-важна от лечението - трябва да мятш така , че коремът въобще да не се получава - тоест , влакното да е изпънато , и оттам колко ще потъне вече не е толкова важно , кълването се отчита.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by djidjo Пет 1 Ное 2019 - 14:36

Outsider написа:ПъСъ: прословутия шаблон за ужасно важното значение на дебелината на влакното за кастинга не е тотално грешен. Просто диаметъра на влакното действително има значение при ловене на много сериозни дистанции , и хората автоматично прилагат правилотоо и при ловене на 60-70 метра , което е смешно - на 60 меттра , и с кошница от 40 грама , се мята  без проблем с монофил 0.26 , айде малко по-сериозно.... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566
Тука сериозно ще замислиш някои членове на форума, които не могат даже да хвърлят на тази дистанция, камо ли петно да правят и се кръстят с две ръце,че това не е необходимо.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1303

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by jorjinio Пет 1 Ное 2019 - 16:49

Dass написа:"Изобщо няма никакво значение" в кастинга, щото ловиш на 30-40 м. Я пробвай на 60-70 да видим няма ли разлика. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 2448965836

Не знам от къде си го изкопал това 0.16, ама ако е толкова, да знаеш че е "истинска гаражна китайска плетка"... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566

На Ванката му е лесно, щото лови с гюлета, ама с леки кошници и дебел плетеняк е отврат!!! плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 553778528

С 30 гармова пълна  кошница които си правя и са с малко по голяма вместимост  (а не булет) с 2 оз връх 70м са на границата на  лимита а при условията дето ловя ползвам само 20 и 30 грамови хранилки а плетката  иначе я взимам от Ивайло Христов и всъщност е 0.15 но това не е никаква разлика
jorjinio
jorjinio
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 566

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by nikiil Пет 1 Ное 2019 - 20:49

Outsider написа:

ПъСъ: прословутия шаблон за ужасно важното значение на дебелината на влакното за кастинга не е тотално грешен. Просто диаметъра на влакното действително има значение при ловене на много сериозни дистанции , и хората автоматично прилагат правилотоо и при ловене на 60-70 метра , което е смешно - на 60 меттра , и с кошница от 40 грама , се мята  без проблем с монофил 0.26 , айде малко по-сериозно.... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 1743377566

Да се из..кам и аз по темата: 
Дебелината на влакното има значение за кастинга.
Ако нямаше, щяхме да ловим с 0.50, за да измъкваме коренищата от дъната.

Когато се стигне лимита, тогава се осъзнава, че дебелината на влакното има значение.
Лимитът за всеки е различен, и няма значение дали говорим за 30м. с 10гр. кошник, 60 с 20гр. или 70 с 50гр...... когато с едното можеш, а с другото не, тогава разбираш, че едни кошници, едни пръчки или една дебелина на влакно са по-подходящи от други, че с едните можеш, а с другите - не.
А приказките кой какво и с какво достигал са само плява.

През това лято имах случки както на собствен гръб, така и с известен "блогър" от друг форум, в които с неподходящото влакно се постигаха наполовина по-къси дистанции (в моя случай - със същата макара, пръчка и хранилка!)  Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Пет 1 Ное 2019 - 21:27

nikiil написа:


Когато се стигне лимита, тогава се осъзнава, че дебелината на влакното има значение.
Е за кво разправям? Естествено че има значение! През ум не би ми минало да съветвам някой да се опитва да мята на 100 метра с плетка 0.25 . Или с монофил 0.30 , да речем.
 Големия майтап идва когато хората искат да ловят на 60 метра , и тръгват да се презастраховат с нелепо тънки влакна , с които решават проблема с кастинга , обаче се вкарват в други проблеми..
За последно , и излизам от спора , с 0.13 ловя с 20-30 грама на 50-60 метра , без проблем. С кошници от 40-50 грама - до 65-70. С 'правилните "кошници - до 75-80 , и рекордния ми риболов до този момент беше на 92 метра. Убеден съм че ако се наложи да ловя на дистанции от 80-100 метра редовно и сериозно , ще спечеля доста повече метри с увеличаване размера на макарата , отколкото с намаляне диаметъра на влакното до 0.10 , да речем.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by nikiil Пет 1 Ное 2019 - 23:22

Аз съм стигнал вече психологическия максимум откъм макари, хвърлям със шпула 6,6 см. борд, но това е макара почти 600гр. Ще търся увеличение, но много замязва на сърф кастинг, и при честите презамятания имам проблем с лакътя...

От друга страна, разликата между 0.10 и 0.13 е почти 30 процента по-малко (по-лесно излита, по-малко се вее, по-малко съпротивление във въздуха). Тридесет процента!!! Ако го пренеса на макарата, трябва да търся 10 см. борд!

За мен под 0.10 е неразумно, над 0.10 е неоправдано презастраховане. Спокойно може да се работи и в диапазона 0.08-0.12, но не повече.
Разбира се, говоря само за дистанция, не и когато по-важно е да се запази влакното 5 години  или на места със закачки. В последния случай слагам въжета, за да се скъса някой възел.

Никого не ангажирам с мнението си, това е моето решение, не го натрапвам. Може да греша, но не виждам за момента никаква причина да увеличавам диаметъра на влакното, виждам само негативите. Вчера купих 270м. нанофил за 35.40лв., от какво толкова да спестявам??? При мен големите загуби са от некачествен клипс или лошо замятане, тази година имам скъсани веднъж 75м. (отряза на ремонтирания клипс) и веднъж 69м. (заплете преди 5 дена в последния водач точно в момента на удара в клипса, но може и да греша, на мястото имаше изпуснала нишка пак от лош клипс, може от това да се скъса). Затова и повече няма да купувам шпули по 125м., че след такова изпълнение ги хвърлям целите  Very Happy
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by nikiil Пет 1 Ное 2019 - 23:47

В стила на честната игра съм длъжен да призная, че открих нещо, което прави Иван почти прав  Laughing :
Нанофилът е по-дебел от указаното, като 0.10 е всъщност 0.11, а 0.12 - над 0.13мм. диаметър  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
avatar
nikiil
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 737

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 17 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 17 от 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите