РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Плетено или монофилно влакно

+72
Outsider
jorjinio
dotore
butnik
ФИЛ ИВАНОВ
vesko_bs
stamat699
gogata7904
Krasi-feeder
murphymet74
dstoyanov
pdimitrof
topsoft
stridata
Local
S_BANKOV
Tonkyo
kibi
Doktor-5
hiphopper
veselinov
ПетърК
rivezoro
ЛукаБрази
Dermy
gog14
krasimir n.
barbolov.1977
Kalin1983
miLen4o
Красимир
aspius
stan4o
mi6ole
fastera
lif3house
Влади В
Apollo
gloupan - Киро
rodmanblg
glmv
doktora000
GogoBuboleto
ceco65
bobigrig
del7710
dantho.mihov
dunavski
iconu1977
Dass
marian shimano
bachoivo
boreto1
Ивката Вълов
миро мачтийм
mmilen
Калин
tojimi
Божката
МИНЧО
dako
BARONA
Naas
Мариан
Борислав Благоев
Port_Royal
fiverov
rmstanev
dekata
shimano86
nasko83
Admin
76 posters

Страница 6 от 19 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by bachoivo Вто 15 Дек 2015 - 18:35

миро мачтийм написа:......И двата вида влакна си имат плюсове и минуси, като за всеки везната натежава различно според риболова, водоема, улова, финанси и др. .........
Е те това имах в предвид. Сите причини, къде Миро ги е описал в пост-а си, са и мои съображения поради, които не ползвам плетка на Дунав, даже почти същото бях писал на предната страница. Пробвах - не стана номера. Качествен и.... така.
Живот и здраве, ако спра да ходя по Дунав и започна да обикалям само езера и язовири /което не виждам как ще стане/, тогава може да се променят нещата.

bachoivo
bachoivo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 345

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Ивката Вълов Вто 15 Дек 2015 - 18:54

На ряката и аз ползвам монофил, въпре ки, че първият ми риболов с фидер беше точно с плетено влакно Smile Нема значка, за рката монофила си е монофил.... Там винаги има един елемент на самозасичане. Абе дайте да поговорим за монтажи !
айде ще пиша в друга тема !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by boreto1 Вто 15 Дек 2015 - 18:55

На Гуру е 22 паунда и е доста добро ,качественно и е специално за фидер,бомб и такива дънни работи не е за спининг
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by bachoivo Вто 15 Дек 2015 - 19:00

Ивката Вълов написа:На ряката .........
Е да де, адаш. Аз затова пиша, че НЕ го ползвам, щото 95% излетите ми са на Реката Very Happy
Айде местим се при монтажите
bachoivo
bachoivo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 345

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by veselinov Вто 22 Дек 2015 - 9:41

Първия коледен подарък дойде от Видракс!  I love you

Berkley Nanofil - Clear Mist 270m -0.08мм

[You must be registered and logged in to see this image.]

Spider Wire Ultracast FluoroBraid Hi-Vis Yellow 110м-0,10мм

[You must be registered and logged in to see this image.]

Чакаме другите... Laughing  Laughing  Laughing
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by marian shimano Вто 22 Дек 2015 - 11:50

Дай да си ги сцепиме на две.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Вто 22 Дек 2015 - 11:54

marian shimano написа:Дай да си ги сцепиме на две.

Shocked дебели ли ти се струват?

Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by marian shimano Вто 22 Дек 2015 - 17:31

Бая, наното 0,08/6 е най-добре, но има и големи минуси които са фатални, дай боже да не идва голям бонус.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by boreto1 Сря 24 Фев 2016 - 0:22

Прилично влакно за хеви любители с монофил -тънко ,много здраво ,без паметно като мен Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by GogoBuboleto Сря 10 Май 2017 - 19:56

Поръчахме един подобен - можеш да си го използваш за простиране на пране, скачане на въже и т.н. Нищо общо с P8
GogoBuboleto
GogoBuboleto
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1723

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Сря 10 Май 2017 - 20:02

Тъй ли? плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 2909730860 Аз пък поръчах от това и не бих дал 4-5 пъти повече за конец... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 858133270
Единствения му проблем е, че е по-дебело. Ама аз щото съм максималист си поръчах 0,10 и 0,12. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 1699561268

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Сря 10 Май 2017 - 20:21

Читав плетеняк струва колкото три кила захранка , и даяни три години - точно от него няма как да направиш големи икономии.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Сря 10 Май 2017 - 21:06

Всеки си има критерии за "Читав плетеняк". плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 3377578317 А и нямам никакво намерение да карам с един плетеняк две, та камоли три години. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 2448965836

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Сря 10 Май 2017 - 21:30

Dass написа:А и нямам никакво намерение да карам с един плетеняк две, та камоли три години. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 2448965836

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 2799057118 - що , къф е проблема? Rolling Eyes
- даже 8-жилните си карат по три сезона , само по някое време ги обръщам на шпулата.. нямам руските мидени плантации в тукашните реки , май досега съм късал плетеняк на замятане само един път , и той беше чисто нов.Laughing
И тва като имаш предвид че повече от 15 евра за плетка не давам , те ти определението за читав плетеняк - за тези пари - три години.
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Сря 10 Май 2017 - 21:55

Ми нали знаеш, че с плетеняка много не се разбираме, поради простата причина, че изобщо не съм убеден в предимствата му, освен при капризни зимни риби или дребни риби на дистанция. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 858133270

Освен това не понасям наранени монофили или сплескани или рошави плетеняци.

А за мен читав плетеняк е:
1. Да не стърже, все едно съм си намразил фидера.
2. НЕ повече от 25 лв. / 300 м. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 858133270

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Сря 10 Май 2017 - 22:37

Dass написа:Ми нали знаеш, че с плетеняка много не се разбираме, поради простата причина, че изобщо не съм убеден в предимствата му, освен при капризни зимни риби или дребни риби на дистанция. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 858133270

А бе знам.Rolling Eyes
Само не успявам да рзгадая мистерията , и в един момент просто се отказах , надхвърля умствените ми способности - "Не понасям HD телевизори , по-ме кефи да си гледам филма на руски телевизор от 85 година с постоянен "снеговалеж" Surprised ... ми щом казваш...плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 3811974306

4-жилния плетеняк шуми и стърже - няма как да не стърже и не ми пука ГРАМ.Cool
8-жилните ми уж не се разнищват , ама като съм казал че ги спирам - спирам ги.Twisted Evil
Плащам 25-те кинта за 150 метра. Три години , 8 лева на година - едно ходене за риба ми е ( понякога) 15 литра нафта Like a Star @ heaven плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 993277595 ... нали ме разбираш.
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Сря 10 Май 2017 - 23:06

Ще ти отговоря с нещо, което съм написал преди повече от две години:

Dass написа:Преди известно време прочетох няколко много интересни статии за чувствителността на различните монтажи... Та там постановката беше такава, че връхче от една унция се натягаше оптимално с 15 гр. приложена сила. Тя силата не се измерва точно в грамове, но условно казано...

Та така... Ловим на 40 м, 0.22 влакно, 1 унция връхче натегнато с 15 гр., влакно с разтегливост 8%...
Та какво ще се получи на практика? За да отчетем кълване е необходима сила по-голяма от 15 гр.
На 40 м разтягането на влакното ще е приблизително 3,2 метра. Да, но това е при прилагане на сила около 4 кг, колкото е теста на влакното... Ми при прилагането на 20 гр. (за да отчетем кълване!!!) колко ще е разтягането? Ми колко... около 1,5 см за 40 м (зависимостта не е съвсем линейна, но това не е фатално в случая)! Ми ако турим 0.25, както Ванката вика? Или ако дистанцията е 30 м?

Тогава за какъв....... аааа... такова да си усложнявам живота???
Все още чакам някой да отговори на това или да ме обори в разсъжденията... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 3651188005 След тогава развихрилите се спорове "ЗА или ПРОТИВ" се правих на идиот и на един от следващите излети разпънах два фидера с еднаква акция и еднакви връхчета на 26-27 м. Единия с плетеняк, другия с монофил 0,23 (какъвто основно използвам). Вързах двата края на влакната заедно и се правих на шаран "да кълва". Един мой приятел снимаше реакцията на връхчетата. И повярвай ми разликата беше много, много трудно забележима.

Та пак да се върнем на риторичния въпрос в края на цитата... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 1699561268

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Сря 10 Май 2017 - 23:29

'ного ти е сложна теорията за да мога да я разбера. Razz
За мен нещата са прости и лесни - ловя с плетеняк , кефя се. Мята по-лесно и по-далеч , с по-малко усилие . Очевидно е , не се нуждае от доказване , не подлежи на обсъждане. Cool
Кълванетата ги виждам в пъти по-ясно - не щото съм изчислил колко и ква сила прилага рибата , не съм силен в нютоните и килоджаулите - с плетеняка просто се вижда по-отчетливо кълването , на всякаква риба , привсякаква дистанция , при всякакъв монтаж. Колкото е по-далеч , и по-тежък булета , толкова по-сериозна е разликата. Bъв вятър , вълна и течение , с корем от влакно , или без него. И за цялата тая работа не са нужни шест месеца пробен период - за мен беше очевидна от първото мятане , от първото кълване , от първата хваната риба. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 3811974306
С плетеняк се контролират по-леcно и по-добре платиките - да речем че се вадят два пъти по-бързо , макар че тва е един такъв допълнителен и не толкова важен довод... тва което, две години не мога да разбера , (ама и след двеста няма да мога Embarassed ) , е как , при положение че плетеняка е несравнимо по-удобен и приятен за ползване , ти си решил че точно с него си усложняваш живота?!? Rolling Eyes

..да , ползвам монофил при ловене на шаран. С отврaщение Laughing , и не можеш да си представиш с къф кеф сменям после шпулата с гадния ластик , и си слагам обратно тази с истинско фидерно влакно Cool
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dako Чет 11 Май 2017 - 0:58

Dass написа:
Все още чакам някой да отговори на това или да ме обори в разсъжденията... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 3651188005 След тогава развихрилите се спорове "ЗА или ПРОТИВ" се правих на идиот и на един от следващите излети разпънах два фидера с еднаква акция и еднакви връхчета на 26-27 м. Единия с плетеняк, другия с монофил 0,23 (какъвто основно използвам). Вързах двата края на влакната заедно и се правих на шаран "да кълва". Един мой приятел снимаше реакцията на връхчетата. И повярвай ми разликата беше много, много трудно забележима.

Та пак да се върнем на риторичния въпрос в края на цитата... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 1699561268
Е няма да се оборваме в някакви теории. Посъстезавай се и пак ще отворим темата. Да видим каква песен ще пееш тогава.
И аз като теб преди време не признавах плетеняка но сега.Rolling Eyes !!!
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by iconu1977 Чет 11 Май 2017 - 2:51

Даскалче,не ги слушай тез интриганти Mad Question
iconu1977
iconu1977
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 532

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by iconu1977 Чет 11 Май 2017 - 2:55

dako написа:
Dass написа:
Все още чакам някой да отговори на това или да ме обори в разсъжденията... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 3651188005 След тогава развихрилите се спорове "ЗА или ПРОТИВ" се правих на идиот и на един от следващите излети разпънах два фидера с еднаква акция и еднакви връхчета на 26-27 м. Единия с плетеняк, другия с монофил 0,23 (какъвто основно използвам). Вързах двата края на влакната заедно и се правих на шаран "да кълва". Един мой приятел снимаше реакцията на връхчетата. И повярвай ми разликата беше много, много трудно забележима.

Та пак да се върнем на риторичния въпрос в края на цитата... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 1699561268
Е няма да се оборваме в някакви теории. Посъстезавай се и пак ще отворим темата. Да видим каква песен ще пееш тогава.
И аз като теб преди време не признавах плетеняка но сега.Rolling Eyes !!

Бат Дако сега сме на Канала,не подвеждай Човека....моля те Mad Crying or Very sad Suspect
iconu1977
iconu1977
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 532

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Чет 11 Май 2017 - 8:06

има още една работа , за която никога не е ставало дума във форума - аз също не се бях сетил , и нямаше да се сетя , ако не беше една статия в "Инфо Пеш".
Монофила , се оказва , имал и гадното свойство зверски да размазва петното - колкото по-далеч , толкова повече. Кво се има предвид? - мятаме , вдигаме пръчката , кошницата удря в клипсата - те в тоя момент монофила СЕ РАЗТЯГА! Колко? Французите измерват в статията метър и половина при дистанция 30 метра (!!!) - колкото по-тънък , толкова по-зле. Оттам кошницата пада във водата - ако ловим далеч , булета разтоварва доста храна при самия удар в повърхността , след което монофила СЕ СВИВА , докато кошницата потъва... честито , имате си петно с дължина два метра... Evil or Very Mad
Поради тези съображения Алън Скоттърн се бил отказал от монофил за каквито и да е дистанции , с изключение на риболова на шарани..
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dunavski Чет 11 Май 2017 - 10:55

[quote="Outsider"]има още една работа.[/тquote]
Монофила фактически е един огромен power gum и колкото повече го дърпаш толкова повече се разтяга. Затова е хубаво в момента в, който се удари клипса пръчката да е във вертикална позиция. При удара в клипса пръчката моментално се сваля надолу, линията олабва и кошницата потъва вертикално надолу. Ако линията е опъната кошницата потъва под формата на арка.
dunavski
dunavski
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 294

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Dass Чет 11 Май 2017 - 12:01

Outsider написа:Монофила , се оказва , имал и гадното свойство зверски да размазва петното - колкото по-далеч , толкова повече. Кво се има предвид? - мятаме , вдигаме пръчката , кошницата удря в клипсата - те в тоя момент монофила СЕ РАЗТЯГА! Колко? Французите измерват в статията метър и половина при дистанция 30 метра  (!!!) ...
Не знам какви жълти вестници четеш, ама това са по-големи глупости и от тия дето аз написах аз по-горе. Laughing Това може да се получи, ако си вързал влакното за дирека и стигне края, та да се опне и разтегне. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 1743377566 За да се разтегне толкова, трябва да го натовариш с над 50% от теста на влакното! А правил ли си сметка колко е разликата в разстоянието при замятане с плетеняк и различна парабола? А правил ли си сметка, че при вятър плетеняка прави два пъти по-голям "корем"? Колко е според теб разликата? Две педи? Ще има да вземаш... плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 858133270

А ако някой ми каже, че на 30 м може да направи петно 50x50 без да го размаже, веднага го класирам в тройката! плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 2909730860

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dantho.mihov Чет 11 Май 2017 - 14:51

Погледнах последните три-четири мнения и констатирах доста натворени глупости.
Онзи, който е писал статията, че монофила се разтяга над метър, да си яде ушите. Въобще не го е мерил, но е правил изчисления.
Ето го обаче отговора на неговото :
Dass написа:
.... На 40 м разтягането на влакното ще е приблизително 3,2 метра. Да, но това е при прилагане на сила около 4 кг, колкото е теста на влакното... Ми при прилагането на 20 гр. .........
Другото, когато се съпоставят монофил и плетеняк, трябва да се визира и пръчката, с която се лови. Имам предвид карбона - с различни характеристики е, по-твърд и по-мек. Съчетано с едно от двете влакна и дължината на пръчката, си взаимодействат при кастинга.
Затова имаме различно мнение за предимствата на двете влакна. Боравим с различни по поведение фидери.
Лично аз с доста стаж с плетеняк, от него не се отказвам. Но и в доста случаи поставям макара с монофил.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Чет 11 Май 2017 - 18:28

dantho.mihov написа:Погледнах последните три-четири мнения и констатирах доста натворени глупости.
Онзи, който е писал статията, че монофила се разтяга над метър, да си яде ушите. Въобще не го е мерил, но е правил изчисления.
.

Всъщност , в Инфо Пеш работят изключително компетентни хора. Въобще не ми е известно в Европа да излиза по-читаво списание в областта на корс фишинг риболова.
В статията всъщност се мереше колко и как летят различни хранилки в условията на вятър , или нещо от сорта - единият мята , другия отрмерва къде е паднала кошницата. И те в тоя момент , отмерващия пита " -Да меря от където е кошницата в момента , или където се е е ударила в земята?" - щото ясно се виждал отпечатък , и провлачването по влажната трева...
Разбира се , да се отрече нещо категорично , в стил "рече и отсече" , тва секи го може Suspect
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dantho.mihov Чет 11 Май 2017 - 19:48

Outsider написа: .....  се е е ударила в  земята?" - щото ясно се виждал отпечатък , и провлачването по влажната трева...
Така споделено става по-ясно - тестове на сухо и как летят различните хранилки.
Че вятъра отклонява траекторията е ясно, но има нещо сбъркано при изводите. Не се отнасят до състоянието на влакното, когато хранилката е във водата.
Защо ? Вярно е, че теглото на кошницата при полет се удвоява и това разтяга монофила. Поради първоначалната сила, която задаваме. Към края на полета силата намалява поради съпротивлението на въздуха и колко става зависи от ред фактори. И влакното възвръща част от първоначалното си състояние.
Просто така, както бе споменато по-нагоре го разбрах, че разтегливостта на монофила е отчетена във водата. А тя е с по-висока плътност от тази на въздуха.
И когато хранилката попадне във водата, влакното вече е в нормалното си състояние.
Тъйй, при плетеняка така изясненото явление при полет във въздуха не се случва. И съм доволен, че изяснихме тази подробност.
avatar
dantho.mihov
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 664

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by del7710 Чет 11 Май 2017 - 19:56

Ванка,
Ония хорица от списанието, да не са ползвали 0.16-0.18, че толкова да се разтяга. Друго за което се сещам е как стопират в последната фаза на летеж? Ако си държат здраво пръчката, може и да върнат монтажа назад, с което да компенсират разтягането на влакното.
del7710
del7710
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 331

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Outsider Чет 11 Май 2017 - 20:37

dantho.mihov написа:
И когато хранилката попадне във водата, влакното вече е в нормалното си състояние.
Тъйй, при плетеняка така изясненото явление при полет във въздуха не се случва. И съм доволен, че изяснихме тази подробност.

Аха. плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 1743377566
Айде сега да изясним една друга подробност ( без да се спираме на тва как монофила ПРИДЪРПВА кошницата метър и половина по трева(!!!) , с доста по-голямо съпротивление  - сила на триене , от същото придърпване във вода) -  колко клипа си гледал в ютуб , в които поредната английска звезда ти показва как да ловиш на една педя от отсрещния бряг? Цифрата не е важна - в АБСОЛЮТНО секи клип , ти поясняват да оставиш малко повече дистанция при прицелването с празна кошница , щото с пълна ще отидеш по-далеч. Exclamation
Говорим за мятане на 16-20 метра... А на 40?
Разбира се , можеш да ми кажеш че пръчката ще се свие повече , и затова кошницата ще мине половин метър в посока към острова... Smile  -  и ще изпишем още две страници празни теории - те ти малко практика от един независим експерт:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Особено внимание заслужава следният абзац:

Fishing at distance with a feeder is always a good winter tactic at Worsbrough and when braided line came on the market I was one of the first on it. My match weights improved dramatically: from averaging 10kg to 12kg in matches I was suddenly catching top side of 20kg of skimmers per match and framing on a regular basis. This was down to the braid having no stretch, so accuracy was improved dramatically. All of a sudden I was casting in a metre square area at 70-plus metres. I would always use braid now for fishing any distance past 40 metres with a feeder, as my results were so cut and dried that, for me, mono is no longer an option for distance work.

За тези , които още се борят с английския :


"Риболовът на дистанция винаги е добра зимна тактика на Worsbrough, и когато плетените влакна се появиха на пазара , аз бях един от първите  , които започнаха да ги ползват. Резултатите ми на състезанията се подобриха драстично  : от стандартните 10-12 килограма  , аз внезапно започнах да хващам 20 и повече килограма скимъри на състезание , и да се класирам в тройката редовно. Това се дължеше на нулевата разтегливост на плетеното влакно , което води до драматично подобряване  на точността - изведнъж започнах да правя петно от 1 кв. м. на 70+ метра ( плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 3377578317   ) Оттогава започнах да ловя винаги с плетеняк на дистанции от над 40 метра , понеже резултатите ми бяха толкова категорични , че за мен монофила отпадна като опция за риболов на дистанция ."
Алън Скоттърн
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7029

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by dunavski Чет 11 Май 2017 - 20:48

То тука еб*хти балистичните изчисления дето станаха. Very Happy Shocked
Няма никакво значение с колко метра ще рикошира кошницата, въпроса е да пада на едно и също място.
dunavski
dunavski
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 294

Върнете се в началото Go down

плетено - Плетено или монофилно влакно - Page 6 Empty Re: Плетено или монофилно влакно

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 19 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите