РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фиксиране на влакното при риболов с фидер

+18
Калин
marian shimano
bobigrig
toni702005
stridata
nasko83
matey49
Коце
МИНЧО
ceco65
fiverov
TachkoT
barbolov.1977
stich
dekata
Теди
Бачо Илия
Admin
22 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by МИНЧО Сря 17 Окт 2012 - 11:25

cheers Важното е да си подготвен, дори само теоритично за всяка ситуация.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Коце Сря 17 Окт 2012 - 11:38

...или си купуваш макарата на МАР, с ауто-клип система...
Аз отдавна си целя без да маркирам.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by matey49 Сря 17 Окт 2012 - 13:00

МАКАРА MAP ACS 4000FD – революциона технология!

[You must be registered and logged in to see this image.]

През няколко години привично за всички нас в риболовният свят се появяват ярки иновации , които завинаги го изменят и го правят по добър. Макарата MAP ACS4000 се явява едно от тези изобретения. Представям на вашето внимание ACS (Auto Clip System) първия в света клипс, който автоматическиосвобождава влакното, когато голямата риба вземе стръвта и включва в режим „локомотив”!
Несъмнено това изобретение дава на съвременния риболовец маса възможности. Първо вие може спокойно да поставите влакното на клипса и да направите точно хвърляне, като не се притеснявате, че при кълване шарана ще измъкне вашата въдица от поставката и ще го замъкне във водата и вие след това високо ще псувате неговата майка и другите негови родственици до трето коляно…
И ако вие сте един от тези риболовци, които предпочитат дънния риболов на шаран с глух монтаж тип „метод”, или просто шаранжийски монтажи или популярния матчов риболов , с фиксирано влакно, то макара със система ACS (Auto Clip System) ви дава възможност да хвърляте точно всеки път без да се безпокоите.. При това тя е достатъчно мощна за да породи у вас безпокойство при изваждането на поредния трофей.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Аз за първи път видях прототип на това изобретение преди 18 месеца, когато то беше още под гриф „строго секретно”, и признавам си бях скептично настроен към това, че тази система действително добре ще работи. Но така стана, че аз бях първия журналист, който пробва системата ACS в работа. Мога отговорно да кажа – тя работи!

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]

След като вие заклипсовате, първото, което трябва да направите е да оставите визуално с маркера на влакното някакъв белег, за да може след кълването на голямата риба да върнете влакното на клипса в избраната по рано точка. За това аз използвам обичайния матчов стопорен възел от специален материал. Най-добре от всичко се оказа специален шнур с флоурисцентен цвят използващ се в матчовия и мухарския риболов за връзване на маркерни възли. Той не се движи по влакното, прави компактен възел, който прекрасно менива, не се задържа през водачите (като щекарския ластик), вижда се прекрасно и не си губи цвета. Ако водачите на вашата въдица са съвсем малки и маркерния възел внася дискомфорт по време на хвърляне, то може да ползвате специален маркерен флумастер.

[You must be registered and logged in to see this image.]

За това , че системата ACS ефективно работи необходимо е да отчитаме още един нюанс. След като сте хвърлили и сте сложили влакното на клипса, необходимо е отново да проверите след като сте натегнали влакното дали не е се измъкнало от клипса. В противен случай системата няма да работи. След няколко риболовни излета вие ще привикнете към тази процедура и ще го правите автоматически. Така също ще се убедите, че като използвате ярък маркер на влакното може без затруднение точно да поставите отново влакното на клипса дори и след изваждането на голяма риба.

[You must be registered and logged in to see this image.]

На даденият момент системата ACS е достъпна на макара 4000-размер с байтрънер. Но към лятото специалиститена компанията МАР обещават, че Auto Clip System ще се появи и на другите модели.
Статията е превод от [You must be registered and logged in to see this link.]

Допълнение: Макарата има предавателно число 5,1. На изложбата през 2010 г. тя заема второ място след знаменитата Shimano Stella FE. Това говори за нейното качество. а и цената е 70 фунта. Така, че за следваща покупка съм се спрял на нея. Радвам се, че и колегата от по-горния пост я рекламира. Смятам за фидер на Дунава ще е чудесна. Горе -долу за риби до 5 кг. ме удовлетворява. Very Happy
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by nasko83 Сря 17 Окт 2012 - 14:26

Дам приятна макаричка ! Сещам се, че Владо (Барболов) един път се оплака, че си изгубил дистанцията, та се чудя дали се случва често и каква е причината?
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by stich Сря 17 Окт 2012 - 14:40

Тройно подсигуряване:
Ползване на клипс + маркиране на влакното + брй обороти на макарата.
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by matey49 Сря 17 Окт 2012 - 14:43

Наско на непознат водоем може да се изгуби дистанция. Но водоем , който го познава отлично, това не може да се случи. А за макарата чакам практически отзиви от колегите. Very Happy
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by matey49 Сря 17 Окт 2012 - 14:45

Васко , само споделям за избор от този ценови клас. За хубави на Шимано и Дайва само мога да мечтая. А и на Дунав ще ми върши работа, а и не само на там. cheers
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by stich Сря 17 Окт 2012 - 15:18

Пожелавам ти да бъде твоя възможно най-скоро! cheers
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by nasko83 Сря 17 Окт 2012 - 15:34

matey49 написа: А за макарата чакам практически отзиви от колегите. Very Happy
Матейка точно това имах предвид Suspect
nasko83
nasko83
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1257

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by matey49 Сря 17 Окт 2012 - 16:39

Дано някой колега е работил с нея! Very Happy
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by stridata Чет 26 Юни 2014 - 22:17

Понеже при риболова на шарани шанса да клипнеш е нулев и трябва да разчиташ на точноста си при замятане/ аз си изградих навици със 30 и 45 грамови метод хранилки/, но въпреки това нещата излизат от контрол по някога. Гледах скоро едно клипче как един пич използваше маркер за влакно като за мачов риболов и със спиране на влъкното при летежа си спираше маркера на линията винаги в рамките на първите 2-3 водача. Не съм сигурен дали с метода варианта да спреш линията е удачен при пложение, че момента с приводняването на хранилката е деликатен, но въпреки всичко си взех марекр за влакно и вднага ми изкочи един тъп въпрос. Как по дяволите се чисти това нещо от влакното след риболова? Laughing 
stridata
stridata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1347

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Admin Чет 26 Юни 2014 - 22:42

При риболов на риби  до 2-3 кг. не мисля ,че е проблем влакното да си е клипснато !

Точно така лових последния път на Агов дол  Very Happy 

Иначе с маркирането също става , ловил съм така на Богров едно време  Laughing 

Освен маркера за мачов риболов , може да се ползва и перманентен маркер  Very Happy , които дори е по-добър избор например ако се лови с плетено влакно  Very Happy 

Стандартния маркер пада като го изтърках с мокро парацалче  Very Happy
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by toni702005 Чет 26 Юни 2014 - 23:42

Моето мнение е да се слага ластик на клипса и след това увит на шпулата като гледам да го сложа в долния и край,иначе ще има неприятни изненади. cat 
И аз полвах само клипса преди но ми направи впечатление че се наранява или влакното(имал сам късания точно на клипса) или клипса се разхлабва и разбива.Откакто слагам ластик от щека,не много дебел,нямам никакви проблеми.Като мине товарния влак ластика или се къса или го откачвам от лкипса,което е много лесно.Забравих най-важното винаги знам точно на каква дистанция ловя и след като късам ластика или го откача наново си пискам дължината и продължавам.Пробвал сам и с маркер но при късане се гиби дистанцията а и конеца ми става целия на петна което е неприятно. Question 
toni702005
toni702005
🐟 🐟

Брой мнения : 63

http://lbfitalia.forumfree.it/?f=5456458

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Гост Сря 10 Фев 2016 - 19:05

Kolegi probvaite sas lastik ot vatreshna guma na kolelo i go slogete sas vlaknoto nad klipsa na shpulata.Patent Martin Matak. Suspect
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by bobigrig Сря 10 Фев 2016 - 19:34

kamo6504 написа:Kolegi probvaite sas lastik ot vatreshna guma na kolelo i go slogete sas vlaknoto nad klipsa na shpulata.Patent Martin Matak. Suspect

Колега пиши на кирилица!!!
И мини ако обичаш през темата за представяне.
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by marian shimano Сря 10 Фев 2016 - 19:42

kamo6504 написа:Kolegi probvaite sas lastik ot vatreshna guma na kolelo i go slogete sas vlaknoto nad klipsa na shpulata.Patent Martin Matak. Suspect
Това е абсурдно, нелепо.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Калин Сря 10 Фев 2016 - 19:52

Чак пък абсурдно и нелепо ...
Аз съм го гледал на клип и не е лошо !
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Влади В Сря 10 Фев 2016 - 20:14

kamo6504 написа:Kolegi probvaite sas lastik ot vatreshna guma na kolelo i go slogete sas vlaknoto nad klipsa na shpulata.Patent Martin Matak. Suspect

Очаква се в Нови Сад първо да свършат вътрешните гуми за колела, чак след това бирата! Suspect
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by МИНЧО Чет 11 Фев 2016 - 7:38

Дайте некви снимки, клипчета за да видим как работи.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Ивката Вълов Чет 11 Фев 2016 - 7:48

МИНЧО написа:Дайте некви снимки, клипчета за да видим как работи.
Коле, много е лесно брат. След като си метнал във водата и си си избрал дистанция, слагаш една ластичка или, както , момчето е казал парченце от вътрешната гума на колело и вместо да закачаш влакното на кипса, закачаш ластичето ! Обаче, слагаш ластичето от предната страна на шпулата, така, че като го опънеш да го закачиш на клипса. После си навиваш. Ако всичко е изпълнено както трябва, при навиването, влакното ще покрива ластичето. Така Като заметнеш, вместо влакното да бие в клипса, ще бие в ластичето ! Ако те вземе по-едра риба, конеца, може да пререже ластичето ! Та така...

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by МИНЧО Чет 11 Фев 2016 - 8:32

Така, както ми го описа, няма разлика от стопиране с обикновено ластиче.
Аз го разбирам, все едно слагаш парче от гума широко 1см, в/у шпулата след клипса, без да го закачаш за него.
Между другото, кагато ползвам ластиче от зеленчуците, кастинга ми е по-малък, особено ако ластичето е по-дълго и е омотано два пъти. Влакното, което трябва да се навие върху него, ме съботира и някоя и друга витка влиза под него. Докато се измъкне от лапите му, дистанцията се скъсява с 10-ина метра.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Ивката Вълов Чет 11 Фев 2016 - 8:41

МИНЧО написа:Така, както ми го описа, няма разлика от стопиране с обикновено ластиче.
Аз го разбирам, все едно слагаш парче от гума широко 1см, в/у шпулата след клипса, без да го закачаш за него.
Между другото, кагато ползвам ластиче от зеленчуците, кастинга ми е по-малък, особено ако ластичето е по-дълго и е омотано два пъти. Влакното, което трябва да се навие върху него, ме съботира и някоя и друга витка влиза под него. Докато се измъкне от лапите му, дистанцията се скъсява с 10-ина метра.
В началото, когато четох за този метод на клипсоване, и аз слагах ластичка, после се отказах от нея, не виждам някакъв особен смисъл ! За кастинг, немога да говоря, тъй като, тогава тази дума ми беше непозната !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Калин Чет 11 Фев 2016 - 8:47

По спомен парчето е доста широко / от гумата/ като в долния край е леко резнато и точно в този прорез заклипсваш ...
Според мен още по-добре ще е да с широчината на шпулата / може и така да беше / ....
Минчо ,ако ластичката е дебела кастинга страда , оказва съпротивление ...
Най-добре макара с кръгал клипс ...
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Dass Чет 11 Фев 2016 - 9:22

Калин написа: ...Според мен още по-добре ще е да с широчината на шпулата / може и така да беше / ....
Май точно така беше... На клипчето парчето беше доста широко.

Парче широка гума е много полезно да се сложи и върху бакинга. Особено когато ползваш плетеняк.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Гост Пет 12 Фев 2016 - 17:55

Колеги,писах това на работата ми,лаптопат ми е само на латиница това проблем ли е?
Kolegi probvaite sas lastik ot vatreshna guma na kolelo i go slogete sas vlaknoto nad klipsa na shpulata.Patent Martin Matak.
Колеги,пробвайте сьс лента от ластик от вьтрешна гума на колело и го поставете сьс влакното зад намотките на влакното над клипса на шпулата.Патент Martin Matak. cat


Последната промяна е направена от kamo6504 на Пет 12 Фев 2016 - 18:04; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Ивката Вълов Пет 12 Фев 2016 - 18:01

kamo6504 написа:Колеги,писах това на работата ми,лаптопат ми е само на латиница това проблем ли е?
Kolegi probvaite sas lastik ot vatreshna guma na kolelo i go slogete sas vlaknoto nad klipsa na shpulata.Patent Martin Matak.
Принципно, не се толерира ! И на мен ми е идвало да си хакна главата някъде, като съм написал 5 изречения, и кат погледна да е на маймуница, ама трия кво да правя Smile

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Outsider Пет 12 Фев 2016 - 18:46

kamo6504 написа:Колеги,писах това на работата ми,лаптопат ми е само на латиница това проблем ли е?

Аз ползвам това , откакто почнах да щъкам по български и руски форуми. Никога не съм ползвал PC с кирилица. Embarassed

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Гост Пон 27 Фев 2017 - 23:10

Аз съм новобранец в риболова на фидер и ми беше трудно да заклипсвам дебелите ластички,затова почнах да ползвам една тънка ластична корда от която жената си прави гривнички.Оказа се доста удачно хем е здрава и не пречи при замятане и най-важното за мен лесно се заклипсва.М/у другото това го видях от един руснак.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  - Page 2 Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите