РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

+7
mmilen
Dass
miLen4o
Outsider
Ивката Вълов
marian shimano
МИНЧО
11 posters

Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by МИНЧО Съб 15 Ное 2014 - 16:37

Може да съм в голяма заблуда, но ми се струва че имаше такава тема, макар и не с точно това име. Къде ли не търсих, но не я намерих. Може да се окаже, че е раздробена в някоя друга тема, но така или иначе ще помоля да ми я посочите.
Ако се окаже, че няма, то не е лошо да се опишат нещата систематизирано, и току виж че някой си намери дребния кусур защо не му работи захранката.
Например: Започва се с някаква база/пълнеж, смесваме със точната захранка за търсената риба и някои "деликатеси".
Когато е студена водата се смесва с повече глина, когато е топла-с нещо друго. Пролетно време се набляга на ....., лятно на ......., есен на......
Да се посочат нещата, които НЕ трябва да се смесват или как не трябва да се приготвят.
Например-глината НЕ трябва да се добавя преди захранката да бъде добре овлажнена, Сладкия вкус в захранката е подходящ при търсене на по-едра риба, Едрите частици не са подходящи за дребната риба, светлата храна, тъмната храна, фуила работи по-добре смесен с глина, отколкото в захранката, кълцания торен кога къде как овлажняваме..........
Може на някой да му се стори, че някои неща са очевадни и е базмислено да се описват, но да не забравяме колко нови колеги ще се включват във форума и започват от А и Б. Когато нещата са събрани на едно място и са систематизирани, е много по-лесно да си обясни човек кога, как и защо му/не му работи добре захранката. Сигурно няма да е лесно, заедно ще се справим.
Ако темата е глупава или безмислена, да отива в коша.


Последната промяна е направена от МИНЧО на Вто 18 Ное 2014 - 10:53; мнението е било променяно общо 1 път
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Ивката Вълов Съб 15 Ное 2014 - 18:33

Тоест Ники на теб идеята ти е , всеки да напише как приготвя захранката си , така ли ?

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by marian shimano Съб 15 Ное 2014 - 18:57

Хубава тема , ама с 23 подраздела.

Аз единствено когато ловя на фидер я риготвям на момента, никога предишния ден.

Имам добра рецепта за спод-микс за шарани която тази година ми донесе успехи, ако искаш ще я напиша.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Ивката Вълов Съб 15 Ное 2014 - 19:52

По принцип всичко може да се формулира в няколко изречения !
От друга страна за всеки водоем е различно.
Има няколко неща, които трябва да разберем преди да пристъпим към приготвянето на захранката.
Много е важно да се направи пълно иследване на дъното. Да се търсят прагове, чисти места без закачки. Следва дълбочина и дистанция. След като си си избрал чисто място дистанция и дълбочина , вече придобиваш някаква представа , каква консистенция трябва да е хреаната.
Следват рибите, какви риби?
Каракуди ли платики ли бабушки ли шаран ли ?
От там подбираме храна за вида риба ,който ще ловим и я забъркваме според това оето вече сме проверили , дълбочина дистнция и твърдост на дъното.
Аз така мися че е правилно
Определено всеки водоем е разичен и иска съвсем различен подход към ахранката. Ако на Сопот ловиш платика със по тежка храна , то няма никаква гаранция че на Искър същта тази рецепта ще проработи ! Всичко се определя на място.
По скоро ще е хубаво, ако някойнсметне за добре да посочи място къде е бил да каже горв долу какви с били условията и според това какво е направил та човек като попадне в идентични такива да се опита да приложи схемата. Но пак си мися че за всеки язовир си трябва неговият си подход.



_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by МИНЧО Нед 16 Ное 2014 - 16:35

Eстествено, че отиваш подготвен за риболова в съответния водоем. Знаеш водоема, знаеш каква риба ще преследваш, но не знаеш мясото и релефа. Точно, както Иво започна, на място в зависимост от дълбочината, подготвяш хранилката и степента на овлажняване.
Ивчо, не ми е идеята всеки да си напише как прави неговата си захранка, а основните неща, които правят  смесването на различните компоненти/храна, глина, стръв, оцветители и аромати/ наистина работеща захранка.
Пускането на тази тема беше провокирано от поредното търсене в нета на техниката и правилното приготвяне на захранката/съответно намерих теми с противоречиви твърдения/, както и от желанието ми да не сбъркам, като превиша дозата на сладкото от сини сливи в захранката./Бъзикам те Ивка/
Мисля, че Мими е прав, като пише за многото подразделения, но всичко с времето си. Първо да се напише една ориентировачна база минимум, която трябва да бъде изпълнена, преди да се добавят специфичните неща за съответния язовир и място.
Доста колеги знаят всички тези неща, и просто правят всичко подсъзнателно. Доста различно е, когато решиш да ги напишеш и подредиш нещата, като правила и ред на действие. Оказва се по-трудно и не всеки се решава да го направи, поради страх/притеснение да не се изложи или развали репутацията.
Може да започнем, за да тръгнат нещата, с истини и заблуди при направата на захранката.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Outsider Нед 16 Ное 2014 - 20:23

МИНЧО написа:Може да започнем, за да тръгнат нещата, с истини и заблуди при направата на захранката.

Цялата работа е в това , че на един начален етап , всички имаме тенденцията да преувеличаваме значението на храната в успеха/неуспеха на един излет. И се почват едни главоблъсканици , едни формули и секретни рецепти ,едни карамели , оцветители , аромати , светещи в зловещ зелен цвят бои affraid .... ако някой някъде , някога , успеe да получи злато от несъдържащи го елементи , това няма да е алхимик в опушена и тайнствена лаборатория - помнете ми думата , това ще е рибар , докато си смесва храната! lol!

Нешата са прости , само пътят към тях е дълъг. Всеки знае как се овлажнява храна до нужната консистенция - всеки клип почва с това , няма да се спираме на процеса.
Оттам нататък , с риск да бъда оплют , моето мнение е че адски трудно можеш да подобриш фабрична храна (качествена ) с добавки едно към гьотере. Единствено можеш да я развалиш. Единствено трябва да се добавят слепващи или разпръскващи елементи , ако храната не е с правилната механика за дълбочината , дистанцията или течението.

Втора мисъл , която може да ми довлече критика : Трябва адски много , ама ужасно да се постараеш , за да убиеш петното само с храна , или действително нищо да не хванеш по нейна вина. Просто ми е трудно да си го представя , чеcтно.

И понеже често става дума в такива теми - глината. Аз лично смятам , че глината няма никаква работа в риболова на фидер , и не я ползвам при никакви обстоятелства. Ако много се напъна , бих могъл да измисля хипотетична ситуация , в която да има нужда от нея , обаче ще си остане абстрактен случай , изсмукан от пръста.

забележка: темата за храните е необятна (щото все пак съществува вишия пилотаж... ама той е друга тема) - ако искаш темата да се развие , и да вземе повече народ участие , добре щe e да се изберат частни случаи и сценарии - дълбочина течение , вид риба , сезон...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by miLen4o Нед 16 Ное 2014 - 20:34

Аут, а как си правиш храната зимата, не се ли стараеш да е с много малко хранителна стойност?
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Dass Нед 16 Ное 2014 - 20:46

МИНЧО написа:... Точно, както Иво започна, на място в зависимост от дълбочината, подготвяш хранилката и степента на овлажняване.
...

Адаш, sorry, aма не съм съгласен. Дадена храна винаги я овлажнявам по един и същи начин. И има малък толеранс в овлажняването. Преовлажнена или полусуха храна, не върши почти никаква работа. А на каква дъбочина ловиш, определя вида на хранилката.

И с Ванката несъм съгласен за "калчицата"... [You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Ивката Вълов Нед 16 Ное 2014 - 21:24

Dass написа:
МИНЧО написа:... Точно, както Иво започна, на място в зависимост от дълбочината, подготвяш хранилката и степента на овлажняване.
...

Адаш, sorry, aма не съм съгласен. Дадена храна винаги я овлажнявам по един и същи начин. И има малък толеранс в овлажняването. Преовлажнена или полусуха храна, не върши почти никаква работа. А на каква дъбочина ловиш, определя вида на хранилката.

И с Ванката несъм съгласен за "калчицата"... [You must be registered and logged in to see this image.]

Това за глината , има известна доза истина, все пак не храним като на плувката с топки а храниме с кошничка !
Ловим на дистанции , а ти храниш петно със едва ли не стистки !
Та, де да знам , особено лятото е безмислено !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Outsider Нед 16 Ное 2014 - 21:48

miLen4o написа:Аут, а как си правиш храната зимата, не се ли стараеш да е с много малко хранителна стойност?

Знаеш ли , половината от цялата каша , през която се опитваме да си пробием път идва от това , че 90% от достъпната информация на тема захранки идва от плувката , и ние четем , и се опитваме дословно и буквално да нагодим нещата към фидер риболова...
Те ти един пример: Лоара- дълбока вода , силно течение. За едиин фидер излет бъркам две кила храна (БЕЗ глина Razz ) , и най-вероятно след 4 часа още няма да съм ги свършил. Плувка - Кастрехон , Испания. Дълбока вода , силно течение. Бъркам 34 литра - без майтап!!! Surprised - половината е глина , и след четири часа не е останала и троха.... Idea

Действително , през зимата ползвам ситна храна , главно за баби , и не вярвам да е особено хранителна. И все пак , с хранилка от десет грама и едно кило храна , за пет часа нямам на петното колкото ми е предварителното хранене на щеката (десет топки колкото грейпфрут) - просто няма как да я прехраниш рибата.

За глината.... Защо се ползва глина в храната?
Плувка:

1. Първа и най-важна причина : за баласт при силно течение. За дa стигне топката до дъното максимaлно бързо , и да не се разпадне по-рано от необходимото.
1.а - Фидер - в аналогичните условия , храната е натъпкана в кошница от 100-120 грама. Тя ще стигне до дъното без проблем , и ако реша че така искам , ще направя храна , която да седи в кошницата 15 минути. Няма опасност живата стръв да ми разбие топките преждевременно. Извод : при риболов на река с фидер , няма нужда от глина.

2. Обедняване на хранителнатa стойност.
2а - фидер. Виж по-горе - при положение че храната е 3-5 пъти по-малко , може даже да се навреди с прекомерното обедняване на храната!


3. Хранене с къпиран кълцан торен/фуил. При плувката няма как да се подаде наистина концентрирана жива стърв , освен чрез къпиране. (Изключая лепения бял).При дълбочина от метър и половина нагоре , торния вече трябва да се смесва с глина , за да стигне до дъното , за фуила да не приказваме.
3б - фидер. Естествено , с фидера , с подходяща кошница , можем да подадем торния и фуила в чист вид , затапен с храна от двата края , няма нужда от глина...

Има и един друг раздел - "глини" от типа Litou , terre de surface , trasix , и др, целящи да създадат облак във водата , обикновено на повърхността. Ефектът им трудно може да се постигне по друг начин , и ако реша че имам нужда да ловя на повърхността , и търся риба , която се влияе силно от такива ефекти (имам нещо наум) , това е един от редките случаи , в които бих ползвал "глина " в кошницата.

PS-Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.



_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by miLen4o Нед 16 Ное 2014 - 22:58

Аут, ти ми отговори на доста въпроси за които не се бях замислял, за което ти благодаря!

Но все пак си мисля, че използвайки глина по правилен начин, за да прави облак си има доста голям ефект.

miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by mmilen Нед 16 Ное 2014 - 23:06

Глината е по-хигроскопична от захранките поема много по-бързо вода. Основната цел глината не е да направи храната тежка и лепкава а да помогне на захранката да заработи по-бързо. Поне аз затова я слагам Smile  
Много често предпочитам да си забъркам захранката вечерта, за да не е много активна да няма плуващи частици, който да привличат дребосъка такава храна, обаче, се разпада някак си безлично на дъното липсва и привлекателност, но ако има глина вътре се получава една лека мътилка, която според мен провокира рибките да погледнат по-отблизо. Единственият минус на глината според мен е, че притъпява аромата на храната.
mmilen
mmilen
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 388

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Гост Нед 16 Ное 2014 - 23:41

mmilen написа:предпочитам да си забъркам захранката вечерта, за да не е много активна да няма плуващи частици, който да привличат дребосъка такава храна, обаче, се разпада някак си безлично на дъното липсва и привлекателност, но ако има глина вътре се получава една лека мътилка, която според мен провокира рибките да погледнат по-отблизо.
Колега, в това "изречение" има повече бой отколкото на мача на Пулев и Кличко снощи! Laughing Laughing Laughing
Как така, хем я правиш от вечерта, че да не е активна и да не събира дребосъка, хем слагаш глина, за да прави облак... та тя така събира ТОЧНО ДРЕБОСЪКА! 😕
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Ивката Вълов Пон 17 Ное 2014 - 8:59

Аз ако мога да ви задам един въпрос , кое е нещото , което събира рибите на петното ?
Кой е фактора определящ това да дойдат по едри риби на петното ?

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by МИНЧО Пон 17 Ное 2014 - 9:31

За да задържа по-едрите риби, слагам в захранката по-едри частици, които да не бъдат моментално ометени от дребосъка.
Въпреки плахото начало, темата влиза в коловоза. Така след доста обсъждане и без излишни спорове, ще можем та систематизираме нещата, та дори ако се събере повече информация, да се раздели на по-конкретни подтеми. Много ви благодаря, че се включвате в обсъждането. Suspect
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Ивката Вълов Пон 17 Ное 2014 - 10:33

Едно е когато едрата риба е вече на петното, друго е да ги накараш да дойдат. Задържането на рибата и нейният интерес е разковничето.
Та пак питам , кое е нещото което кара по едрите риби да дойдат на петното ?

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Гост Пон 17 Ное 2014 - 10:49

Което кара и дребните бе Иво, въпросът е как да ги задържиш и да отсееш кълването на дребосъка!
Няма храна или рецепта за храна, която да ти събере само едрата риба а дребната да не дойде! Или поне аз не знам такава Embarassed
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by dekata Пон 17 Ное 2014 - 12:02

Божката написа:...Няма храна или рецепта за храна, която да ти събере само едрата риба а дребната да не дойде!:

+1. Колкото и едри частици да има в една храна винаги има и ситни които я правят захранка,а не фураж.Та тези ситните задължително ще докарат дребосъка.Аз лично не виждам проблем в това,че той ще дойде.Една суматоха на петното от активно хранещ се дребосък също привлича едрата риба.А тя дойде ли ще го разгони от петното.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by butnik Пон 17 Ное 2014 - 15:13

Проблема е ,че не използвате сита за пресяване на захранките.Защо не пробвате да пресеете храната през ситото на баба за брашно и сами ще се учудите какво се случва.Подгответе се да пресявате поне 3кг храна,ситнежа е перфектен за бабушки,уклеи и скимерси ,дори за зимния период.Едрата храна няма да ви прави облак и няма да привлича дребосък.Винаги при възможност приготвям храната от вечерта,дори и за дребосъка,като при него преди риболов добавям и малко суха храна с която да направя подхранката активна и до овлажнявам според нуждите.Ако ловя на дълбочина над 3м и искам храната да ми се разбива на дъното прибягвам до колант,бисквита или глина.Топките ги стискам с помощта на кърпа,да са много стегнати.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Outsider Пон 17 Ное 2014 - 19:37

butnik написа:Проблема е ,че не използвате сита за пресяване на захранките.

Ползваме , ползваме... Cool Само че моето е доста по-едро от бабиното , ма тва е друг въпрос
Въпроса с отсяването на дребосъка , искам да ви кажа , зависи от няколко неща , от които храната е на ТОЧНО последното място в списъка. Razz На предпоследното е стръвта - просто няма да повярвате кво нещо може да налапа гаден , нагъл , умрял от глад дребосък! (Уви , такава е младежта днес... Laughing ) Oсновния фактор , и всичко почва от там е прост - какво е съотношението между едрата и дребната риба във водоема , и колко е eдра едрата? Ако има сто ситнежа , и ще мине един бонус , работата е абсолютно умряла - противно на приетите схващания , една едра риба не смущава дребосъка изобщо , и не може да се вреди oт него-()казах ли вече нещо за съвременната младеж?Май да... Laughing )
При наличие на сериозна популация на едра риба , тя идва на петното (отговор на въпроса на Ивката Вълов : това което привлича рибата повече от всичко друго към петното , и я настървява да се храни , е именно рибата , която вече е там , и набива та ушите и плющят), и си кльопа без проблем ситната и активна храна за дребосък , и си се лови на най-дребна стърв , няма проблем.
Оставям настрана директното търсене на много едра риба с топчета , твърда царевица и други такива шаранджийски похвати - разглеждаме ситуация , в която не сме съгласни да чакаме едно кълване три часа.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by veselinov Пон 17 Ное 2014 - 19:56

Outsider написа: ....това което привлича рибата повече от всичко друго към петното , и я настървява да се храни , е именно рибата , която вече е там , и набива та ушите и плющят...

Точно, ама категорично точно това е и моето виждане за нещата...
С часове съм го наблюдавал лятото на  едно море с доста риби, на 150-200м от брега където русначетата не пляскат и майките им не цвилят...
Винаги , ама винаги на 4-5м около мелето, в което съм и аз, въртят един или няколко батковци ...
След половин -един час  на рибата изобщо не и пука от мен ...  Веднъж щях да почеша едно почти метрово маятико по брадата, ама видя в последния момент ,че са ми много дълги ноктите и се дръпна два реда назад... Laughing Laughing Laughing Laughing
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Dass Пон 17 Ное 2014 - 21:23

Outsider написа:...
Въпроса с отсяването на дребосъка , искам да ви кажа , зависи от няколко неща , от които храната е на ТОЧНО последното място в списъка. На предпоследното е стръвта...

Ванка, бе прочетох ти поста няколко пъти, но не намерих отговора в поста ти... [You must be registered and logged in to see this image.] Единствено разбрах, че "съвременната младеж" може да я изгони само "орда чичковци-бабанки"... Very Happy

Храната не може да отсее дребосъка - съгласен! НО... Но може да го пресее според мен. [You must be registered and logged in to see this image.] Вчера на турнирчето използвах много фина храна с много глина и лових само бабки като от калъп... Все еднакви. От двете ми страни бяха двамата Краси-адаши (благодаря за приятната компания!). До колкото успях да хвърля едно око с цел "икономически шпионаж" и двамата ловяха с по-едра храна... И хванаха няколко видимо по-угоени бабки. Твърде вероятната причина за това е храната, като се има предвид, че бяхме през 5 метра.

А що се отнася до стръвта, хич не съм съгласен. [You must be registered and logged in to see this image.] Вероятно за себе си си прав, защото съм останал с впечатлението, че използваш адски малки куки... ДА, ама мен са ме учили да съобразявам големината на куката с големината на стръвта. Аз така си отсявам "скумрийките" в Искъра - 12-14 кука и два бели за стръв... [You must be registered and logged in to see this image.] И помага, повярвай ми... До сега не съм виждал "малчуган", който да успее да си откачи ченето като питон и да успее да налапа цялата кука.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Ивката Вълов Пон 17 Ное 2014 - 21:47

Outsider написа: ....това което привлича рибата повече от всичко друго към петното , и я настървява да се храни , е именно рибата , която вече е там , и набива та ушите и плющят...


Коя от рибите идва първа на петното ?
Дребната нали ? е тогава как трябва да се процедира в такъв случей !
Аз отговора знам !
За мен лично нещата стоят така, когато попитах за това кое привлича рибата, знаех отговора !
Идеята ми беше такава, започваш финно, това когато ловим само на едно петно !
Почваш финно и леко. Както знаем вече малкара риба докарва по едрата, и когато дойде почваме леко по леко да вкарваме и по едри частици !
Ако спре да ккълве, спираме седрите частици и продължаваме със финното !
Така си мисля аз !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by dekata Пон 17 Ное 2014 - 21:53

Dass написа:... До сега не съм виждал "малчуган", който да успее да си откачи ченето като питон и да успее да налапа цялата кука.

Което не му пречи да направи червеите на чорап и пак да ти вгорчи живота. Wink Съответно при едно състезание е по-добре да вадиш малчугани вместо усмукани червеи Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Outsider Пон 17 Ное 2014 - 22:33

Dass написа: До сега не съм виждал "малчуган", който да успее да си откачи ченето като питон и да успее да налапа цялата кука.

Отговора , който беше предназначен за намиране при първи прочит Wink : можеш да опиташ да селектираш рибата , когато има достатъчно едра риба за целта. При 85% дребосък , ще си ловиш дребосъци и ще плачеш... Или , с прекалено едра стръв , ще си чоплиш носа... между другото , и аз съм на мнение , че трябва да се подбира куката според стръвта. Работата е в това , че рибата ми такава (обикновено) , че стръвта ми е две пинки... Sad

Сега да ти кажа за малчуганите и едрата кука , че ако знаеш в ква жива рана бъркаш... Laughing Laughing Laughing
Вчера с наш Доминик геройски се изправихме срещу злата съдба на последното състезание за сезона. ( Номер 200 в личния ми списък , така , между другото.)
Изтеглихме тапа , от тези дето хората ги пазят за смъртния си враг - рязко вдигане на дъното пред нас , поне с половин , да не кажа един метър по-плитко от останалия сектор , и тревясало до безобразие. Естествено , тоя треволяк служеше за леговище за местните банди от малолетни престъпници... Twisted Evil Атакувахме с вердевас , и на 13 метра почваме да вадим платички от 6 сантиметра. Rolling Eyes Минаваме на пинки - 2,3,4...платички от същия калибър , и баби. Още по дребни! Laughing Laughing
Минаваме на бял червей - първо , по два , после по три и даже четири Idea - безбройни и досадни фитки , и ако все пак успявахме да хванем някое , то беше от почти същия размер! Когато боднах парче торен колкото показалеца ми ,на кука ном.12 , гарниран с бял , сичкото тва с близалка и половин метър на дъното , и в резултат хванах баба от десет сантиметра , всичко беше ясно.... Evil or Very Mad Резултата?- вече съм го забравил Razz , ма той няма никакво значение...
Те ти малко снимков материал от пролетта на 2012 , за размисъл . Мятаме тва:

[You must be registered and logged in to see this image.]


30 секунди по-късно:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Злодеят:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Question Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by butnik Вто 18 Ное 2014 - 6:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
Това връзване не ми се понрави за човек с 200 мача зад гърба си. Laughing Laughing Laughing
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by МИНЧО Вто 18 Ное 2014 - 9:14

Смятам, че уточнението на Аут-а за разликата в подаването на захранката при риболов на плувка и фидер е различно, е съвсем правилно. От тук се получава и разлика в приготвянето и, и затова промених малко самото заглавие на темата.
Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by fiverov Съб 22 Ное 2014 - 13:19


Ето една примерна рецепта за фидер на река ,стъпка по стъпка . Главно за шаран ,каракуда и платика

fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by butnik Съб 22 Ное 2014 - 20:00

МИНЧО написа:Смятам, че уточнението на Аут-а за разликата в подаването на захранката при риболов на плувка и фидер е различно, е съвсем правилно. От тук се получава и разлика в приготвянето и, и затова промених малко самото заглавие на темата.
Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка
И освен в количеството не виждам каква е разликата между приготвянето за едното и другото.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка Empty Re: Приготвяне на захранката за фидер-стъпка по стъпка

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите