РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

риболов с фидер на пропадане

+12
marian shimano
Apollo
mmilen
D.Dimitrov
Слави
dimmitov
hiphopper
dantho.mihov
boreto1
Admin
nasko83
bobigrig
16 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Outsider Нед 8 Яну 2017 - 11:39

butnik написа:[You must be registered and logged in to see this image.]


Ице , разликата между острова и Континента не е в това , че те карат от другата страна на улицата , че мерят нещата във фунтове , галони , инчове , пинти и мили, или че в техните водоеми има повече риба отколкото трябва- истинската разлика е , че те си нямат ФИПС Cool ( съкращение от "фишинг полис". tongue ) И когато някой измисли те такова гениално нещо като това на снимката , вместо веднага сто говеда да ревнат "НЕ МОЖЕ!!!! , както става автоматично в нашия свят , там се взема на въоръжение , копира , подобрява , произвежда , продава...Затова имаме фидер , щото е измислен там; И затова са начело на таблиците , ама това е друга тема.
При нас тази плувка , точно както ловенето на щека с кошничка , не влиза нито в риболова на плувка , нито в този на фидер , и е забранена както и да я погледнеш. cat
В случая , няма и да свърши работа - идеята в Англияе , че в момента на цопването на тва изделие във водата , около него светкавично се завъртат два-три шарана , и докато поводът потъне 30-40 см , вече са атакували стръвта. При мен шарана ще сe чака 15 минути , а поводът ще стигне достатъчно близо до дъното , за да го налапат бодливците. Точно за това си мисля за висящото топче на 20 сантилметра под повърхността , и на един метър от дъното - само не знам , как се прaви? В какви метео условия работи , и в какви - няма смисъл да се пробва. При ква температура на водата. В бистра или по-мътна вода? Размери на топчета , куки , дължина на косъма ( вчера попаднах нан един интересен семинар при руснаците , който малко ми отвори очите) - а бе , техническите детайли. И колко е ефективен реално тоя метод , щото ако трябва да се чака кълавнето два часа , вече не ми върши работа пък..

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by butnik Нед 8 Яну 2017 - 12:51

Явно не съм разбрал,че ти трябва спасение за турнири.Предложих ти варианта понеже миналото лято след неуспешно ловене с пелет ваглера, това чудо ми донесе успех.Само замених ваглера с него.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by dekata Нед 8 Яну 2017 - 13:48

Apollo написа:...използва таблетки витамини от тия дето се разтварят във вода! Идеята му била да създаде супер активна храна!...

Играл съм го това.Чупя таблетката на четири и слагам едно парченце в следата на кошника и затапвам с храна.Исках да сваля рибите надолу,но не се получи.Когато поради температурата на водата/била студена или прекалено топла/рибата търси термоклина не можеш с храна да я мръднеш от там.Тогава в акция се включва зиг рига или тази плаваща хранилка която Ицо е показал.

Ицо от къде тук може да се купи това и би ли показал с какъв монтаж го ползваш?Може и на лични да не разводняваме на Ванката питанката.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by mmilen Нед 8 Яну 2017 - 17:47

На теория зиг-риг монтажите биха били най-резултатни лятото при слънчево време и бистра вода. Не мисля, че с фидер ще можеш да храниш по такъв начин, че да качиш шарана на повърхността, за да го ловиш там. На платен водоем, където шарана е свикнал до някъде със рибарите и разпознава звукът от падащата кошница с храна може и да стане, но на див водоем по скоро няма да стане. Ще ти се наложи да чакаш много повече от 15 мин и със сигурност не трябва да вдигаш много шум. Храниш кво храниш хвърляш такъма от горе вадиш си една книжка и така. Не случайно шаранджиите си носят легла като ходят за риба Very Happy
mmilen
mmilen
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 388

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Apollo Нед 8 Яну 2017 - 19:01

Ванка, казвам моето мнение по въпроса на монтажа: куката да е широка и с късо рамо, и не много тежка; косъма максимално къс - топчето буквално да е залепено за куката; незнам колко са големи шараните, но топчета с размер 12-14мм мисля, че ще са удачни. Имай предвид, че поп-ъп топчетата пият вода и губят плаваемостта си. Топчето трябва да носи куката и повода, затова ще трябва да по-често да ги сменяш. Според мен добра кука е камасан В911 - тънка, лека, но здрава и вади шарани. Гуру също имат хубави куки - QM1 мисля, че ще ти върши работа.
Ако напоиш поп-ъп топчетата ще започват да работят веднага.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Или такива топчета може да ползваш:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Топчетата на CCMoore са с гланцирана повърхност и си мисля, че по-трудно ще пият вода.
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Apollo Нед 8 Яну 2017 - 19:07

Или такива топчетата:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Или такава храна:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1992

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by marian shimano Нед 8 Яну 2017 - 22:03

mmilen написа:На теория зиг-риг монтажите биха били най-резултатни лятото при слънчево време и бистра вода. Не мисля, че с фидер ще можеш да храниш по такъв начин, че да качиш шарана на повърхността, за да го ловиш там. На платен водоем, където шарана е свикнал до някъде със рибарите и разпознава звукът от падащата кошница с храна може и да стане, но на див водоем по скоро няма да стане. Ще ти се наложи да чакаш много повече от 15 мин и със сигурност не трябва да вдигаш много шум. Храниш кво храниш хвърляш такъма от горе вадиш си една книжка и така. Не случайно шаранджиите си носят легла като ходят за риба Very Happy
Може, но трябва да ти се разбива храната в кошницата като плокне която пък 80 процента трябва да е суха.Това бях се заклел , че няма да го пиша никъде, ама това е фидер форум, няма да стигне до шаранджии Evil or Very Mad
Тя рибата държи някакъв термо клин но не седи непрекъснато пред теб и да те чака, за това и храната е суха за да се задържи повече време някъде по пътя към дъното Very Happy
Имал съм две 1 места едно 2 и 2 мега риболова на зиг-риг, но само толкова като се има в предвид , че на палатка се почваме от 12:00(дали не беше и по-рано) с меса, салати и алкохол, после в 23:00 в леглото и за риболов никой не говори.

Най-добре ми работи тази комбинация с царевица,малки леко овлажнени плуващи-потъващи пелетки и много суха жълта едра храна, а Зига винаги ми е плътно по куката като муха.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by marian shimano Нед 8 Яну 2017 - 22:14

За съжаление съм имал успех само с едри риби,и каракуди педя които лових на 8 мм някаква много плаваща пяна на Гарнер която сипвах в банан и малко пудра да запечати. [You must be registered and logged in to see this image.]


marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Outsider Нед 8 Яну 2017 - 22:15

marian shimano написа:
Може, но трябва да ти се разбива храната в кошницата като плокне която пък 80 процента трябва да е суха

Suspect Вчера гледах един руснак как хранеше със спомб с някаква абсолютно рядка каша , просто cупа , и си помислих "добре де , как ще метнеш даже и на 30 -40 метра с фидер такава каша?" , и веднага ми светна , че с много суха храна , която едва се държи в кошницата , сигурно ще стане. Мерси много!

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by marian shimano Нед 8 Яну 2017 - 22:16

Сухата е по добре от кашата, кашата е напоена и остава само "млечния" облак а частиците потъват с двеста плюс това аз със каша все съм капо.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Outsider Нед 8 Яну 2017 - 22:25

Има един щекарски номер , ама се учи от трети дан нагоре Cool - мокриш храната , и без да я чакаш да дръпне , за да я доувлажниш като хората , директно я пресяваш и правиш топки. И ги оставяш да дръпнат така - в резултат се получават топки от толкова суха храна , че нямакак да се направят по друг начин. Idea
Това нещо хвърлено или къпирано , се взривява под самата повърхност , и потъва супер бавно... идва ми наум да направя малки стиски по същата рецепта , да ги шибна в затворена хранилка - може даже и без дупки , и тва нещо ще мъти петнайсе минути докато всичката храна излезе от кошницата Cool - а сомчетата ще я разнесат във всички посоки , включително и към повърхността , колко е един метър..

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Калин Нед 8 Яну 2017 - 23:12

Гониш лудото с тия номера...
Лови си сомчетата на придърпване , Английския метод в Сърбия ...
Освен тия сомчета и Шарани ...Бабушки и Платики няма ли ?
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Outsider Нед 8 Яну 2017 - 23:29

Калин написа:Гониш лудото с тия номера...
Лови си сомчетата на придърпване , Английския метод в Сърбия ...
Освен тия сомчета и Шарани ...Бабушки и Платики няма ли ?

Laughing Laughing Laughing Laughing - алкохолът , жените и зимата не прощават на никой! Laughing
Платики има - до средата на март , ако времето не се стопли по-рано. После има сомчета. Laughing
Нещо не успявам да ти обрисувам пейзажа - има сомчета , Коки Twisted Evil - има количества сомчета , които изключват улавянето на друга риба в придънния слой и обезсмислят всякакъв риболов на обекта...и в същото време , са дребни , кълват гадно , и стях не можеш да минеш 3-4 кила. Да речем че целодневния улов от активен риболов на сомчета се равнява на един среден шаран - така че интереса ми към въпроса има почва , даже и да е по-скоро теоретичен

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Калин Нед 8 Яну 2017 - 23:39

Иване , тия Платики са там !
И  просто не можеш да си представиш колко сомчета ще хванеш и Платики !
Тия мирните риби  са над сомчетата !
Сомчетата ги ловиш с малка кука и малка стръв , всяко почукване е засечка ...
В първия момент в който хванеш „бяла риба” ...
Трябва да имаш плуващи червеи, и преди това да си изчистил точната дължина на повода Wink

Ако има Шарани и те ще дойдат над сометата...
Тебе те изтървах , жив и здрав да си Smile Честит имен ден на патерици Wink
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Outsider Нед 8 Яну 2017 - 23:50

През септември бях на състезание там - по двойки , имаме около 8 кила сомчета двама души за пет часа. Idea Тва на щека...в пликовете сме , ама към края - имаше истински специалисти с по 10 - 14 кила. На фидер делиш (поне!) на три , представа си нямаш как кълве тая гадина , когато е решила да ти скъса нервите.. Общия улов на участниците беше не знам колко стостин кила сомчета , нещо ужасно - в моя сектор май имаше три хванати скимъра. Smile И има поне десет чoвека със закачен и скъсан шаран(нито един изваден) , включително и моя съотборник...

...не всяко място , където има сомчета е Сърбия Wink - В Испания имам 15 кила за три часа на щека - ако приложа тук точно същата система , съм капо директно. И за пропадането и ловенето над сомчетата , даже и да имаше кво да ловиш над тях - как процедираш при 80 сантиметра до метър дълбочина ? Погледни колко имаш от пода , до масата на която ти е PC-то - те толкова е дълбоко.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Калин Нед 8 Яну 2017 - 23:55

Нищо не ти пречи да пробваш  веднъж да ги ловиш на придърпване ...
Нали не искаш да повярвам , че всички риби гладуват през времето в което сомчетата са активни ?
На щеката на дъното ли ги ловихте  , или ?
Какъв по точно е проблема с риболова на пропадане , тия гадове няма ли да си седят на дъното ?
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2092

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Outsider Пон 9 Яну 2017 - 7:33

Теорията е , че на петно , налазено от сомчета , друга риба трудно се завърта - не знам колко е вярно. Платиките просто са много по-малко , има една на 500 сомчета , от там и резултатите - напролет като нямаше сомчета , моя сектор се спечели с 2,8 кг...и в същото време в тая локва се разхождат безнаказано три тона шаран ( сигурно има над 2000 бройки ), и никой не им обръща внимание...

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7025

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by dekata Пон 9 Яну 2017 - 10:16

Коки те не гладуват,ама се хранят настрани от сомчетата,които пък ти окупират петното.Не знам,ако се пробва с празна кошничка от време на време в страни от петното... Rolling Eyes
При тази никаква дълбочина не виждам проблем да се пробва със по-суха храна,едно парче разтворим витамин вътре и дълъг повод с повдигач.Не виждам трудност за изпълнение.Виж,ако ловиш на 7-8м. и искаш да се вдигнеш на 1-2м под повърхността тогава е тегаво.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by butnik Пон 9 Яну 2017 - 13:11

dekata написа:....
Deka,монтажа е като на пелет ваглер,но заради тежината на хранилката законтрям с два стоп възела и подсигурявам със силиконов стопер.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by dekata Пон 9 Яну 2017 - 15:44

А има ли ги по нашите магазини?

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by butnik Вто 10 Яну 2017 - 6:45

Мяркал съм в Мастерфишинг ,но преди години.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

риболов с фидер на пропадане - Page 2 Empty Re: риболов с фидер на пропадане

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите