РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Захранката не е от значение"

+6
boreto1
Doktor-5
dako
Naas
Outsider
Dermy
10 posters

Go down

"Захранката не е от значение" Empty "Захранката не е от значение"

Писане by Dermy Вто 15 Юли 2014 - 14:24

Като чуя това и направо полудявам. Ядосвам се колкото, на този който го е казал, толкова и на себе си, защото не знам истина ли е или не, а това е най лесният отговор когато не знаеш какво се случва.
Преди година се чудих на Юри като ми казваше че "няма как да си говорим на един и същи език" и ми трябва време. Не го разбирах, мислих че като ми каже каквото има аз ще го разбера. Не е така докато не видиш не пипнеш, няма как да разбереш.
Предадох един голям проект и сега ми остава време да погледам няколко клипчета който съм гледал и преди. Първо изгледах всичките на Сергей Попов, после изгледах Фадейката, ако преди ги гледах като просто гледах не се замислях. Сега ми отнема двойно повече време. Правя си бележки, пиша връщам назад, направо се учудвам, толкова неща сме си говорили, и просто съм ги подминавал. Честно казано ги подминавах защото не ги разбирах, уфф сега гледам толкова детайли че направо се обърквам понякога.
Днеска съм стигнал до подводните клипчета интересно ми е какво става под водата. Харесах много този Underwater Feeder "Good vis-to much roach". Подводный фидер. Часть вторая. Много му се изкефих, видях как захранва предварително с леко стисната храна която да не стига до дъното. Как храната е с фина структура няма червей и прави много облак. Как рибите като минат и правят облаци какво става на придърпване. Как куката не може да падне на дъното когато стръвта е с подходящият размер и кълванетата са моментални и как пада за 14 секунди и как рибата не кълве когато стръвата е прекалено голяма, офф и какво ли още не.
Изкефих се, изкефих се виждах неща и разбирах какво става, като малко дете потърсих и първата част. Underwater Feeder "Bad vis-wrong distance".Подводный фидер. Часть первая. Направо ми се разказа играта. Нищо общо ама нищо с втората част. Рибите си минаваха и заминаваха нямаше ги идваха но и не оставаха. Е да де ама защо? Отначало си викам не са на кеф, и като си го помислих си викам на акъла "егати глупостта". Сравних клиповете видях че рибите са еднакви горе-долу по вид и по размер, но видях и колко е различна храната и тактиката и начинът на презентиране и използване, но Защо не кълвът?. Това е въпрос на който не мога да дам отговор! Според мен за този вид риба не е тази храна и не се поднася по правилният начин.

п.п. Ако някой има време да ги изгледа и обсъдим ще съм доволен. Един въпрос по малко в главата ми. Question 

Underwater Feeder "Good vis-to much roach". Подводный фидер. Часть вторая.


Underwater Feeder "Bad vis-wrong distance".Подводный фидер. Часть первая.

Dermy
Dermy
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2087

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by Outsider Вто 15 Юли 2014 - 20:55

Dermy написа:Като чуя това и направо полудявам. Ядосвам се колкото, на този който го е казал, толкова и на себе си, защото не знам истина ли е или не, а това е най лесният отговор когато не знаеш какво се случва.

Ще изгледам клиповете по-късно...Моите мисли по повод цитата по-горе : тва е риболов - нищо не е 100% вярно или невярно , всичко зависи от конкретна ситуация на даден водоем , за дадена риба , в определен ден. Може да се случи така , че:

1. Захранката да няма абсолютно никакво значение. И с трици да ловиш , пак ще хванеш риба (при правилно хранене , обаче!)
2. Зхранката да е от абсолютно фундаментално значение - най-малка грешка в цвят , хранителна стойност или механични свойства може да бъде фатална.
3. Захранката да е убийствено вредна , и единственият начин да хванеш риба да бъде ловене ИЗОБЩО без захранка
4. Захранката сама по себе си да не бъде толкова важна , колкото ритъма и на подаване , количеството и вида на живата стръв в нея , и т.н.

И още много подточки , за които в момента не се сещам , от типа на презентацията при една и съща храна , и др. Темата обаче е интересна , и си заслужава да се поразвие. I love you 

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7030

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by Naas Вто 15 Юли 2014 - 21:51

На единия клип камерата е сложена точно на хранителното петно а на другия малко в страни, рибите пак са си там но където се храни. Мисля че иска да покаже какво става в страни от петното, или когато не се улучва точно. Така предполагам аз, може и да греша но нека чуем и други мнения  Very Happy 
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by dako Вто 15 Юли 2014 - 22:11

Саше пак ли се разчувства бре. Според мен истината е че в риболова нищо не е сигурно. Един ден рибата може да кльопа като луда а на другия да неще нищо освен пинки и хируномусчета. И захранката наистина да няма значение. И това в най активната пролетно-лятна сесия. Така че всичко се изяснява само един- два дни преди състезанието и двеста клипа да гледаш наистина няма никаква файда. Само се затормозяваш мислено.
Най голямата полза е не да гледаш клипове а да си с въдица на водоема и кога най върви ти да си правиш опити със стръв такъм и храна.
И не се вкарвай у джаза Саше. cheers 
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by Doktor-5 Съб 2 Авг 2014 - 14:03

dako написа:...
И не се вкарвай у джаза Саше. cheers 

Това е неизбежно, старанието да си поне в повечето пъти успешен, преминава през различни форми на Джаз.
Дерзай Сашев, надали някога ще намериш отговор, на въпроса, защо рибите заобикалят храната, като вчера ги лових в несвяс с нея! Shocked 
Обаче пък ти обещавам, че в процеса на търсене ще откриеш безброй други неща! Very Happy 

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Outsider написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] Чух и за поводи 0.05!  [You must be registered and logged in to see this image.] Оттам до мъжкия отбор по синхронно плуване е само една крачка , да знаеш.... [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Doktor-5
Doktor-5
Шампион 2016 г., II-ро място 2012 г. и 2015 г.

Брой мнения : 2097

http://doctorut@gmail.com

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by boreto1 Нед 3 Авг 2014 - 1:13

При мен риба колкото иска ти душата,навсякъде било то реки локви и където се сетиш установих,че се храни активно 3 дни в седмицата през дружите дни е в пъти по-слаб риболова.Пробвах какво ли не за стръв в лошите дни и като неще и тва е ,само я гледаш как плува,обаче тръгне ли буквално на 4мин риба,просто ръката те боли ако са едри.Тъка,че Саше не го мисли толко а се надявай да си уцелил един от хранещите дни.Поздрави Smile
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by butnik Сря 4 Фев 2015 - 15:57

Ако нямаше значение дали е нужно това Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by marian shimano Сря 4 Фев 2015 - 17:22

Мой познат на шаранджийско състезание изпада в следната ситуация.
Храни си там както трябва като по книгите за шаран , но установява , че рибите му взимат само докато храни и се почва спомб , спомб , но на 80-я час му свършва храната и спира да вади риби, след това му хрумва да продължи със малки камъчета , няколко спомба с камъни и, и риба , така до края на състезанието съответно става първи. Какво ще кажете за тази случка.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by dimmitov Сря 4 Фев 2015 - 18:15

Дядо ми като лови на късо с директния много често когато захранката свърши взима с шепата пръс от земята и я хвърля във водата вместо захранка, според него има успех.
Костура също се събира пред теб когато често презамяташ и има чести плясъци във водата.
dimmitov
dimmitov
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 261

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by butnik Чет 5 Фев 2015 - 7:25

Това доказва за сетен път ,че рибите реагират на шума от падането на предмети.храна,зърна и/ във водата.80 часа някой и подмята манджа с ракета,много ясно,че и без храна ще реагира на падането и.А уклеи съм ловил с айрян на Кърджали-забравих кофата с храната в нас и носихме няколко буркана кисело мляко с баниците.Разбърквах в шише,дупка на капачката и пръскаш пред теб, трасикса пасти да яде Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by Dass Чет 5 Фев 2015 - 9:17

Ице, що не пробва и на баничка? Laughing

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

"Захранката не е от значение" Empty Re: "Захранката не е от значение"

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите