РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как да елиминираме раците

+7
Слави
shekira
Dass
boreto1
Ивката Вълов
ceco65
aspius
11 posters

Go down

Как да елиминираме раците Empty Как да елиминираме раците

Писане by aspius Пон 17 Фев 2014 - 21:45

Здравейте, моля за съвет, какво тактика или техника за риболов на фидер да приложа за де елиминирам раците. Всъщност през изминалата година по долното течение на р. Янтра или по точно до с. Белцов, Община Ценово имам можеби най-много излети, като през цялото лято и есен в реката имаше много раци. Досега не е бивало така и имах доста трудности при риболова на фидер. Та те ядяха всичко, всякакви зърна и червей, несъм пробвал на топчета, но мисля че няма да им е проблем. Повдигах стръвта, а там я подхващаше уклеят, да не говорим че и по дъното го имаше, но той поне на царевицата не вземаше. И така не открих правилната техника за риболов при тези условия и с тези обитатели, моля ако някой знае как да ги елиминирам да сподели, че и тази година очаквам сблъсък номер 2. Дано този път аз победя Smile
aspius
aspius
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 379

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by ceco65 Пон 17 Фев 2014 - 21:49

Чувал съм за сварени картофи, или използвано кафе в захранката но никога не съм пробал.
Иначе отърване няма, докато някой не ги излови което касае разбира се затворени водоеми.

_________________
Doktor-5 написа:Абе къде си ръгнал с тези нежни ръчички, дето освен цици и стетоскоп, друго не са пипали!
ceco65
ceco65
Модератор
Модератор

Брой мнения : 2102

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by Ивката Вълов Пон 17 Фев 2014 - 21:51

aspius написа:Здравейте, моля за съвет, какво тактика или техника за риболов на фидер да приложа за де елиминирам раците. Всъщност през изминалата година по долното течение на р. Янтра или по точно до с. Белцов, Община Ценово имам можеби най-много излети, като през цялото  лято и есен в реката имаше много раци. Досега не е бивало така  и имах доста трудности при риболова на фидер. Та те ядяха всичко, всякакви зърна и червей, несъм пробвал на топчета, но мисля че няма да им е проблем. Повдигах стръвта, а там я подхващаше уклеят, да не говорим че и по дъното го имаше, но той поне на царевицата не вземаше. И така не открих правилната техника за риболов при тези условия и с тези обитатели, моля ако някой знае как да ги елиминирам да сподели, че и тази година очаквам сблъсък номер 2. Дано този път аз победя Smile
Най удачният вариант , е да смениш местото, без да се шегувам !
От това спасение няма !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by boreto1 Пон 17 Фев 2014 - 21:59

Миналият сезон ги е имало,това не означава ,че и тоя ще ги има.
boreto1
boreto1
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1480

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by aspius Пон 17 Фев 2014 - 22:16

Спор няма, че мога да сменя мястото, но трябва да е поне с 10 км. разлика. Дано ги няма, през този сезон, така е по реката явно има цикличност, примерно по този край от 3 години няма хубави кефали, както и по големите шарани изчезнаха, основно има каракуда, хубава, уклей и морунажчета, дано и с раците да е цикъл, че тази година да хванем някое друго шаранче.
aspius
aspius
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 379

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by Dass Пон 17 Фев 2014 - 23:16

В затворени водоеми до голяма степен проблема се решава със ситно нарязани обелки от картофи. Би трябвало и за течение да има ефект. Режат се на ситно и се добавят в захранката. Това е "народна медицина", но на доста места има ефект...

Проба-грешка - това е начина...
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5019

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by shekira Пон 17 Фев 2014 - 23:27

Къде са тия раци бре.Пращай ги на мен. Suspect 
shekira
shekira
Модератор
Модератор

Брой мнения : 635

https://www.facebook.com/Mmyname#!/ivan.shentov.5

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by Слави Вто 18 Фев 2014 - 18:49

И аз съм чувал за обелки от картофи,но не съм пробвал.
avatar
Слави
🐟 🐟

Брой мнения : 67

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by matey49 Вто 18 Фев 2014 - 20:32

Слагаш едно рачило на мястото където ловиш с вмирисано месо и за 3-4 нощи в този участък където ще ловиш няма да остане рак. Прост и изпитан метод от години прилаган.
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by Admin Вто 18 Фев 2014 - 21:03

matey49 написа:Слагаш едно рачило на мястото където ловиш с вмирисано месо и за 3-4 нощи в този участък където ще ловиш няма да остане рак. Прост и изпитан метод от години прилаган.

Мършата не привлича ли раците или говорим за някакъв капан в които те ще се наврат?

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by dekata Вто 18 Фев 2014 - 21:13

Той Матейката има впредвид да ги излови май Rolling Eyes 

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by Admin Вто 18 Фев 2014 - 21:16

За мен отвъртане от тях няма...


Мислил съм си да захраня с рибни пелети примерно на няколко метра от петното , но дали ще има ефект не знам ...

Не съм пробвал!

На Диканите е пълно с омари, на Бушляка също , на яз. Кърдажали има милярди!
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by shekira Вто 18 Фев 2014 - 21:25

Има бе що да няма.Слагаш сода бикарбонат в захранката и си чоплиш носа. Laughing 
shekira
shekira
Модератор
Модератор

Брой мнения : 635

https://www.facebook.com/Mmyname#!/ivan.shentov.5

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by matey49 Сря 19 Фев 2014 - 20:02

Дека точно това имам в предвид. Хем ще си лова раци, хем ще си ловя и риба. Very Happy I love you Suspect 
matey49
matey49
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1177

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by Слави Сря 19 Фев 2014 - 20:24

Калин Стоянов написа:
matey49 написа:Слагаш едно рачило на мястото където ловиш с вмирисано месо и за 3-4 нощи в този участък където ще ловиш няма да остане рак. Прост и изпитан метод от години прилаган.

Мършата не привлича ли раците или говорим за някакъв капан в които те ще се наврат?

Калин е прав, мършата събира раците/поне така ги ловят в едно предаване по дискавари/.Дори да е ефективен този начин за по-краткотраен риболов ден два няма да върши работа. Едно питане към по-знаещите, на дистанция 40–50 метра как да го сложа това рачило при положение че нямам лодка.
avatar
Слави
🐟 🐟

Брой мнения : 67

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by dani-77 Сря 19 Фев 2014 - 21:43

Не мога да кажа какво да сложиш в захранката , за да ги отстраниш . Но мога да кажа каква стръв да използваш , за да не я пипат . Примерно жълто пластмасово топче 5 мм на куката затворено със същия размер стириопорено топче в същия цвят , топнати в дип . Така съм хващал шаран и амур на един язовир до Хисаря , където също имаше много раци .  Suspect 
dani-77
dani-77
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 700

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by aspius Сря 19 Фев 2014 - 23:05

Съгласен съм за стръвта, че изкуствено топче няма да го пипат, ама и шанса рибата в реката да не я пипне е голям, просто там рибата си иска истинска стръв. Благодаря за идеята и има вариянт да сложа изкуствена царевица, на Марукую имат такава и без това съм се навил да я купувам, един от вриантите за стръв ще е това. Супер, мерси много.
aspius
aspius
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 379

Върнете се в началото Go down

Как да елиминираме раците Empty Re: Как да елиминираме раците

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите