РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

+78
mi6ole
svilky
kRaikkonen
Bai Dobri
lif3house
ПетърК
balakchia
Slavi8282
Port_Royal
murphymet74
stan4o
Красимир
Калин
Христо Ненков
Dass
miLen4o
Ивката Вълов
stridata
Kalin1983
D.Dimitrov
bachoivo
bormanbg
nikiil
rtodorov
nicko
tojimi
Lascorz
iconu1977
hiphopper
moskow83
Rumen 74
ppetkov
fiverov
ceco65
ЛукаБрази
kibi
gogata7904
s.a.m.i
3mba7a
bobigrig
doktora000
TITKO
videvid
darvodelecat
Влади В
Божката
Apollo
stelco
gogata1982
jorjinio
Veselin_fish
Doktor-5
dako
butnik
matey49
Ванката
mmilen
toni702005
nasko83
boreto1
Dermy
heineken®
topsoft
marian shimano
dekata
Pavel Minchev
Коце
ARAGORN
gloupan - Киро
shekira
Милен Първанов
ivo_barns
Naas
краси асгд
Admin
veselinov
Бачо Илия
Outsider
82 posters

Страница 13 от 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by marian shimano Вто 10 Ное 2015 - 8:58

Тежки са много, що не вземеш две аеро ци4+
[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Или бюджетен вариант като мен аеро спин от 200лв. и пей сърце.
[You must be registered and logged in to see this image.]
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by TITKO Вто 10 Ное 2015 - 9:37

Ивка, какво да ти кажа братле , за годините които се боря с рибите съм си изградил някакво мнение за моделите на дайва и шимано , не случайно пуснах снимки през кои модели съм минал ..просто не ми се занимава да разучавам други марки при положение,че при повечето дайви и шимано малко над средния клас съм останал доволен като цяло.
иначе тази аеро спин , някой ползва ли я , някакви преви впечатления или коментари , трябва поне да я врътна малко,преди да поръчам Smile
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by marian shimano Вто 10 Ное 2015 - 9:50

Спина е номер едно за фидер, имал съм ги и трите спин , фидер и мач ведна продадох мача и фидера, останах със спинове и не ги сменям.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by doktora000 Вто 10 Ное 2015 - 12:03

Видях макарите в действие преди няколко дена и съм впечатлен. Имайки предвид че говорим за хеви и екстра хеви фидери аз лично взимам предвид най-вече кастинг и силата на макарата при прибиране на по големи риби. Онзи ден на Богров, Мариан ги вадеше рибите направо без аванс, а 80-100 метра дистанция изглежда лесно постижима. Така че ако бабите са на такава дистанция не мисля че тежестта на макарата е определящ, ако са на 40 50м. просто ще си ловят с медиум и толкова. Казвам го защото сам стигнах онзи ден до това заключение. На мен в началото много ''специалисти'' ми казваха че за фидер е хубаво да бъде по лека макарата, докато гледах такива от 5000 и нагоре. Честно казано вече съжалявам и за следващото ми хеви няма да хаправя такава грешка. В крайна сметка нещата се ползват по предназначение а не както ни се иска. Laughing
avatar
doktora000
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 576

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Port_Royal Вто 10 Ное 2015 - 15:18

[You must be registered and logged in to see this link.]
                                            [You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]
                                            [You must be registered and logged in to see this image.]
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by marian shimano Вто 10 Ное 2015 - 17:24

Port_Royal написа:[You must be registered and logged in to see this link.]
                                            [You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]
                                            [You must be registered and logged in to see this image.]

С тези макари кастинга ще ми е в пъти по труден, добри са , но за тези пари има много по практични които ти дават комфорт и преднина.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Христо Ненков Вто 10 Ное 2015 - 19:40

TITKO-кирил атанасов написа:
Христо Ненков написа:Мен пък,не ме кефи реденето на най-хубававия модел Шимано!Супер бавна осицилация,а в краищата по-високо навива.Това,как се оправя с шайба?
много несериозно изказване ...и мен не ме кефи най-новата с/класа на мерцедес ,много е голяма и дори със ситемата с която паркира сама трудно човек може да й намери място ...
познавам двама човека в софия с такива , не са имали ядове , на мен лично са ми скъпи и за това се въздържам... Evil or Very Mad
разбира се има шайби , които се подлагат ,когато има нужда
аа забравих Христо ,ако ще продаваш някоя от твойте пиши ми на ЛС , имам интерес
Баце,това че Мариан се е писал Шиманото,не означава че само на него са му минали една камара макари от горе-посочената марка!Кажи ми джанъм,каква точно шайба трябва да сложиш,за да запълниш средата?Не краищата,средата.
Изказването за Мерцедеси разни,все едно не съм го прочел.
Колкото до Мариан,Ристо не познавам.
Поздрави
avatar
Христо Ненков
🐟 🐟

Брой мнения : 106

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by dekata Вто 10 Ное 2015 - 19:44

И аз доста километри навъртях на един Аеро Спин и съм доволен.Много прилична макара.Бях я взел за медиума,но я сложих за проба на лайта и сега е само на него. Very Happy

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by TITKO Вто 10 Ное 2015 - 19:44

Христо Ненков написа:
Баце,това че Мариан се е писал Шиманото,не означава че само на него са му минали една камара макари от горе-посочената марка!Кажи ми джанъм,каква точно шайба трябва да сложиш,за да запълниш средата?Не краищата,средата.
Изказването за Мерцедеси разни,все едно не съм го прочел.
чакай сега , ако правилно те разбирам ти имаш магнезиево шимано ,което има проблем с реденето на влакното така ли ?
качи снимка да видим за какво става дума при твоята макара ?
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Христо Ненков Вто 10 Ное 2015 - 20:00

Колега,коментирам Аерото на снимката.
Аз за хеви фидер имам 3бр Aero GTE8000,като нови,без забележка.Сега и с Ултеграта ще видим как е.Но аз лично,с по голям размер,не искам да слагам макара с огромна шпула.
Aero 4000FA е добро предложение за медиим към хеви,ето и Деката е доволен от спин-а 4000,с 4 лагера е,но може да се добавят още 4,аз направих така на Aero 2500FA.
avatar
Христо Ненков
🐟 🐟

Брой мнения : 106

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by bobigrig Вто 10 Ное 2015 - 20:24

Абе кой я има тая Ултегра, да я видя на живо и да я обарам ако може Rolling Eyes
bobigrig
bobigrig
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2310

http://laminat4you.com/

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by TITKO Вто 10 Ное 2015 - 20:40

Христо нещо не можах да те разбера ние с Мими коментираме магнезий , ти пишеш за друго ........
иначе за портокола имам и един рарениум в размер 4000 и един техниум в размер 3000 ,
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Христо Ненков Вто 10 Ное 2015 - 20:52

bobigrig написа:Абе кой я има тая Ултегра, да я видя на живо и да я обарам ако може Rolling Eyes
Съвсем нормални Ултегри са,само ще прибавя по някой друг лагер
avatar
Христо Ненков
🐟 🐟

Брой мнения : 106

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by veselinov Вто 10 Ное 2015 - 21:09

Ице , нищо чудно да е калпава снимката нещо... Хич не ги мисли тия шайби ...
На тая земя е ясно , че няма по добро от Shimano, така че аз се примирих и приех фактите! Не ми е нужно да се боря с това и не искам да го пренебрегвам. Напротив наслаждавам се при всеки възможен момент. Question
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by TITKO Вто 10 Ное 2015 - 21:18

veselinov написа:
На тая земя е ясно , че няма по добро от Shimano, така че аз се примирих  и приех фактите!
Twisted Evil  очаквам избухване с някоя стела ...пожелавам ти го Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 3012024616
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Христо Ненков Вто 10 Ное 2015 - 21:18

marian shimano написа:[You must be registered and logged in to see this image.]
Тази снимка визирам
avatar
Христо Ненков
🐟 🐟

Брой мнения : 106

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by TITKO Вто 10 Ное 2015 - 21:20

Христо , ти сериозно ли - коментираш снимка без да си използвал макарата ?!?!?! аз си мисля ,че тук коментират хора които са ползвали дадените модели ...другото е 6ти клас 2рия срок , прощавай ама си е така
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by dekata Вто 10 Ное 2015 - 21:30

И аз си мисля,че снимката нещо не е наред. Rolling Eyes Не съм имал Шимано което да реди лошо...при положение,че не съм имал топ модели,а такива средна ръка.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Христо Ненков Вто 10 Ное 2015 - 21:47

И аз това се опитвам да обесня,Дека.
Кирил,имал съм възможност да си поиграя с най-високия клас макари,едновременно с Аеро Техниум Магнезиум така и с Дайва Базияр(така я произнасят англетата),Шиманото ми е слабост,признавам,но не мога ей така да преглътна снимката.
И аз имам Рарениум 4000 и Туин 3000 и те редят по добре
avatar
Христо Ненков
🐟 🐟

Брой мнения : 106

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by TITKO Вто 10 Ное 2015 - 22:06

Христо Ненков написа:
Кирил,имал съм възможност да си поиграя с най-високия клас макари,едновременно с Аеро Техниум Магнезиум
м/у поиграя - повъртя и експоалтирам , година две, извадя различен калибър риби има огромна разлика..
а,да вадим заключения по снимка съгласи се ,но не е много сериозно Mad
TITKO
TITKO
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 444

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by marian shimano Сря 11 Ное 2015 - 0:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Какво им е на реденето.

Ползвал съм и старото Аеро и магнезиевото от 440 гр. Разликата е че магнезиевото е една идея по слабичко от старото, реденето на влакно е идентично а лукса и в двата варианта е на макс.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Гост Сря 11 Ное 2015 - 19:05

Здравейте колеги, начинаещ съм в риболова на фидер и след като си закупих първия фидер-Shimano Catana Feeder CX XHLFDR 427cm 150g  сега е ред на макарата. Както виждате фидера е екстра хеви и ще се позлва само по р.Дунав, та молбата ми е дайте съвет за макара подходяща за този фидер. За сега съм се спрял на тази- Shimano Baitrunner Aero X-4000 FA но ме притеснява двойната дръжка (не съм ползвал досега). Държа да е байт че не мисля да седя постоянно до въдицата, а не искам някой шарко да ми я отмъкне. Като марка не поглеждам др освен Шимано (лични предпочитания). Предварително ви благодаря Smile
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Port_Royal Сря 11 Ное 2015 - 19:33

И хоп на промоция - [You must be registered and logged in to see this link.] Smile Razz Question Suspect Suspect Suspect
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by marian shimano Сря 11 Ное 2015 - 19:46

s.krystev написа:Здравейте колеги, начинаещ съм в риболова на фидер и след като си закупих първия фидер-Shimano Catana Feeder CX XHLFDR 427cm 150g  сега е ред на макарата. Както виждате фидера е екстра хеви и ще се позлва само по р.Дунав, та молбата ми е дайте съвет за макара подходяща за този фидер. За сега съм се спрял на тази- Shimano Baitrunner Aero X-4000 FA но ме притеснява двойната дръжка (не съм ползвал досега). Държа да е байт че не мисля да седя постоянно до въдицата, а не искам някой шарко да ми я отмъкне. Като марка не поглеждам др освен Шимано (лични предпочитания). Предварително ви благодаря Smile

Tвойте критерии са за макара за тежък фидер и тази която си посочил не е твоята.
Аз бих се спрел на това.
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Port_Royal Сря 11 Ное 2015 - 19:53

Един не лош избор за хеви фидер на промоция - [You must be registered and logged in to see this link.] Smile Question Wink Wink Wink Wink
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by marian shimano Сря 11 Ное 2015 - 19:59

Port_Royal написа:Един не лош избор за хеви фидер на промоция - [You must be registered and logged in to see this link.]  Smile Question Wink Wink Wink Wink
За къде да бърза с тая макара, той човека лови на дунав и му трябва лебетка, все пак вади по 80-100гр. кошници, нито бърза , нито слаба му трябва, но той знае най добре.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Гост Сря 11 Ное 2015 - 20:02

М да един колега ми препоръча точно тази (Shimano Baitrunner USA 6000 D) , но на дизайн не ми допада. В крайна сметка обаче важен е крайния резултат така че евентуално ще трябва да го преглътна. Имам още време до покупката така че приемам и др предложения.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Port_Royal Сря 11 Ное 2015 - 20:09

Колега,според мен дизайна няма нищо общо с приложението на макарата,а при какви условия си посочил че ще я ползваш.Важно е да е здрава и надеждна лебедка за Дунав.Успех с избора на макара!SmileSuspect
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 718

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by veselinov Сря 11 Ное 2015 - 20:25

Аз май съм се огледал в тази:

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]

По-скъпичка е обаче ме дърпа повече. А и за затворен лонг каста  си е супер преимущество, пък  и е само 500гр, 20кг макс драг, червяк....


Последната промяна е направена от veselinov на Сря 11 Ное 2015 - 20:34; мнението е било променяно общо 1 път
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Гост Сря 11 Ное 2015 - 20:26

Port_Royal написа:Колега,според мен дизайна няма нищо общо с приложението на макарата,а при какви условия си посочил че ще я ползваш.Важно е да е здрава и надеждна лебедка за Дунав.Успех с избора на макара!SmileSuspect
Точно това написах колега, че в крайна сметка ще трябва да се примиря с дизайна понеже доста положителни мнения има вече за тази макара. А какво ще кажете за нея само че размер 4000? Ще свърши ли работа?
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Макари за хеви и екстра-хеви фидер. - Page 13 Empty Re: Макари за хеви и екстра-хеви фидер.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 13 от 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите