РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов с хранилки "Метод фидер"

+55
robber_79
rivezoro
Калин
dotore
mmilen
krasimir n.
hiphopper
djidjo
glmv
Rumen 74
tanoman
Doktor-5
gloupan - Киро
Port_Royal
Dass
stan4o
Apollo
del7710
Bibooo
toni702005
Local
ceco65
gogata7904
miLen4o
жорката
ЛукаБрази
fiverov
Олег Димитров
nasko83
МИНЧО
veselinov
Ванката
Тони 72
boreto1
Outsider
shekira
kaloyan Mladenov
topsoft
dekata
stridata
Naas
stelco
Ивката Вълов
matey49
dunavski
dako
Теди
stich
Коце
butnik
chipri_sv
CERRUTI
marian shimano
Admin
Бачо Илия
59 posters

Страница 2 от 20 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Admin Нед 19 Фев 2012 - 14:49

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by marian shimano Нед 19 Фев 2012 - 16:41

Представиси със 80км. да се разбие във водата, какво ще остане за рибата.
marian shimano
marian shimano
Маниак с "Шимано" в ръка

Брой мнения : 7162

https://www.facebook.com/pages/Famous-II-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%8

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by chipri_sv Чет 29 Мар 2012 - 22:34

Темата ми е много интересна и сигурно ще я прочета още няколко пъти.Навил съм се този сезон да пробвам риболов с метод-хранилки на река.Имам няколко на Кралузо и няколко неизвестни.Мисля че ,имам и подходяща пръчка,остава да се понауча и на разни хватки с пелети.Поне с това мисля да започна опитите си.Благодаря на Бачо за изчерпателната информация.
avatar
chipri_sv
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 253

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by butnik Пет 30 Мар 2012 - 6:41

chipri_sv написа:Темата ми е много интересна и сигурно ще я прочета още няколко пъти.Навил съм се този сезон да пробвам риболов с метод-хранилки на река.Имам няколко на Кралузо и няколко неизвестни.Мисля че ,имам и подходяща пръчка,остава да се понауча и на разни хватки с пелети.Поне с това мисля да започна опитите си.Благодаря на Бачо за изчерпателната информация.
Течението измива бързо захранката от хранилката,на река си използвай квадратните хранилки или други форми удобни за река.Шараните си взимат на реката и с обикновените хранилки,а като включиш и рънъра ще имаш изненада.Смисълът на метода е донякъде взаимстван от нашите спирални хранилки-пружините и принципа е един и същ,само,че в модерен вариант Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by chipri_sv Пет 30 Мар 2012 - 9:13

Съгласен съм,ма нещо ме човърка да опитам.Предполагам ще е интересно и от опит глава не боли.Имам в предвид няколко конкретни вира с много слабо течение.
avatar
chipri_sv
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 253

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by butnik Пет 30 Мар 2012 - 12:41

chipri_sv написа:Съгласен съм,ма нещо ме човърка да опитам.Предполагам ще е интересно и от опит глава не боли.Имам в предвид няколко конкретни вира с много слабо течение.
Принципа на риболов с метод фидера е да не се мърда след като падне на дъното,съобрази се с това.Шавнеш ли я малко, просто извади,презареди и отново.А защо ще разбереш като половиш малко с тях.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Пет 30 Мар 2012 - 14:16

Не знам за флатовете и пелетите на река- сигурно няма да са удачни; те са си за паткарници, но "метод спесимен" с пасти и глетави захранки, основно се ползва за риболов на река на големи бели мрени и шарани. Тежките флатовете с пасти и захранки, също си мисля че ще стават. Аз имам 5-6 такива на Кралусо- 50гр и с голям обем, дето си мисля че са точно за подобна работа(по-горе в темата мисля че съм ги снимал). Да не говорим, че за Дунав може да им се сложи и качамак по подходяща рецепта...Може да се направи и двукомпонентен пълнеж- паста в основата и глетава захранка върху пастата. Даже има специализирани за целта речни фидери и шаранджийски пръти с фидерни върхове, тип "барбел", "авон"...и подобни.
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by butnik Пет 30 Мар 2012 - 17:25

Да,бе тва е вярно,ама кво да ловя на Марица с тия флатове,шарана си ми взима на обикновена кошница,а пък и набутване с пасти,масти и подобия Very Happy
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Пет 30 Мар 2012 - 17:43

То и аз си ги ловя на Копринка, Домлян, Душанци, Пясъчник, Жребчево и т.н. на прости директни с ластик, та за какво да се набутвам с фидери-мидери, връхчета-мръхчета, кошнички-мошнички, хранилки-мранилки.... Very Happy Sad
Просто темата беше за риболов с хранилки "метод фидер", а колкото до флатовете- един 50-грамов флат, при всички положения ще е поне три пъти по-устойчив на течение, отколкото една квадратна(правоъгълна) кошничка със същия грамаж, а този модел на Кралусо(има такива и на Джаксън), специално са направени да не се закачат по дъното ои при подмотаване веднага да се вдигат горе! Cool Wink

п.п. паста се прави и от пелети, миксове за топчета, захранки и т.н.+ добавки и атрактанти; прави се и от царевично и пшенично брашно... Very Happy
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by butnik Пет 30 Мар 2012 - 20:23

Бачо,сори майна ама говориш наизуст, ,ела ми лови с флат хранилка на Марица и виж какво става и тогава ми давай за пример,че стояла по стабилно на дъното.Тая паста ли торта ли е докато падне на дъното и е на Кемера.Колко пъти да пиша ,че с фидер ловя 99% на река,на язовир не ми е интересен този риболов/без да обидя никой/.Пробвал съм всякакви неща ,без да гледам клипове и разни трикове за подобряване на продажбите на пасти,масти и прочие и то на реки на които ще изтичам с 0.5гр.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by chipri_sv Пет 30 Мар 2012 - 21:09

Колеги,благодаря за ценните съвети.Ще се съобразя с тях.Ще почета още и ще опитам.
Благодаря и поздрави.
avatar
chipri_sv
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 253

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Коце Пет 30 Мар 2012 - 21:28

На реката стабилно седи само дебелата клетка с крачетата! Метода няма как да се задържи като хранилка, еле па да пусна храна по малко! Как се намокри храната и е отишла у съседното село!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by stich Пет 30 Мар 2012 - 22:21

коце написа:На реката стабилно седи само дебелата клетка с крачетата! ...
Има и правоъгълни без крачета и триъгълни и тези с форма на тунел ... всички те са стабилни на течение.
При метод хранилките е достатъчно няколко пъти да се претърколи по дъното и храната е отишла.
Другото е че голямата и площ още повече спомага за подхващането и от течението.
За това най-удачните тежести за река (на тежко) са тези с дупка в средата.Бързо потъване и по-голяма стабилност в течението.
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by ???? Пет 30 Мар 2012 - 23:39

За това за река се прави по глетава храната в течението ! Ако е вирче и бавна вода няма нужда да се преовлажнява .
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by butnik Съб 31 Мар 2012 - 7:13

Една подробност и спирам да пиша по темата,защото от метод хранилки минахме на фидер на река.На река трябва да си я "настроиш " така,че на 7-8минута да я няма в хранилката,за ви оставя диря и да подхранва зоната.Храна стои ли над 15 мин в хранилката,по-добре слагайте едно олово и хранете от ръка.А това се постига с няколко замятания ,да пробвате колко да стискате храната при нормално овлажняване.Метод хранилката не намира приложение при моя риболов на река,но за язовир е незаменима и лови с голям успех.Днес ми престои проба на един комплект метод хранилки на Браунинг,хем да позахраня и мястото преди утрешният турнир.
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Съб 31 Мар 2012 - 16:39

Ето това сигурно ще върши работа и на река:

Нов модел инлайн фидерно олово тип "грипа" на KORUM- Korum K Grip Inline Leads:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Предлага се с тегла:

1.1oz- 31гр.
1.5oz- 42гр.
2.0oz- 57гр.
2.5oz- 71гр.

Цена- около 3.0лв/бр, без доставката от Англия!

Idea Wink
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Чет 17 Май 2012 - 21:41

Откриването наближава и в това гадно време последните 4 дни вали постоянно с малки прекъсвания, реших да понаправя малко пасти от пелети, за риболов с хранилки "метод фидер".
В друга тема бях писал как ароматизирам пелетите, та тук ще довърша по този въпрос и ще продължа с пастите:

Бачо Илия написа:Пелетите ми се видяха леко обезмирисени, но тях ги оправям много бързо и перфектно. Сипвам ги в метална емайлирана паница, сипвам 2-3 супени лъжици ароматизатор на Сенса или МВДЕ и бъркам с ръка до като поемат равномерно, след това в кутия или обратно в пакета. Пелетите поемат ароматизатора перфектно и равномерно, като не се разтварят понеже ароматизаторите и на двете фирми са на алкохолна основа(могат да се ползват и с ПВА); разтварят се чак във водата- специално тези унгарските се разтварят напълно за около час и половина(на Сенса се разтварят за около 30 минути, като и те могат да обработват по този начин). Могат да се правят и комбинации от аромати. Ето ги днес от преди три часа- пелети "ягода", ароматизирани с ароматизатор "скопекс" на Сенса и готови за Махленския:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Wink Idea

В общи линии, ползвам от 50 до 100мл. ароматизатор на 1.0 кг. пелети, което оскъпява пелетите с един до два лева, но пък ефекта при ползването им е значително по-голям от колкото без ароматизатора и обикновенно захранвам и дохранвам само с пелети и стръв(става дума за "на плувка").
По-долу е пакет 8мм пелети "скопекс" на Сенса, които вече са ароматизирани и поели 50млл ароматизатор и съм отделил две кутии(200милилитрови) за правенето на паста; същата процедура я правя и с унгарските 10мм. пелети "ягода", само че там ползвам директно в кутиите сух ароматизатор ягода, на същият производител:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Слагам капаците и поставям кутиите в хладилника, в едното отделение където по принцип трябва да седи зарзавата Very Happy :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Проверявам след два часа как са работите- пелетите изцяло са поели водата, но трябва да седят в хладилника поне 12 часа за да омекнат изцяло и в дълбочина:

[You must be registered and logged in to see this image.]

На следващата сутрин вадя кутиите от хладилника, изсипвам ги кутия по кутия(с помоща на лъжица) в емайлирана тавичка, омесвам вече готовата паста добре, после обратно в кутиите, кутиите в полиетиленова чанта и чантата в хладилника- там където бяха. Така готовата паста и съхранявана по този начин има тайност около месец, като за по-дълго съхранение се съхранява във фризер и се вади вечерта преди риболова:

[You must be registered and logged in to see this image.]

В последствие решавам да направя и една кутия Сенса- ягода, с течен ароматизатор, като слагам максимално количество от ароматизатора(той е и "подсладител")- 100млл. на килограм пелети.
Малките пелети(4мм.) на долната снимка по принцип ги ароматизирам по същият начин, но считам за разхищение да ги полвам за пасти- полвам ги за захранване и дохранване, както на плувка, така и в захранката при риболов с фидер или само като пелети при "флат метод фидер". За пасти ползвам само голените пелети:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е заготовката, преди омесването на пастата и остатъка от вече готовите, ароматизирани и "отлежали" пелети.

[You must be registered and logged in to see this image.]

А това са петте кутии паста в окончателният им вид- общо тегло 1.250кг или 250гр/кутията:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Така направените пасти мисля да ги ползвам с пикер и L/M-фидери със съответно 15 и 30 гр хранилки на Дренан и Корум, за близки и средни дистанции при захранване с топки "от ръка" и/или с прашка:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Пастите могат да се ползват и при двукомпонентна смес с по тежки хранилки "спесимен"(от същите модели, набива се в основата на хранилките), както и с фидерни олова, грипи, инлайн пружини и подобни такива. Подчертавам, че определено не са за "флат метод фидер", а при риболов само с пасти, аз лично не монтирам куката със стръвта вътре в пастата- или е свободна с много къс повод, или е леко бодната за опашката в предния край на хранилката. При риболова с пасти е допустимо периодично и съвсем леко придърпване. Idea

Mad
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Пет 18 Май 2012 - 12:13

И малко подробности относно пелетите и пастите. То, реално пелетите от които преди съм правил пасти за риболов на шаран с аромат "ягода" са тези в ляво на картинката по-долу, обаче от почти две години изчезнаха от пазара и не ги внасят! Sad
Тези червените на снимките по-горе са с плодов аромат, като събират всякакви сволочи от типа на бабушки, каракуди, платики...и сега след тунинга, определено мога да твърдя че категорично успях да ги вкарам в графата "карп-ягода", пък полевите изпитания ще покажат- както на арендни, така и на свободни водоеми, за какво става въпрос; ако на свободните не сработят само пастите самостоятелно(в което се съмнявам, понеже съм ги ползвал но само с пружини), вероятно ще мина на двукомпонентни захранки(описано е е "как", по-горе в темата). Ако някой мярне от тия с червеното на пакета, да свирка... Idea

[You must be registered and logged in to see this image.]

Малко пояснение и по калкулациите! В една кутия от тези по-горе има точно 150гр сухи пелети и 15 гр(макс.) ароматизатор, което ще рече 0.90лв. за пелетите, 0.30лв. за ароматизатора, общо 1.20лв/кутията или 6.0 лв за петте кутии с общо тегло 1.200кг.- малко по-евтино от цената на 1.0кг пелети на Сенса.
На фона на цените на специализираните пасти и миксове за метод фидер, това хич не е много, а от следващият път мисля да вкарам в употреба и хидролизирани протеини(аминокиселини)+ бетаин, за сметка на част от ароматизатора, та съвсем ще ги "докарам" като готовите...в които всъщност(за разлика от тези) не се знае какво точно има(освен това, което пише на тях).
За мен, основната цел не е правенето на пастите а по скоро е рязкото подобряване качеството на пелетите и въздействието им върху заподозрените- както в състава на захранки за плувка и фидер(във всички варианти на хранилките), така и при самостоятелното им ползване за "на плувка", със спод или специализирани хранилки- пелетни, флатове, методи...За разлика от захранките, един пакет пелети е за многократно ползване- поне 4-6 излета на затворени водоеми. Idea

И за да си довърша мисълта- правя и три "половинки" с ароматизирани пелети 4.0мм.- скопекс, ягода и микс. На риболов ходя с такива ПВЦ-бутилки 500мл. за да не влача по един килограм от всеки вид пелети. Един килограмов пакет се разфасова ориентировъчно в 4 такива бутилки. Тези малките основно ги ползвам за дохранване с прашката, както и в захранките за фидер и метод. Ароматизирам само една част, за да мога да ползвам с останалите и някои други ароматизатори- червеноперка, платика, тути-фрути, карамел, шоколад и т.н.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Wink

п.п. ако се ползват ароматизатори на МВДЕ, трябва да се има в предвид че са доста по силни и концентрирани от тези на Сенса, за да не се прекали с дозата- не повече от 50-60 мл. на килограм пелети! Idea

Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Теди Пет 18 Май 2012 - 22:22

Що ли ми се струва че ще има преход през душанските тунели..... Very Happy
Теди
Теди
Шампион "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1698

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by dako Пет 18 Май 2012 - 22:43

Ааа опасно е през тунелите еле с раница на гърба. Минавал съм през тях зимата кога беше голям снега ма на пребежки и услушвания. Заобиколния през гората е каде по здравословен. Very Happy
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Съб 19 Май 2012 - 1:07

При минаване през тунелите, много е важно ако идва влак да имаш усет накъде да тичаш- напред или назад, в зависимост в коя посока по-близо е останала нишата! Very Happy Без плонж със все багаж в ниша, шанса за оцеляване в тунела е точно нулев; никога не правете това у дома...както казват по телевизията! Sad Cool

п.п. Теди, специално за душанските платики разбърках и едно строго секретно бъркало с 10мм. пелети "ягода" и ароматизатор "шоколад"! Very Happy Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Пет 15 Юни 2012 - 12:22

Получих един неочакван подарък, който много отдавна се двоумях дали да заприходя или не и днес запретнах ръкави да видя за какво става дума- то не може само да се ходи за риба, трябва да се отделя и някакво време за подготовка и логистика, свързани с риболова! Laughing
С две думи- пресичка за специални пресовки от типа на пелетите, за директен монтаж на линията с най-различни шаранджийски и фидерни монтажи. Според мен, могат да се ползват за всякакви фидерни монтажи от типа на "метод фидер", "хеликоптер", "патерностер" и т.н. в комбинация с конусовидна инлайн тежест или конусовидна тежест с вирбел- в зависимост от конкретния монтаж, както и различни шаранджийски монтажи! Idea

Става дума за Gardner- BAIT BOMB:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Преса за захранка. Може да се ползва всяка стандартна захранка купена от магазина или микс за топчета разбъркан с вода. Ако искате да запазите получилата се "Пелета" по-дълго я изпечете в микровълновата за 2,5 до 3,5 мин. Така получените пелети се поставят върху оловото и винаги ще имате захранка до куката със стръвта
Предлага се в два размера Мини и Стандарт.
Стандарт Д=9cm, Ш=4cm
Мини Д=6cm, Ш=3cm(моята е такава)

На следващата картинка е показано как се првят пресовките:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Фактически, получва се цилиндрична пресовка, разцепена по цялата дължижа за да минава влакното и с конусовиден отвор по оста за тежеста.
Та, приготвих пакет захранка и ароматизатор, разбърках микса и след няколко минути изчакване за поемане на водата, "отлях" първята пробна серия:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Следват 3.5 минути обработка в микровълновата фурна и няколко минути изстиване на готовата продукция; за всеки случай позачиствам с нож надлъжния прорез за да съм сигурен че няма някоя частица която да пречи на минаването на влакното:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Естествено че веднага след това следва и воден тест за да видя какво и за колко време се получава на дъното:

[You must be registered and logged in to see this image.]

1 mинута:
[You must be registered and logged in to see this image.]

2 минути:
[You must be registered and logged in to see this image.]

3 минути:
[You must be registered and logged in to see this image.]

5 минути:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Считам опита за напълно сполучлив и пускам още две партиди по 8 бр, с 5-минутно изпичане в микровелето:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Сега остават полевите тестове- вероятно първите ще са с подходяща инлайн тежест и монтаж "метод фидер", като между повода и основното влакно мисля да ползвам 40-50 см. флуорокарбонов лидер 0.30/0.35мм.
Вероятно за в бъдеще ще си отлея и тежести с точната форма и размери на конуса на буталото- и инлайн, и такива с вирбел. При тежести с голени грамажи, може би ще се наложи на лидера да се монтира и един стопер с манисто под него за застопоряване на пресовката от горната и страна- да не би тежкото олово да литне преди пресовката! Idea

Mad
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by dako Пет 15 Юни 2012 - 12:40

Яки шашки се получават. С тези ако те спрат полицаите и ги видят направо ще залегнат на земята с насочен патлак. Бачо това ако се изсуши на слънце си е готови брикети за шараджииски риболов. Може да се добави и суха царевица и сухи гранули към направения микс и във водата като се разтвори си е перфектно петно до куката. I love you
dako
dako
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5146

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Пет 15 Юни 2012 - 12:52

Няма смисъл да се суши на слънце според мен- микровелето е точно за тази работа, а скороста на разтваряне основно ще зависи от консистенцията на сместа, глетавоста и времето за обработка в печката- ако се понапъна, със сигурност мога да ги направя и плаващи, както и да се разтварят за 4-6....12 часа, а методиката предполага всякакъв състав, цвят, аромат и т.н. Very Happy
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Коце Пет 15 Юни 2012 - 13:16

Шантава работа! Разпъваш щеката без топсет, намазваш с олио вътре и само подаваш през тръбата!
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Admin Пет 15 Юни 2012 - 13:17

Супер са се получили и опитите са екстра Cool
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Пет 15 Юни 2012 - 15:06

Това по-горе е за бръз риболов с фидер(или "метод фидер"); в момента тествам и бавноразтворим вариант от микс със захранка и няколко вида пелети- по-късно ще има още снимки и подробности! Very Happy Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Коце Пет 15 Юни 2012 - 15:35

Ей човеко дава добра рецепта! Вижте му блендера, деба!



Съставката Jell O представлява желатинов десерт - [You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Може да се замени с Доктор Йоткер - крем пудинг

[You must be registered and logged in to see this image.]
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Коце Пет 15 Юни 2012 - 16:00

Бачо, тук има и други рецепти:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Гледай от 48 страница натам!

От къде купи тоя кофраж? [You must be registered and logged in to see this link.] ?
Коце
Коце
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1630

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Бачо Илия Пет 15 Юни 2012 - 16:37

коце написа:..............................

От къде купи тоя кофраж? [You must be registered and logged in to see this link.] ?

Подарък ми е, но иначе е купуван точно от там- тай е вносителят на Гарднер! Very Happy Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Риболов с хранилки "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 20 Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите