РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

3 posters

Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by theblade Нед 18 Окт 2020 - 4:05

Здравейте колеги,
От скоро започнах да се занимавам с фидер риболов като ползвах шаранджийските 3 либрови сопи със ребрена хранилка и попъп. Very Happy
Реших да спирам с глупостите и да се оборудвам със 2 нови фидер комплкта.
Имам нужда от съвет че нещо не мога да се ориентирам при избора на пръчките.
Та да си дойдем на думата:
Въдиците ще се ползват при затворени водоеми, като целта ще са шарани и амури от 2 до 5-6 килограма. Дистанцията на която ще ги търся е от 30-70 метра, като ще използвам предимно метод хранилки в диапазона на 20-40 грама (без храната.
До колкото се ориентирам ще ми трябват въдици 11-12ft, с акция до 70-80гр ( поправете ме ако греша )
Спрял съм се на 2 фидера като бюджета ми е 200лв на пръчка.
Спрял съм се на следните: (като нов член не мога да пускам линкове)
Daiwa yank n bang power 12ft -80гр акция

Preston monster x method 12ft -60гр акция

За макари съм се спрял на:
Preston extremity feeder reel 520

Престъна като че ли по ми допада, но ме притеснява акцията му - 60гр.
Няма ли да се озори със шаран примерно 5-6 килограма. Може и да греша, но не искам да взимам някви heavy сопи.
искам да изпитвам максимума от тръпката при ваденето.

Та, моля дайте мнението си за тия две пръчки, коя бихте предпочели и защо и ако имате някоя друга пръчка в предвид ще се радвам да споделите.

Благодаря предварително.
theblade
theblade


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by Калин Нед 18 Окт 2020 - 8:31

Привет,
От 30 до 70 метра има голяма разлика Smile  Утре може да се наложи да мяташ още по-навътре Smile
Иначе от двете предложения Престъна , хранилките ще ги мята без проблем !
Аз бих потърсил въдица 3,9 метра Smile

Също така и по-големия размер на макарата Smile
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2090

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by theblade Нед 18 Окт 2020 - 18:44

Калин написа:Привет,
От 30 до 70 метра има голяма разлика Smile  Утре може да се наложи да мяташ още по-навътре Smile
Иначе от двете предложения Престъна , хранилките ще ги мята без проблем !
Аз бих потърсил въдица 3,9 метра Smile

Също така и по-големия размер на макарата Smile

Мен по скоро ме притеснява ваденето на 4-5кг шаран с престъпна. Да не го пренатоварва.
theblade
theblade


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by Outsider Нед 18 Окт 2020 - 18:59

theblade написа:
Калин написа:Привет,
От 30 до 70 метра има голяма разлика Smile  Утре може да се наложи да мяташ още по-навътре Smile
Иначе от двете предложения Престъна , хранилките ще ги мята без проблем !
Аз бих потърсил въдица 3,9 метра Smile

Също така и по-големия размер на макарата Smile

Мен по скоро ме притеснява ваденето на 4-5кг шаран с престъпна. Да не го пренатоварва.

Hе е зле да уточниш къде ги ловиш тези шарани и амури. Има ли закачки , потънали дървета , треви...
 Имам "братовчеда " на твоя Престън , Monster  3.60 до 60 грама - кво да ти кажа... с това ще почустваш тръпката от вадене на 5-6 кила амур , да. Ще я чустваш с часове , вероятно. Twisted Evil Laughing 
Щото целия двубой ще бъде управляван и дирижиран от амура...

Между другото , послушай Коки , за дистанции от 30 метра се искат едни пръчки , за 70 - други. Няма да можеш да вършиш двете задачи с една въдица , не си губи времето.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by theblade Нед 18 Окт 2020 - 21:05

Outsider написа:
theblade написа:
Калин написа:Привет,
От 30 до 70 метра има голяма разлика Smile  Утре може да се наложи да мяташ още по-навътре Smile
Иначе от двете предложения Престъна , хранилките ще ги мята без проблем !
Аз бих потърсил въдица 3,9 метра Smile

Също така и по-големия размер на макарата Smile

Мен по скоро ме притеснява ваденето на 4-5кг шаран с престъпна. Да не го пренатоварва.

Hе е зле да уточниш къде ги ловиш тези шарани и амури. Има ли закачки , потънали дървета , треви...
 Имам "братовчеда " на твоя Престън , Monster  3.60 до 60 грама - кво да ти кажа... с това ще почустваш тръпката от вадене на 5-6 кила амур , да. Ще я чустваш с часове , вероятно. Twisted Evil Laughing 
Щото целия двубой ще бъде управляван и дирижиран от амура...

Между другото , послушай Коки , за дистанции от 30 метра се искат едни пръчки , за 70 - други. Няма да можеш да вършиш двете задачи с една въдица , не си губи времето.


Малко да изясня. Водоемите каде ще ловя са чисти, няма закачки, дървета, треволяк. Целта са шарани предимно до 2-3 килограма и тук там някой 4-5. Амури същата работа. За дистанцията да кажем 60-70 метра.
С твоя престън какви риби целиш?
theblade
theblade


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by Outsider Нед 18 Окт 2020 - 22:39

theblade написа:


Малко да изясня. Водоемите каде ще ловя са чисти, няма закачки, дървета, треволяк. Целта са шарани предимно до 2-3 килограма и тук там някой 4-5. Амури същата работа. За дистанцията да кажем 60-70 метра.
С твоя престън какви риби целиш?

Основно платики  , при дистанции 30-40 метра. При идеални ("лабораторни" ) условия , може да се гони с него дистанция от 50-60 метра , с кошници от трийсетина грама. 

Ако ще търсиш редовно рибата на 60-70 метра , пръчките от 3.90 просто нямат алтернатива. Въпросът не е колко далеч можеш да метнеш един-два пъти с един фидер , и при тихо време или вятър в гърба - за да можеш сериозно да ловиш на една определена дистанция , трябва да можеш лесно и удобно да метнеш десет метра по-далеч - тоест , да имаш запас.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by theblade Нед 18 Окт 2020 - 22:55

Outsider написа:
theblade написа:


Малко да изясня. Водоемите каде ще ловя са чисти, няма закачки, дървета, треволяк. Целта са шарани предимно до 2-3 килограма и тук там някой 4-5. Амури същата работа. За дистанцията да кажем 60-70 метра.
С твоя престън какви риби целиш?

Основно платики  , при дистанции 30-40 метра. При идеални ("лабораторни" ) условия , може да се гони с него дистанция от 50-60 метра , с кошници от трийсетина грама. 

Ако ще търсиш редовно рибата на 60-70 метра , пръчките от 3.90 просто нямат алтернатива. Въпросът не е колко далеч можеш да метнеш един-два пъти с един фидер , и при тихо време или вятър в гърба - за да можеш сериозно да ловиш на една определена дистанция , трябва да можеш лесно и удобно да метнеш десет метра по-далеч - тоест , да имаш запас.


Да оставим дистанцията на страни за малко. Как се справя пръчката със шарани 2-3кг?
theblade
theblade


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by Outsider Пон 19 Окт 2020 - 18:50

theblade написа:


Да оставим дистанцията на страни за малко. Как се справя пръчката със шарани 2-3кг?

Всяка пръчка на пазара се справя със шаран от 2-3 кила , даже и най-късите , и най-лайтовите. В случая имаме пръчка за метод , тоест  , тя е правена за такива (и за по-едри) риби , няма да имаш проблеми.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

rivezoro харесва написаното

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by theblade Сря 28 Окт 2020 - 17:38

Сдобих се със 2 фидера. Preston Monster method - 260, 75gr и Preston Monster - 360, 100gr. Оборудвах ги съответно със Preston Extremity 520 и една 620.
Направих им сефтето преди 2 дена. Доста приятно се лови с тях. Успях да си напражя кефа и с няколко шаранчета от 2-3кг.
Благодаря на всички за съветите.
theblade
theblade


Брой мнения : 5

Върнете се в началото Go down

Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго? Empty Re: Помощ за избор на фидер. Коя от двете? Или нещо друго?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите