Дъра, бъра за фидерите

Страница 35 от 35 Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35

Go down

Дъра, бъра за фидерите - Page 35 Empty Re: Дъра, бъра за фидерите

Писане by Apollo on Сря 1 Яну 2020 - 19:06

Port_Royal написа:Здравейте,момци! Имам питане относно диаметъра в основата на връхчетата на Team Daiwa Commercial 10ft 6" Bomb.Ако някой е виждал или притежава фидера да каже какъв е диаметъра. Smile Smile Smile Cool Cool Cool

Аз го имам, но ако не забравя утре ще ти ги измеря.
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1807

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Върнете се в началото Go down

Писане by Apollo on Сря 1 Яну 2020 - 20:04

Ф2.2м са, Жоре

[You must be registered and logged in to see this link.]
Apollo
Apollo
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1807

https://www.youtube.com/channel/UCrX9QmWVCFdXoR7fxKNJw3A?view_as

Писане by Port_Royal on Сря 1 Яну 2020 - 23:05

Благодаря,Къна! Един приятел се интересува от диаметъра на връхчетата за това питах от негово име понеже е хвърлил око на модела.Благодаря за бързия отговор !!!
Port_Royal
Port_Royal
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 695

Писане by kikk4o on Пет 3 Яну 2020 - 12:40

Здравейте,
Някой може ли да сподели впечатления от фидер Matrix Ultron feeder 12ft 30-60.
kikk4o
kikk4o
🐟

Брой мнения : 17

Писане by nikiil on Нед 26 Яну 2020 - 12:29

hristovpe17 написа:...а този чорап има ли нещо общо с голямата транспортна дължина?

Имаме познал верния отговор!
Когато внезапно получиш нещо с транспортна дължина 1,80м. и без калъф, а бързаш да го изведеш на разходка, опциите не са много...
Вярно, можеше да е естетически по-издържано, но не отивах на прием.

Когато стартират проекта "Horizon", от Матрикс се съобразяват само с правилата на въдицостроенето (Боже, как звучи, rodbuilding е по-добре) - дръжка с дълъг спигот (за твърдост в основата), дълга здрава основна секция, която хармонично и "без провалов" да изнася усилието на хвърлянето, и нататък маловажните за това упражнение втора секция и връхчета.
Повлияни са и от генетичната си връзка с шаранджийството (компанията-майка Fox еднозначно се свързва с този раздел от риболова), където дългите двуколенни пръчки са еталон, а не изключение.

Да, обаче пазарът явно се е намръщил на транспортната дължина, маркетинговите специалисти са скръцнали със зъби.... и при следващото поколение - Horizon XD,  пръчката вече е композирана като три равни парчета (едното включва и върха).

Чакам до ден-два 100-грамовите булети, да видим какво наистина може "момчето". Очаквам много приятни изненади, може дори да помятам без повод с кука, за да има с какво да се фукам. Laughing Laughing Laughing
nikiil
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 483

Дъра, бъра за фидерите - Page 35 Empty аааааааааааааааааааа

Писане by Outsider on Нед 26 Яну 2020 - 19:20

nikiil написа:

Когато стартират проекта "Horizon", от Матрикс се съобразяват само с правилата на въдицостроенето (Боже, как звучи, rodbuilding е по-добре) - дръжка с дълъг спигот (за твърдост в основата), дълга здрава основна секция, която хармонично и "без провалов" да изнася усилието на хвърлянето, и нататък маловажните за това упражнение втора секция и връхчета.
Повлияни са и от генетичната си връзка с шаранджийството (компанията-майка Fox еднозначно се свързва с този раздел от риболова), където дългите двуколенни пръчки са еталон, а не изключение.

Изключително романтичен поглед върху нещата. Cool 
Алтернативната версия , тва е че пръчка с два спигота или две снадки  е по-евтина и проста за производство от такава с три , като тази с трите може без всякакъв проблем да има всичките кастингови и други  свойства на двуколенната.  Question

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5847

Писане by nikiil on Нед 26 Яну 2020 - 22:03

Outsider написа:
Алтернативната версия , тва е че пръчка с два спигота или две снадки  е по-евтина и проста за производство от такава с три , като тази с трите може без всякакъв проблем да има всичките кастингови и други  свойства на двуколенната.  Question

Ок, приемам мнението ти. 
Аз дадох логично обяснение. Моля и ти да дадеш такова на решението на Матрикс за сегментирането на триколенния хорайзън.
nikiil
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 483

Писане by Outsider on Нед 26 Яну 2020 - 22:42

nikiil написа:
Outsider написа:

Ок, приемам мнението ти. 
Аз дадох логично обяснение. Моля и ти да дадеш такова на решението на Матрикс за сегментирането на триколенния хорайзън.

...

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by Outsider on Нед 26 Яну 2020 - 22:58

Предполага се че е направено с най-добри намерения. Или - с цел да се покаже на евентуалния клиент "колко сериозно се работи по въпроса в нащ'а фирма". Wink 
Въпроса е има ли реална полза от тая работа , и защо преобладаващото количество лонг-каст фидери на пазара не следват тая конфигурация (включително и новите фидери на Матрикс) Rolling Eyes

Как ти звучи такова предположение : с такова сегментиране се постига по-евтино и по-лесно същата работа , която при класически триколенен бланк изисква малко повече работа по снадките , разкрояването на карбона , различни видове карбон в различните секции , и т.н... Да , клиентът ще си блъска главата с транспортната дълкжина , ама тва нe е наш проблем. И ако се окаже че клиентът се ориентира към други марки , даваме заден ход , и правим фидерите като трябва... Wink

Аз принципно изхождам от логиката че удобството в ползването на даден продукт , или различни ТТ данни на същия , НЕ са винаги единствената , или даже най-важната причина за вземането на технически тешения от страна на производителя. Има решения , които тъпо са плод на производствени ограничения , бюджет , технически възможности на наличното оборудване , цена на метриалите , и други такива. В резултат на което нещо се произвежда "както ми изнася" , и след тва маркетинговия отдел се заема със задачата да убеди потребителя че тва е най-гениалната идея от Потопа насам... Smile

Всичко написано дотук въобще не значи че имам съмнения в класата или възможностите на точно тоя фидер! Чакам да видя тестовете със стограмовите кошници  Suspect

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by Outsider on Чет 6 Фев 2020 - 20:48

zx7r написа:Къде видя да говоря за върхове?

Тук:

zx7r написа:Виж сега, ако пръчката наистина работи оптимално с 3 oz, значи виц няма. В обратния случай се разберете с Дас  

Пръчката може да е с тест 100 грама , и 180 грама , и да работи с връх 3oz.  , тва кво общо има с това дали теста е верен? Верен тест , тва значи че при обявена мощност 80 грама , фидера мята най-добре , най-далеч и най-точно , ОБЩО тегло (кошница + храна) ДО 80 гр , като сигурно оптималното ще бъде 60-70 . В случая вероятно ще откриеш че мяташ най-добре празна кошница 80 + храната , тоест , реалния тест ще бъде 120-140 гр...

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by zx7r on Чет 6 Фев 2020 - 21:33

Мхм, имаме пълно единомислие, не виждам какво да добавя. Под 3 оз нямах предвид връхче, а оптималната работа на въдицата с такава тежест, както съм го написал. А тъй като се изрази мнение, че за тази въдица връхчета от 4 и 5 оз са лоша идея, то логично стигнах до заключението, че този Дъч напълно си отговаря на заявения тест от 80гр, което кореспондира и с максималния връх, който се предлага от Престън за модела, а именно 3 оз  Very Happy
zx7r
zx7r
🐟 🐟

Брой мнения : 112

Писане by Outsider on Чет 6 Фев 2020 - 21:46

zx7r написа: Под 3 оз нямах предвид връхче, а оптималната работа на въдицата с такава тежест 
Аааа  Дъра, бъра за фидерите - Page 35 993277595 - ich habe чак тогаз verstanden  Laughing Suspect 
Ама те това продължава да ми пресяда на гърлото като рибена кост:

zx7r написа:отговаря на заявения тест от 80гр, което кореспондира и с максималния връх, който се предлага от Престън за модела, а именно 3 оз  Very Happy

Няма никаква връзка между теста на фидера  в смисъл на метателна мощност , и теста на върха . Не случайно теста е един , а върховете - от 2 до 4. И не се спираме на обозначения тест на връхчетата , и реалния такъв - тва е друга тема , и т.н...
 Аз ей-така , без да се набутвам между шамарите , съм убеден , ама абсолютно - и тва без да съм го виждал на живо въпросния фидер Embarassed , че за ловене на река , с течение като за кошница от 60-80 грама ,  на дистанция 20-40 метра , която той ще мята без проблем  , най-твърдия му връх , особено с тази ужасна дължина , ще бъде тотално негоден за употреба , и че един връх от 4 ун , и поне десет сантиметра по-къс  ще заспи. Чисто на базата на натрупана статистика  и опит с други пръчки. Дъра, бъра за фидерите - Page 35 3811974306

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by zx7r on Чет 6 Фев 2020 - 22:04

Опасен си ти, ей  Very Happy
Прав си, но за друго става въпрос. Ще го обясня така - има ОГРОМНА връзка между заявения тест на пръчката (не в смисъла на далекобойност, но и аз никога не съм търсил оптималност по този показател) и на теста на върха. Защо? Нямам съмнения, че с 13'2" ше метна и 120 гр., но какво от това, когато течението ме натисне и се наложи да сложа 5 оз връх? Връх, за който пръчката няма да има бекбоун. Резултатът ще е една смачкана от течението въдица и един неработещ връх. 
Затова вярвам на написаното от колегите, че тази въдица не е за течение. А производителят явно точно е съобразил възможностите на гръбнака и е отсякъл - за този модел, пичове, ви предлагаме максимум 3 оз.
Какъв е изводът? Този Престън си отговаря, за другите не знам Laughing
zx7r
zx7r
🐟 🐟

Писане by Outsider on Чет 6 Фев 2020 - 22:20

Мисля че ще се наложи да я дочакаме и да видим кое-как. Wink 
Щото аз изхождам от реалната мошност на бланка , което при Престън отговаря на посочения грамаж , ама за празна кошница. И следователно тя е с реален тест 120+ ... и вероятно с някакъв полупараболичен строй , действително неподходящ за река Smile , въпреки че 4-те унции сигурно ще ги понесе с кеф. Опитай се да приложиш същата логика , за фидер със същия тест - мята да речем , до 100 грама , обаче е корав  кол с екстрафаст строй...сещаш ли се?  Когато строят на фидера остане извън уравнението и остане чистата мощност , може би  е по-лесно да се разбере кво искам да кажа..

В тоя ред на мисли , но за въдица с друг строй , всe Престън , все 80 грама (според Престън.. Laughing )
 Оптимално тегло на кошнициите за тая пръчка - 50-80 грама (Точно кoлкото на Viper МК14 , 120 гр.- без коментар). Най-твърд връх в комплекта - 2.5 ун... СМЕШ-КА!!!! Evil or Very Mad Безвкусна шега - сигурно не разбирам английсия хумор.. Най-тънкия включен в комплекта връх не пасва на тоягата изобщо - не знам кво прави там , и липсата на по-върд връх не само за река , ами и за дистанция на затворен , се набиваше на очи от първата секунда.  Дъра, бъра за фидерите - Page 35 3811974306

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by zx7r on Чет 6 Фев 2020 - 22:51

Outsider написа:Когато строят на фидера остане извън уравнението и остане чистата мощност , може би  е по-лесно да се разбере кво искам да кажа... 
Така си е, по правило фаст-а си е за река. Стават и параболици, но трябва да са х2 на теста или поне 150гр., специално за Дунав. Намерете ми връхче 5 оз на 3мм и веднага ще ви кажа става или не  Дъра, бъра за фидерите - Page 35 3811974306
Относно цитата... много може да се пише по този въпрос, но трябва да знаеш, че е изключително трудно да извадиш строя от уравнението за мощността. Ти можеш да го извадиш, но накрая може да не остане нищо  Дъра, бъра за фидерите - Page 35 1743377566
Ще ти дам един пример. Имам една кастингова въдица на Лумис - NRX 895C с тест 3/4 - 1 oz. Въдицата е 2,30, екстра фаст, техник спесифик за ботъм контакт. С нея без проблем мятам 200 гр., дори без проблем ловя на кльонк. Преди години си закачих джига в едно подводно дърво на място с брутално течение. Бяхме двама души в една тутраканка и с мотор 15 коня. С тази въдица спрях лодката и освен че я спрях, започнах да се набирам нагоре по течението, само с работа на пръчката. На моя човек му увисна чинето, щото тутракана си е серизна лодка. Но какво искам да кажа. Тази въдица перфектно усеща примамки до 35-45 гр., перфектно чува дъното, тя затова е направена, но малко ако я претовариш, става абсолютно глуха. Какъв е извода, сещаш ли се? Въдицата е безумно мощна, но си отговаря на теста до 30 гр.  Question
zx7r
zx7r
🐟 🐟

Писане by Outsider on Чет 6 Фев 2020 - 23:36

Примерът е поучителен и познавателен , но не е приложим към фидер-риболова. Smile 
Тука няма как да имаш пръчка , която мята 200 грама , и производителя да ти пише на нея 120 , и тя "да си отговаря нa теста". Обратната страна на медала са пръчки (някои) на Гарболино - чувал съм такива работи и за Мавър , на които им се дава заявен тест 100 грама , и се оказва че и 50 трудно мятат , щото реалния тест е завишен ужасно с не особено ясна цел... Rolling Eyes
Хубавото на фидера ,  тва е че можеш лично и собственоръчно да му определиш за кви тежести е правен , и да не обръщаш внимание на тва което пише производителя (който пише бая глупости.. Evil or Very Mad ) - закачаваш кошница , мяташ , минаваш на 10 грама по-тежка , мяташ...Идва един момент , в който не можеш да метнеш по-далеч. Можеш да метнеш по-тежка кошница , но по-наблизо...това е верният тест , другото са шменти -капели.  Wink

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by veselinov on Пет 7 Фев 2020 - 9:03

Outsider написа:.....на които им се дава заявен тест 100 грама , и се оказва че и 50 трудно мятат , щото реалния тест е завишен ужасно с не особено ясна цел... Rolling Eyes
Хубавото на фидера ,  тва е че можеш лично и собственоръчно да му определиш за кви тежести е правен , и да не обръщаш внимание на тва което пише производителя (който пише бая глупости.. Evil or Very Mad ) - закачаваш кошница , мяташ , минаваш на 10 грама по-тежка , мяташ...Идва един момент , в който не можеш да метнеш по-далеч. Можеш да метнеш по-тежка кошница , но по-наблизо...това е верният тест , другото са шменти -капели.  Wink
 Дай да ти стистна ръката!!!
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3621

Писане by Doktor-5 on Пет 7 Фев 2020 - 9:13

Това го казвам на всички приятели ,дето ми носят счупени въдици. Very Happy
Подкрепям с две ръце.

Outsider написа:
[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] Чух и за поводи 0.05!  [You must be registered and logged in to see this image.] Оттам до мъжкия отбор по синхронно плуване е само една крачка , да знаеш.... [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Doktor-5
Doktor-5
Шампион 2016 г., II-ро място 2012 г. и 2015 г.

Брой мнения : 2009

http://doctorut@gmail.com

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 35 от 35 Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите