РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

5 posters

Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by Milen Rusanov Сря 28 Ное 2018 - 20:51

Здравейте, дилемата е следната. Преди около месец си взех Daiwa Cast'izm 126 Feeder с акция до 80 гр. Искам да я окомплектовам с подходящта макара и търся мнения за този модел на Дайва. Това което намирам в интернет като информация е един по обстоен руски видеоклип в който се разеснява по подробно за макарата. Търся мнения от хора които имат някакви наблюдения или информация която е хубаво да се знае.
Milen Rusanov
Milen Rusanov


Брой мнения : 10

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by S_BANKOV Чет 29 Ное 2018 - 14:14

За пръчка с акция до 80гр. макарата става, има хубав клипс плитка шпула, драга тук няма да е от решаващо значение. 
За хеви забрави. За там търси размер 5000 и нагоре, поскоро на горе. 
Гледах я и я държах в ръце и ми направи впечетрение че е тежка. И да си призная реших че 360лв. Са ми много.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Чет 29 Ное 2018 - 15:01

Здравей, имам дайвата но е 3012 драг7кг, 4.7:1, тежи 345g. Ловя с нея по яз. Огоста, кошници до 50g без проблем. По мощна е от Заубер4000, диаметър на шпулата на Дайвата е 55мм, на туйн 4000sra е малко по-малък.
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Чет 29 Ное 2018 - 15:03

Има много удобен клипс и бърз прецизен аванс.
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by Milen Rusanov Чет 29 Ное 2018 - 16:06

Аз също съм я виждал и въртял, аванса ми харесва защото е бърз. Другите плюсове са допълнителната метална шпула и добрата тяга. Нещото което малко ме притеснява е сгъваемата дръжка където могат да изникнат луфтове. Дори това че е малко по тежка не ми е проблем защото се балансира много добре с пръчката която имам. Нещото което ме интересува е здравината и как се справя с по големи кошнички около 60-70 гр.
Milen Rusanov
Milen Rusanov


Брой мнения : 10

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by Milen Rusanov Чет 29 Ное 2018 - 16:27

Макарата ще я взема евентуално от Германия понеже живея там в момента. Цената на която мога да я взема е 142€ за модела 4012 което е доста по добре от 360 лв..
Milen Rusanov
Milen Rusanov


Брой мнения : 10

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by S_BANKOV Чет 29 Ное 2018 - 17:24

Ами отиваш пробваш и ако е твоята макара ще сия познаеш веднага
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Чет 29 Ное 2018 - 17:45

Дръжката нищо че,е сгъваема е направена много стабилно и масивно.
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Чет 29 Ное 2018 - 17:48

Мисля, че на tdx са същите.
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Чет 29 Ное 2018 - 18:00

Цената на пръта каква е, ако не е тайна?
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by miLen4o Чет 29 Ное 2018 - 18:10

Здравей колега, макарата за която питаш не е никак лоша, бих ти предложил да погледнеш това: https://www.nordfishing77.at/daiwa-td-feeder-4012-qd-neu-2018-8979 , като качество е като match winner единствената разлика е резервната шпула, размера 4012 на Дайва е по-голям от на другите производители и си става за хеви фидер.
Но ако искаш да си спокоен и да не мислиш за тягата и разбира се ако ти е възможно да си го позволиш, това което бих ти препоръчал с две ръце е новият Дайва ТДР 4012 , макарата е супер мощна с 12 кг. драг. Определено няма да съжаляваш!
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1129

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by Milen Rusanov Чет 29 Ное 2018 - 19:22

Пръчката Daiwa Cast'izm 126 мисля че я няма още в по голямата част на Европа, модела ще е в каталога за 2019г. Цената за която я взех е 184€ с поръчка от Англия директно. Води се кастингова пръчка,има ревю от Стив Рингър в YouTube за новите модели на Cast'izm.
Milen Rusanov
Milen Rusanov


Брой мнения : 10

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by ФИЛ ИВАНОВ Чет 29 Ное 2018 - 20:19

Благодаря
avatar
ФИЛ ИВАНОВ
🐟 🐟

Брой мнения : 64

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by Tonkyo Вто 23 Апр 2019 - 17:51

miLen4o написа:Здравей колега, макарата за която питаш не е никак лоша, бих ти предложил да погледнеш това: https://www.nordfishing77.at/daiwa-td-feeder-4012-qd-neu-2018-8979 , като качество е като match winner единствената разлика е резервната шпула, размера 4012 на Дайва е по-голям от на другите производители и си става за хеви фидер.
Но ако искаш да си спокоен и да не мислиш за тягата и разбира се ако ти е възможно да си го позволиш, това което бих ти препоръчал с две ръце е новият Дайва ТДР 4012 , макарата е супер мощна с 12 кг. драг. Определено няма да съжаляваш!

Миленчо е много прав за Тийм Дайва Фидер 4012 - появи се случайно в магазина, който ми е наблизо, пипнах я и веднага я купих. Супер е за медиум фидер. Теглото от 440 гр. според мен е плюс, защато балансира чудесно медиум фидер на 3,60. Вярно, няма втора шпула, но на мен лично не ми е нужна, защото ловя само с плетено, а колко да подложа го уцелих приблизително, но на който му е нужна, в норда има срещу 28 евро. Изпълнението е стоманобетон, визията - перфектна.
Не знам какво повече може да иска човек за 100 евро
Tonkyo
Tonkyo
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 370

Върнете се в началото Go down

Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов.. Empty Re: Daiwa Match Winner 4012 QDA мнения за медиум/ хеви риболов..

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите