РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проблем ли е ако не махам връхчето?

5 posters

Go down

Проблем ли е ако не махам връхчето? Empty Проблем ли е ако не махам връхчето?

Писане by xsxboy Сря 11 Юли 2018 - 15:22

Здравейте колеги.
Гложди ме един въпрос и за това реших да попитам, пък ако искате се смейте Smile.
След като направих един риболов с познат, на края на излете той си извади леко връхчето да не е напълно натъпкано и си прибра въдицата в калъфа. Аз тази процедура не я правя и понеже ловя само с един връх си ми седи винаги той и е винаги натъпкан на макс дори когато седи в калъфката въдицата. Та питането ми е ако винаги си седи така проблем ли е ? Има ли вероятност примерно след 1 година ако река да махна връхчето и да сложа друго да не зацепва като хората ?
xsxboy
xsxboy
🐟 🐟

Брой мнения : 103

Върнете се в началото Go down

Проблем ли е ако не махам връхчето? Empty Re: Проблем ли е ако не махам връхчето?

Писане by Влади В Сря 11 Юли 2018 - 15:26

От моята практика до сега не съм забелязал подобен проблем. Не се притеснявай за това. Wink
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Проблем ли е ако не махам връхчето? Empty Re: Проблем ли е ако не махам връхчето?

Писане by S_BANKOV Сря 11 Юли 2018 - 15:44

Аз винаги разглобявам всичко след излета. Връхчетата ги прибирам в тубоса. Просто навик. Така и така чакам да дръпне от първото увлажняване на захранката не ми пречи да си сглобя подходящата комбинация. 
Смятам че, с подходящ твърд калъф и предпазни. шапки няма да има проблем да стой и сглобен.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Върнете се в началото Go down

Проблем ли е ако не махам връхчето? Empty Re: Проблем ли е ако не махам връхчето?

Писане by Николай Лесев Сря 11 Юли 2018 - 15:46

Моите фидери винаги така си стоят и съм нямал проблем !
Николай Лесев
Николай Лесев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 763

Върнете се в началото Go down

Проблем ли е ако не махам връхчето? Empty Re: Проблем ли е ако не махам връхчето?

Писане by dekata Сря 11 Юли 2018 - 16:13

Всеки си има някакви навици.Това което прави не е лошо,но е излишно според мен/и колегите писали по горе/.Ако го сваляш за да го прибереш-ок,но само да го отхлабваш...Бланката няма как да се разтегне.Може да се износи,но не и да се разтегне.Но всички нови въдици си имат достатъчен запас за износване.Не е нужно и да се набива мъжката.Достатъчно е преди всеки риболов да го наместваш хубаво.Особено сега сутрин е хладно,а по обед е жега и снадките стават още по-плътни и стегнати.

_________________
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Проблем ли е ако не махам връхчето? Empty Re: Проблем ли е ако не махам връхчето?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите