РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Препоръка за макара.

+5
D.Dimitrov
tojimi
Outsider
Dass
veselinov
9 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Препоръка за макара. Empty Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Чет 5 Май 2016 - 22:36

Моля за препоръка за макара. Пръчлето е Hardy.
Доколкото разбирам марката не е на някаква особена почит тук ама е налично и трябва да го женим.
Ще ми се да му подбера нещо съответстващо на възможностите му.
И не, няма да се ползва в море.

Предварително благодаря на отзовалите се.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Dass Чет 5 Май 2016 - 22:48

Ми вземи си Корморан.

Sorry, ама какъвто въпроса - такъв е отговора...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by veselinov Чет 5 Май 2016 - 22:49

Харди добре , но дай някви параметри ....
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Чет 5 Май 2016 - 22:54

Dass написа:Ми вземи си Корморан.

Sorry, ама какъвто въпроса - такъв е отговора...
Извини ме, но не те разбрах.
Доста са ми ограничени познанията все още но от прочетеното май за Корморан отзивите са доста противоречиви.
А относно въпроса...... ще опитам да го формулирам правилно. Поне доколкото мога.

avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Чет 5 Май 2016 - 22:59

veselinov написа:Харди добре , но дай някви параметри ....
Опсс, съжалявам. Грешката е моя. Пръчката е тази: Hardy Marksman Supero Ex Feed 13 ft.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Dass Чет 5 Май 2016 - 23:06

Това вече е друго нещо. До колкото видях това е хеви - значи четеш тук:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Чет 5 Май 2016 - 23:18

Признавам, с риск да бъда окончателно диагностициран като изключително тъп, но след 21 страници в препоръчаната тема не можах да си отговоря на въпроса как адекватно да съвместя въпросната пръчица с подходяща макара. В половината постове всеки си хвали своето. Другата половина е смесица от рода на ако не е Шимано то значи не разбираш от боза и ако пък дадеш повече от 200 лева си извънземен. Та въпроса ми бе ако някой е съвместявал това пръчле с нещо да подскаже.  Неподсказването също върши работа. Просто ще си задам въпроса в някой форум на острова. Там вероятно ще си остана без диагноза ама какво пък толкова. Загубата за мен конкретно няма да е голяма.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Dass Чет 5 Май 2016 - 23:29

Ми готови решения няма!
Освен това тук май няма човек с Харди...

Ванката беше написал за макарите за хеви...
- предавателно число под 5:1
- голяма шпула
- по-висок драг

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Чет 5 Май 2016 - 23:37

Dass написа:Ми готови решения няма!
Освен това тук май няма човек с Харди...

Ванката беше написал за макарите за хеви...
- предавателно число под 5:1
- голяма шпула
- по-висок драг
Благодаря! Това определено стеснява кръга на търсене.
Имам налична тази Дайва и май ще я пробвам докато се ориентирам по-точно.
Нямам особени надежди относно дистанции с нея ама пък и не мисля, че като за начало, съм способен да се побера във формат А4 на повече от 30 метра.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Outsider Чет 5 Май 2016 - 23:51

Dass написа:Ми готови решения няма!
Освен това тук май няма човек с Харди...

Ванката беше написал за макарите за хеви...
- предавателно число под 5:1
- голяма шпула
- по-висок драг

За драга нищо не съм казвал , тва  няма голямо значение за фидера.

Значи , честито за Хардито. (Нищо че не е Шимано  Laughing ) - чакаме го в Лабораторията!  Wink

Всичко зависи от това , за какво ще го ползваш. Ако говорим за риболов на дистанция , максимално голямата шпула е препоръчителна (ако англичаните не са оборудвали такава пръчка с малък първи водач ). Другите подробности са според вкуса и възможностите - щом си се изръсил за Харди ,предполагаме че  няма да търсиш бюджетна макара. Имаш Шимано и Дайва като първи и най-популярни кандидати , моделите по-компетентни хора ще ги посочат  Rolling Eyes , в по-хуманния ценови клас Рьоби и клоновете с други имена са добър вариант , Матриkc става все по-популярна марка на френския пазар , но докато не минат два-три сезона не може да се съди колко читаво са направени..
PS- току-що погледнах в Лабораторията на Салапин...първи водач... СЕДЕМ МИЛИМЕТРА?!? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Дано да е правописна грешка Laughing
Значи , целия горен пост го забравяме , не става дума за дистанция изобщо. (Всъщност , не знам за какво става дума) Макара размер 4000 ще е максимално големия размер , проблема е че по-малките ще са леки за добро балансиране на 13 футов фиддер - сърдечна препоръка , купи макара с метален корпус , поне едни 300 грама и трябват на тая пръчка. Idea


Последната промяна е направена от Outsider на Пет 6 Май 2016 - 0:00; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7017

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Dass Чет 5 Май 2016 - 23:57

D.Dimitrov написа:
Имам налична тази Дайва и май ще я пробвам докато се ориентирам по-точно.
Ми, ако е размер 4000+ вероятно ще свърши работа.

Outsider написа:..
PS- току-що погледнах в Лабораторията на Салапин...първи водач... СЕДЕМ МИЛИМЕТРА?!? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Дано да е правописна грешка Laughing
Зависи какво разбира под първи водач... Ами, ако е върховия? Препоръка за макара. 1743377566

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 0:06

Outsider написа:

Значи , честито за Хардито. (Нищо че не е Шимано  Laughing ) - чакаме го в Лабораторията!  Wink

Всичко зависи от това , за какво ще го ползваш. Ако говорим за риболов на дистанция , максимално голямата шпула е препоръчителна (ако англичаните не са оборудвали такава пръчка с малък първи водач ). Другите подробности са според вкуса и възможностите - щом си се изръсил за Харди ,предполагаме че  няма да търсиш бюджетна макара. Имаш Шимано и Дайва като първи и най-популярни кандидати , моделите по-компетентни хора ще ги посочат  Rolling Eyes , в по-хуманния ценови клас Рьоби и клоновете с други имена са добър вариант , Матриkc става все по-популярна марка на френския пазар , но докато не минат два-три сезона не може да се съди колко читаво са направени..
Благодаря!
За жалост първия водач не ми се вижда достатъчно голям. Но предпочитам след като премеря всичко прецизно тогава да го обсъдим доколко ще "ореже" шпулата. Относно до това колко една макара е бюджетна то май нямам право на такива разсъждения. Иска ми се да открия правилната. Която като параметри подхожда а марката и цената.... колкото толкова. Не робувам на марки. Пък и то май няма някоя която да не се е поизложила с конкретни модели. Опитвам се да се съобразя и с моя стил./Ако това да си зарежеш въдицата заради поредната биричка може да се нарече стил/ И това ме кара да се замислям за разни двуавансови/забравих английската думичка/ модели. Та като цяло избора на макара е зависещ и от доста странични фактори въпрос.
И още нещо. Има ли основателна причина модела пръчка да не е толкова разпространен и аз да съм се попрецакал?
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 0:08

Dass написа:
D.Dimitrov написа:
Имам налична тази Дайва и май ще я пробвам докато се ориентирам по-точно.
Ми, ако е размер 4000+ вероятно ще свърши работа.

Outsider написа:..
PS- току-що погледнах в Лабораторията на Салапин...първи водач... СЕДЕМ МИЛИМЕТРА?!? Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Дано да е правописна грешка Laughing
Зависи какво разбира под първи водач... Ами, ако е върховия? Препоръка за макара. 1743377566
Размера е 5000. И да, правописна грешка е със сигурност!
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Dass Пет 6 Май 2016 - 0:11

D.Dimitrov написа:...
И още нещо. Има ли основателна причина модела пръчка да не е толкова разпространен и аз да съм се попрецакал?
Тук ще ти отговоря с един стар виц:

Спира перничанин с Голф до баровец с Майбах и пита:
- Как е доволен ли си?
- Ми да, защо?
- Ми щото гледам не ги карат много...

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 0:14

Прецакал съм се значи! Like a Star @ heaven
Ама пък на фона на морския риболов не е болка за умиране. Там нещата са в доста по....... различни измерения. За успокоение де.


Последната промяна е направена от D.Dimitrov на Пет 6 Май 2016 - 0:16; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Outsider Пет 6 Май 2016 - 0:15

D.Dimitrov написа:И още нещо. Има ли основателна причина модела пръчка да не е толкова разпространен и аз да съм се попрецакал?

Има разбира се - същата , поради която Бентли не е най-често срещаната кола по пътищата. Който ги купува се е прецакал яко. Cool
Данните за водача са същите за всички Хардита в Лабораторията , и са съпроводени от коментара "чудовищно мелкие кольца" Rolling Eyes - измери го и кажи колко е - от ЛИЧЕН опит , водачи под 20 мм , и шпули от 5000 нагоре , при сериозно замятане създават ядове. Idea
Ако ще си зарязваш пръчката за биричка , бейтрънъра може да предпази ценната ти инвестиция Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7017

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 0:25

Outsider написа:
D.Dimitrov написа:И още нещо. Има ли основателна причина модела пръчка да не е толкова разпространен и аз да съм се попрецакал?

Има разбира се - същата , поради която Бентли не е най-често срещаната кола по пътищата. Който ги купува се е прецакал яко. Cool
Данните за водача са същите за всички Хардита в Лабораторията , и са съпроводени от коментара "чудовищно мелкие кольца"  Rolling Eyes - измери го и кажи колко е  - от ЛИЧЕН опит , водачи под 20 мм , и шпули от 5000 нагоре , при сериозно замятане създават ядове. Idea
Ако ще си зарязваш пръчката за биричка , бейтрънъра може да предпази ценната ти инвестиция Laughing
М дааааа, ще има явно "тунинг" след измерванията. Лошото е, че е с доста добре издържан външен вид, и  ще позагуби оригиналния си чар, ама все пак не е за музея. А относно предпазването на ценната инвестиция поне досега независимо какви мерки взимам все ще се намери я някой тъп капак на багажник, я някой полусънен идиот да "обезцени" инвестицията. ЛИЧЕН опит.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Outsider Пет 6 Май 2016 - 0:45

D.Dimitrov написа:
М дааааа, ще има явно "тунинг" след измерванията.

Shocked Shocked Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Искрено се надявам , нищо от това , което съм писал по-горе да не е породило подобна идея!study
Купил си прекрасен фидер , ползвай го за това , за което е правен. Което явно не е риболов на големи дистанции. С никакъв тунинг няма да превърнеш Ферари в Дефендър , и няма да направиш от него автомобил за сафари...Купи си един фидер за екстремен риболов (Otsider Consulting Ltd.препоръчва Black Viper Cool ) , и си ползвай Хардито за джентълменски риболов. Cool

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7017

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by tojimi Пет 6 Май 2016 - 6:56

От години ловя с фидери на Fox с мачови водачи, акция 40 гр.- един връх, цяла секция,  и с макари 2500 (марката и модела са без значение,а  според вкуса и възможностите) и до 40-50 метра няма проблем нито с оплитане, нито с дистанция, с подходящите по грамаж хранилки естествено. Така че слагай каквото имаш и лови. Ако нещо не ти харесва тогава отивай на пазар. По рекламите пише, че дори 12 футовия мята лесно над 100 метра, така че наистина драсни как се държи като го тестваш. Интересно ще е на доста хора наоколо. Very Happy Very Happy Very Happy
tojimi
tojimi
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 712

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Ивката Вълов Пет 6 Май 2016 - 8:33

Паце, много информация ти нахвърлиха !
Аз имам Миди, първият водач от към макарата е не повече от 1,5 см ! Мята като звяр !
Това с водачите малко ми се струва...
Виж коко тежи пръчлето, виж си водачите, прецени как ти е по удобно , като сложиш макарата , въдицата да ти тежи на пред( има и такива хора ) или да усещаш баланса по към теб ! . Дайвите ТДР и ТДХ са много добро решение, но са и скъпички. ТОДА 6500 пак е хубава макара ! Тази въдица според мен е лонг медиум-хеви ! Аз лично бих и търсил макара не по голяма от размер 5000 ! Ти като търсиш дистанции нема да намотаваш 0.30 на макарата. Па и да ти кажа, сега има такива монофилни влакна, че на дистанции по големни от 50 метра рибата те взима са се парцалете ! Вижда се всичко ! А и нема да ловиш гупита нали Smile Тука кой каквото и да ти каже, все ще бъдеш раздвоен. Аз лично на това стегнато пръчле Бих му нахакал Една от тия [You must be registered and logged in to see this image.]
Въдицата ти е уникална, имаше едно харди във Видин, къде изчезна не знам, ма за река и големи риби нема втора такава !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 9:15

Outsider написа:
D.Dimitrov написа:
М дааааа, ще има явно "тунинг" след измерванията.

Shocked Shocked Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Искрено се надявам , нищо от това , което съм писал по-горе да не е породило подобна идея!study
Купил си прекрасен фидер , ползвай го за това , за което е правен. Което явно не е риболов на големи дистанции.  С никакъв тунинг няма да превърнеш Ферари в Дефендър , и няма да направиш от него автомобил за сафари...Купи си един фидер за екстремен риболов (Otsider Consulting Ltd.препоръчва Black Viper Cool  ) , и си ползвай Хардито за джентълменски риболов. Cool  
Благодаря!
Признавам, надявах се на подобна препоръка. Идеята да се нагаждаме според спецификата на оборудването не ми е чужда. Просто както на всеки начинаещ му е нужно леко "вкарване" в правия път.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 9:20

tojimi написа:От години ловя с фидери на Fox с мачови водачи, акция 40 гр.- един връх, цяла секция,  и с макари 2500 (марката и модела са без значение,а  според вкуса и възможностите) и до 40-50 метра няма проблем нито с оплитане, нито с дистанция, с подходящите по грамаж хранилки естествено. Така че слагай каквото имаш и лови. Ако нещо не ти харесва тогава отивай на пазар. По рекламите пише, че дори 12 футовия мята лесно над 100 метра, така че наистина драсни как се държи като го тестваш. Интересно ще е на доста хора наоколо. Very Happy Very Happy Very Happy
Много благодаря!
В комбинация с препоръката на Otsider смятам, че картинката се поизясни. Така или иначе докато постигнем прецизност на 40-50 метра ще мине доста време в тренировки пък за по-надалече ...... здраве да е.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 9:27

Ивката Вълов написа:Паце, много информация ти нахвърлиха !
Аз имам Миди, първият водач от към макарата е не повече от 1,5 см ! Мята като звяр !
Това с водачите малко ми се струва...
Виж коко тежи пръчлето, виж си водачите, прецени как ти е по удобно , като сложиш макарата , въдицата да ти тежи на пред( има и такива хора ) или да усещаш баланса по към теб ! . Дайвите ТДР и ТДХ са много добро решение, но са и скъпички. ТОДА 6500 пак е хубава макара ! Тази въдица според мен е лонг медиум-хеви ! Аз лично бих и търсил макара не по голяма от размер 5000 ! Ти като търсиш дистанции нема да намотаваш 0.30 на макарата. Па и да ти кажа, сега има такива монофилни влакна, че на дистанции по  големни от 50 метра рибата те взима са се парцалете ! Вижда се всичко !  А и нема да ловиш гупита нали Smile  Тука кой каквото и да ти каже, все ще бъдеш раздвоен. Аз лично на това стегнато пръчле Бих му нахакал Една от тия [You must be registered and logged in to see this image.]
Въдицата ти е уникална, имаше едно харди във Видин, къде изчезна не знам, ма за река и големи риби нема втора такава !
Признавам, ако се справя успешно с гупи ще съм много горд! Под справя разбирам  целенасочено да построя линия, захранка, отчитане на кълване, водене, аванс, кепчосване и всичко както си му е реда. Question
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Ивката Вълов Пет 6 Май 2016 - 9:31

За всяка риба си има въдица, не върви с хеви да ловиш уклей и с пикер да ловиш шарани ... схващаш ли ?
Твоята въдица е проектирана за големи борбени риби, не за баби от 70 грама. Ти може да ловиш, ама от удоволствие ще е превърне в натоварване ! Ти си знаеш мде, може па да обичаш да се мъчиш. Та така Димитров... дерзай бате....

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 9:34

Ивката Вълов написа:За всяка риба си има въдица, не върви с хеви да ловиш уклей и с пикер да ловиш шарани ... схващаш ли ?
Твоята въдица е проектирана за големи борбени риби, не за баби от 70 грама. Ти може да ловиш, ама от удоволствие ще е превърне в натоварване !  Ти си знаеш мде, може па да обичаш да се мъчиш. Та така Димитров... дерзай бате....
Съгласен. Просто не уточних, че за гупите нямах на идея да ползвам тази пръчица.
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by D.Dimitrov Пет 6 Май 2016 - 9:41

В заключение, на този етап, ми се поизясни картинката. Поне дотолкова как и от къде да започна.
Благодаря на всички които се включиха.
Здраве и успех колеги!
avatar
D.Dimitrov
🐟 🐟

Брой мнения : 118

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Ивката Вълов Пет 6 Май 2016 - 11:09

D.Dimitrov написа:В заключение, на този етап, ми се поизясни картинката. Поне дотолкова как и от къде да започна.
Благодаря на всички които се включиха.
Здраве и успех колеги!
Виж ся, тука нещата са малко изкривени през призмата на състезателният риболов, понеже едно 70% от тук присъстващите във форума, одят по състезания мислят като състезатеи и гледат от тази гледна точка ! Те са забравили какво е симетричен асиметричен самозасичащ се монтаж.... Smile Нормално те ловят само с един, Инлайн !
Тази твоя въдица и биеш една Дайва или една Тода примерно, 0,25 основно монофил Я Кралузо я Престън и си свиркаш ! Мяташ, няма шок лидери мок лидери, чиста спретната линия за голеееми риби ! Каква картинка ти се е изяснила не знам ама това е картинката , която трябва да видиш ! Ебаси, Дай некъв бартер давам ти Мидито и един делак за това Харди !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Outsider Пет 6 Май 2016 - 16:26

Ивка , препоръката да не влизашн във форума в нетрезво състояние сигурно вече си я чувал? Cool

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7017

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Naas Пет 6 Май 2016 - 17:25

Outsider написа:- от ЛИЧЕН опит , водачи под 20 мм , и шпули от 5000 нагоре , при сериозно замятане създават ядове. Idea  

Ванка, не е задължително това твърдение, сега ще те хвърля в размисли lol!
Имам фидер 12" медиум на който най големия водач до макарата е 9мм. вътрешен диаметър affraid affraid affraid  с лекота съм мятал метод на 60 метра и голяма кошница с малко утежнение на 50 метра (без да се силя хамалската де) с макара Рьоби 5200 и влакно престън 0.23мм, което ме устройва идеално за условията в които ловя. На четири риболовни излета е, и не съм имал никакви ядове, даже ще стане любимата ми пръчка си мисля No
Naas
Naas
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1031

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Outsider Пет 6 Май 2016 - 17:44

Naas написа:
Outsider написа:- от ЛИЧЕН опит , водачи под 20 мм , и шпули от 5000 нагоре , при сериозно замятане създават ядове. Idea  

Ванка, не е задължително това твърдение, сега ще те хвърля в размисли lol!

В размислище хвърлиш някой друг Razz - личния опит си е свършил работата , и съответните изводи са направени отдавна. Cool

С Операта (5000) пръчката мята прекрасно и без проблем. С голямата макара оплитане около първитя водач на всяко пето замятане Idea , след първата отстреляна кошница , прибрах пръчката в калъфа , споменах с добра дума англичаните , и разбиранията им за фидер tongue , и извадих...другия фидер. Question
Истински фидер правен за далечно замятане , а не такъв , който ние се опитваме да пригодим за тая цел , трябва да позволява ползване на макара размер 5500-6000.
(По тоя въпрос не мисля да влизам в спорове ,понеже намирам че не подлежи на обсъждане.)
За макари с такъв размер , първия водач трябва да бъде около 24-25 милиметра.
И както се оказва , практически всички дистънс тояги са именно с такива водачи.

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7017

Върнете се в началото Go down

Препоръка за макара. Empty Re: Препоръка за макара.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите