Дъра, бъра за... макарите

Страница 19 от 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Go down

Дъра, бъра за... макарите - Page 19 Empty Re: Дъра, бъра за... макарите

Писане by Dass on Вто 19 Ное 2019 - 23:28

Mи само на последните 2-3 страници има колкото искаш примери...

Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 4711

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Писане by Outsider on Чет 21 Ное 2019 - 20:58

S_BANKOV написа:[You must be registered and logged in to see this link.]

Моля за мнение, само на база параметри и дали си заслужава цена от 180лв.
[You must be registered and logged in to see this link.]

...ако не държиш до смърт да пише "Флагман" на нея... Question

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5847

Писане by S_BANKOV on Пет 22 Ное 2019 - 7:55

Благодаря, това изглежда интересно.
S_BANKOV
S_BANKOV
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1089

Писане by rmstanev on Вто 10 Дек 2019 - 15:56

Май ми трябва нова макара с размер 4000 която да има двойна дръжка и да е около 200 лева. Гледам Матрикс Хоризон и разни Шимано. Пръчката е Трабуко Селектор 3,60 90гр. Двойната дръжка е задължителна, че съм такъв смотаняк, че държа да докосвам винаги дръжката докато чакам кълването.
rmstanev
rmstanev
🐟 🐟

Брой мнения : 218

Писане by miLen4o on Вто 10 Дек 2019 - 20:31

Румене, ако искаш се обади да ти покажа това [You must be registered and logged in to see this link.], останах приятно изненадан от макарата.
miLen4o
miLen4o
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1125

Писане by zx7r on Вто 17 Дек 2019 - 19:24

Ауте, честита Okuma Rockaway (реших да не ти спамя другата тема)! В живота на всеки мъж трябва да има една Мария и поне една макара Окума. Никога не съм чувал нещо лошо за марката. Яки са, от ревютата виждам, че слагат максималния размер корони, които могат да се поберат в корпуса. Чудя се обаче, каква е разликата между твоя модел и Inception 6k, освен че има един лагер повече и е сърф, най-вероятно има допълнително оплътнение по оста и корпуса. И все пак тези 26 гр. повече, трябва да носят и друга разлика?
zx7r
zx7r
🐟 🐟

Брой мнения : 112

Писане by Outsider on Вто 17 Дек 2019 - 19:42

На мен ми изглеждат съвършено еднакви , като разликата видимо е само в лагера. Грамовете са от Лукавия - както и сантиметрите на оборот. Wink 
При заявени 470 грама тежи 480...или бяха 488 ? - а бе , теглото не отговаря на заявеното. Дъра, бъра за... макарите - Page 19 553778528

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by zx7r on Вто 17 Дек 2019 - 19:51

Outsider написа: При заявени 470 грама тежи 480...или бяха 488 ? - а бе , теглото не отговаря на заявеното. Дъра, бъра за... макарите - Page 19 553778528
Заявени от кого? Rockaway го дават точно 488 гр в сайта на Окума и няма да седнат да шмекеруват толкова надребно - [You must be registered and logged in to see this link.]
zx7r
zx7r
🐟 🐟

Брой мнения : 112

Писане by Outsider on Вто 17 Дек 2019 - 20:18

zx7r написа:
Outsider написа: При заявени 470 грама тежи 480...или бяха 488 ? - а бе , теглото не отговаря на заявеното. Дъра, бъра за... макарите - Page 19 553778528
Заявени от кого? Rockaway го дават точно 488 гр в сайта на Окума и няма да седнат да шмекеруват толкова надребно - [You must be registered and logged in to see this link.]

Французите са ме подвели. Дъра, бъра за... макарите - Page 19 3811974306 
Между другото , вярата че един производител няма да шмекерува  да пише пълни глупости , да дава тотално фалшиви данни  , или просто да лъже като дърт циганин , е просто трогателна. Дъра, бъра за... макарите - Page 19 858133270 
Дори и големите фирми (или - най-вече те) , лъжат яко  ,  включително когато става дума за скъпи модели макари Дъра, бъра за... макарите - Page 19 553778528  ...такъв е живота.

Аз принципно не съм против - тва дава стимул да се рови , да се внимава , а бе - да се упражнява правото на законна самозащита. Cool 
Обаче предпочитам да е някаква сложна , техническа лъжа , съдържаща някаква истина , което прави играта интересна . Дъра, бъра за... макарите - Page 19 3377578317 
Когато лъжата е груба , грозна  и обидна - ма бива ли хептен да ни смятат за идиоти?, Evil or Very Mad  , ми се струва неприлично. От типа "фидера е изработен от (свръх) високомодулен карбон" , което сега е мода в описанието на пръчки от 30 евра нагоре. Дъра, бъра за... макарите - Page 19 2902588953 
Интересно ми е дали нaистина съществива някой  , толкова тъп , че да повярва че в един фидер може да има свръхвисокомодулен карбон Дъра, бъра за... макарите - Page 19 993277595 ...заеби , време е да си сипя нещо за пиене. Twisted Evil

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by djidjo on Вто 17 Дек 2019 - 20:33

Ако ги харесвате тези окуми, гледам че има две на търг
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 762

Писане by Outsider on Вто 17 Дек 2019 - 20:58

djidjo написа:Ако ги харесвате тези окуми
Засега не мога да ти кажа , чакай да мине една година и ще видим.

Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by eminem94 on Сря 18 Дек 2019 - 20:44

Момчета,някой можели да ме насочи от къде да търся резервни шпули за Shimano Exage 3000 MHSRC 
eminem94
eminem94
🐟

Брой мнения : 29

Писане by djidjo on Сря 18 Дек 2019 - 21:13

eminem94 написа:Момчета,някой можели да ме насочи от къде да търся резервни шпули за Shimano Exage 3000 MHSRC 
Ей тука има почти всичко за Шимано
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by djidjo on Чет 19 Дек 2019 - 20:41

За почитателите на Шимано, а и не само. Интересното е след 20-та минута. Не знам дали е грешка ъгъла на макарата, само знам едно, без да убеждавам никой. За няколкото риболова на 80м нямам нито един отстрел, нещо което не ми се е случвало с другите ми макари.  
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by veselinov on Чет 19 Дек 2019 - 23:59

Гледах го този клип преди 2 години сигурно и малко ме напрегна момента с биенето и шпулата , която сочи напред , а не към водача.
Пробвах специално макарата (Да си жив и здрав Кире)търсейки точно споменатите проблеми. Значи на Super Ultegra 14FT XH с моно не можах да открия никакви вибрации. Напротив работеше се сравнително добре (За мен след 12ft комфорта се губи)-толкова  добре, че при първа възможност обзаведох едно 13ft heavy точно с този модел. Човека го обяснява  добре - при неподходящо отстояние и размер на първия водач става кофти усещането. Правих проби и с други макари на едно грешно мулти, на което водача е 15мм вътрешен d и на 40см от макарата- еми смърт е направо...
Та така ....
Джи, тенкс че повдигаш въпроса!
Добре е да се отбележи ,че на новата Ultegra Ci4+ 5500 XTC, този "недостатък" е специално обозначен като Parallel Body в ключовите спесификации
[You must be registered and logged in to see this image.]
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3621

Писане by djidjo on Пет 20 Дек 2019 - 12:44

Не само че е паралел ами и имам чувството че сочи леко на долу, и аз на Ултегрите до сега този проблем не съм го забелязал, може ми защото са по-бавнооборотни. Живот и здраве в Неделя ще пробвам с новите и ще докладвам.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by veselinov on Пет 20 Дек 2019 - 13:42

I love you
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3621

Писане by М. Сталев on Нед 12 Яну 2020 - 9:14

Колеги имам Diwa TDM 3012 но нещо взе да и шуми ролката на бигела ,иначе се върти идеално но издава шум ,гледам по схемата няма лагер там а е на втулка ,има ли решение на проблема някакво примерно гресиране или нещо от сорта
М. Сталев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 558

Писане by Калин on Нед 12 Яну 2020 - 14:23

М. Сталев написа:Колеги имам Diwa TDM 3012 но нещо взе да и шуми ролката на бигела ,иначе се върти идеално но издава шум ,гледам по схемата няма лагер там а е на втулка ,има ли решение на проблема някакво примерно гресиране или нещо от сорта
Аз бих я пратил на Калин Граматиков да я обслужи и да сложи лагерче на ролката на бигела...
Калин
Калин
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1602

Писане by М. Сталев on Нед 12 Яну 2020 - 17:20

може и така да процедирам накрая
М. Сталев
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 558

Писане by butnik on Нед 12 Яну 2020 - 18:29

има' да отвиеш едно болтче и да смажеш,мен понеже не винаги НЕ ме мързи пръскам с един смазваш спрей,който се сгъстява след впъскване,2-3 пъти годишно отварям за основно почистване
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1842

Писане by djidjo on Нед 12 Яну 2020 - 21:53

Калин написа:
М. Сталев написа:Колеги имам Diwa TDM 3012 но нещо взе да и шуми ролката на бигела ,иначе се върти идеално но издава шум ,гледам по схемата няма лагер там а е на втулка ,има ли решение на проблема някакво примерно гресиране или нещо от сорта
Аз бих я пратил на Калин Граматиков да я обслужи и да сложи лагерче на ролката на бигела...
Отвори я и измери втулката, ако пасва директно лагер си ти, ако ли не, Калин Граматиков е твоя човек. Аз тука нямам такъв като него под ръка и си правя всичко сам, но ако бях в Бг с радост бих му ги пратил.
djidjo
djidjo
🐟 🐟 🐟 🐟

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Страница 19 от 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Върнете се в началото

Права за този форум: