РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Речен риболов с хранилки "Метод фидер"

+7
Ивайло
Ивката Вълов
nasko83
Outsider
butnik
miLen4o
hiphopper
11 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Речен риболов с хранилки  "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Речен риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Влади В Вто 10 Мар 2015 - 19:55

hiphopper написа:Въз основа на мненията тук става ясно, че доста колеги смятат подхода метод-река за правилен или поне не го отписват тотално. И тук питам аз отново защо да давам 3, 5 или 7 лв за кошнички, методи и други али бали. Ми не си туря пружината с 50-70 см повод на монтаж патерностер или класически инлайн с пружина с фиксирана тръбичка за нея. За първата пружина се набутвам 50 стотинки и имам 3 резервни куки за втората се набутвам 80 ст. Кошници мошници...глупости. Значи няма напълно вярно твърдение или подход който се използва на 100% еди как си. Хайде със здраве. Mad

Понякога си мисля, че голяма част от нововъведенията са само теоретични и на практика се предлага продукт с променен външен вид вършещ същата работа като предходния. Разликата идва в маркетинговото послание и печалбата на производителя.

И си прав, и не си колега! За маркетинга, печалбата и другите неща съм съгласен с теб, но за "що да не си ползвам пружина, вместо кошничка или метод хранилка от 3-5-7лв". Ето тук не съм съгласен с теб ! С една морално остаряла пружина освен да и нахакаш глетав хляб или качамак, аз друго приложение на нея не виждам! Нито храната ще ти достави като една качествена кошничка, нито червей ще свали на петното като една затворена хранилка, нито ще презентира стръвта винаги отгоре като една метод хранилка! Ама в крайна сметка всеки един сам избира как да стигне до основната цел, а именно енергичното раздвижване на връхчето! Question
Влади В
Влади В
Вице Републикански Шампион 2017

Брой мнения : 2372

Върнете се в началото Go down

Речен риболов с хранилки  "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Речен риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Outsider Вто 10 Мар 2015 - 19:59

azareus написа:
И си прав, и не си колега! За маркетинга, печалбата и другите неща съм съгласен с теб, но за "що да не си ползвам пружина, вместо кошничка или метод хранилка от 3-5-7лв". Ето тук не съм съгласен с теб ! С една морално остаряла пружина освен да и нахакаш глетав хляб или качамак, аз друго приложение на нея не виждам! Нито храната ще ти достави като една качествена кошничка, нито червей ще свали на петното като една затворена хранилка, нито ще презентира стръвта винаги отгоре като една метод хранилка! Ама в крайна сметка всеки един сам избира как да стигне до основната цел, а именно енергичното раздвижване на връхчето!  Question

Аз ако съм разбрал правилно поста на колегата , ставаше дума за ловене с метод на река - както бат' Доме в клипа от предната страница ( и още два-три) . В тоя случай , с дългия повод и речната храна , предимлствата на "истинската " метод кошница се губят , и с "пружината" от първата снимка в моя пост по-горе постигаш същия резултат...добре де , Доме го постига... Laughing Laughing

_________________
"Все мы являемся заложниками тех условий , в которых мы ловим." 
А. Стрaшный

2018:  IIII
2019:  IIII  IIII  II
..........
2021 IIII  I
2022   IIII  IIII  I
2023   IIII  IIII  III
Outsider
Outsider
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7016

Върнете се в началото Go down

Речен риболов с хранилки  "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Речен риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by hiphopper Вто 10 Мар 2015 - 23:15

Ванка любима марка нямам (разбирай да пазарувам само нейни продукти). Имам пристрастия към Шекспир заради техни продукти от които съм останал доволен и заради клипчетата които Робинс прави в тубата. Мисля че резултата, който Доме постига се свежда не само до хранилката ами и до храната и най-вече до риболовната дестинация... А видя ли пича с монтажа на плувката където си постнал другото клипче. Направо ми събра очите. Мисля че това е счупена плувка пригодена за риболов. И пак си ловят. Имат добра храна, заели са дащно място, монтажа е добър (не се оплита, не прави пресуквания, не се къса, не плаши рибата) има резултати. Пък и видя храната на Доме колко е гъста като вадеше рибите. Това значи, че пружина пълна с храна с гъстота като неговата ще свали храната на дъното не ами и под дъното даже. Що се отнася до бял червей - хората са измислили две много готини неща, които аз използвам: вирбел с карабинка и хранилка за бел. Тук сте прави няма как да смъкнеш бял с пружината.
Ванка много добре си спомням репортажа където къцаше платиките, а храната ти беше рехава (ако се не лъжа). Напълно съм съгласен с това ти заключение. Но ти знаеш как си правя 80% от храната и там такъв вариант с рехава манджа няма. Question
hiphopper
hiphopper
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 829

Върнете се в началото Go down

Речен риболов с хранилки  "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Речен риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Ивката Вълов Вто 10 Мар 2015 - 23:42

hiphopper написа:
Въ , конкретния клип, бай Доме Габоров ,, ползва наистина храна със суперС лепкава консистенция, ама вие младежо, бракувания да вие ! Честито брат , да те слуша жената много ей ! И нема да се даваш пред нищо ! Та , погледкай на тоа пустиняк всичките му риболови на Дунава и , че ти светне ! Он ползва пружини ама храната е най нормална като за хранилка ! Просто на реката си сака храна, ама много храна , оти има течение, оти са големи рибите , оти е дълбоко , не говориме за тия барички Марица Струма Осъм , Искър и други барички , ние говориме за РЕКАТА за дунава къде е километър и 600 широка, къде има дракони и свинье у нея ! и има такова течение па кога , чекай кога работех на моста, и кво казаха инжинерите, да при тръбите значи преграждат дуната от към България до средата до Острова и полагат тръби с диаметър 2,5 метра ! мисля 6 ли та 7 на брой !
Тогава си говориме с Инжинерите и Румънеца казва така , от вашата страна където са тръбите водата върви с 10 километра в час , от към румънско дето минават корабите не знам !
Я не разбирам, ама все си мисля чче 10 километра в час ! течение, а си е бързо ! та Абе гледай клиповете му и ще ти се изяснят , човека е обеснил ясно и то1но, за тея дето не знаят маджарски го е показал !

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ивката Вълов
Ивката Вълов
"Машина за бродиране на рибки"

Брой мнения : 3423

https://www.youtube.com/channel/UCdSvUP0pEwdmwbe4oTPdYmw

Върнете се в началото Go down

Речен риболов с хранилки  "Метод фидер" - Page 2 Empty Re: Речен риболов с хранилки "Метод фидер"

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите