РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фиксиране на влакното при риболов с фидер

+18
Калин
marian shimano
bobigrig
toni702005
stridata
nasko83
matey49
Коце
МИНЧО
ceco65
fiverov
TachkoT
barbolov.1977
stich
dekata
Теди
Бачо Илия
Admin
22 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Admin Съб 3 Дек 2011 - 20:54

Привет,
Лично аз използвам няколко способа за да си фиксирам влакното.

Първи способ, с ластичка защипана за клипса на макарата:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Втори способ, с ластичка и плетено влакно, използвам го при макари с малък или не удобен клипс.

Трети способ, овивам няколко пъти ластичката около шпулата без да я фиксирам на клипса. Така ловя когато очаквам по големи риби, а такива общо взето са достъпни само по платените водоеми Razz

Освен това си маркирам влакното и с маркер, ако се обърка нещо да знам къде да фиксирам отново. Нещо което не правя често а трябва е да си броя оборотите когато навивам, при късане на по голяма част от линята това помага много. Suspect
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Нед 11 Дек 2011 - 11:38

Аз основно ползвам клипсовете на шпулите, като при избора на макара, това ми е един от приоритетите- да проверя на място в магазина дали клипса е качествен, като прекарам няколкократно парче влакно през него; ако наранява влакното- въпросната макара отпада и се преориентирам към друг модел със святен клипс. От там нататък: най-напред ще започна с коментар относно точноста в разстояние( по-направление е ясно- избира се неподвижен ориентир на отсрещния бряг) при замятанията, респективно точните попадения в една и съща точка или малка водна площ, а от там и създаването на концентрирано малко хранително петно. Прегледах внимателно материали от различни водещи, световно известни риболовци( за последните десетина години) и констатирах, че навсякъде приоритетно се ползва клипса на шпулата за осигуряване на точната дистанция в разстояние. Някои от авторите препоръчват допълнителна маркировка на влакното с маркер или стопорен възел с цел- ако по някаква причина се наложи да се свали влакното от клипса, да не се загуби точната ориентация за позицията на влакното върху клипса(аз ползвам бял маркер за мачов риболов или черен перманентен маркер при светли влакна). Някои, отделно от това препоръчват и след като сме установили разстоянието и влакното е върху клипса, фидера да се застопори и да се изпъне линията по брега, като се сложи маркер на брега за точната дължина на основната линия- по този начин, дори при късане на основното влакно, никога няма да "загубим" хранителното петно. Това, в нашите БГ-релефи и характер на водоемите ми звучи в 99% от случаите- "мисия невъзможна". Нормалния вариант е, след установяване на петното и фиксирането влакното на клипса, знаейки колко обира макарата с един оборот на дръжката, да преброя с колко оборота ще прибера основната линия до връхния водач. То, всъщност не е необходимо и да се смята друго, освен броя на оборотите- броя, примерно 40 оборота( това при мен е 35метра) и си ловя. При късане на основното влакно някъде по средата(примерно), действам в следната последователност: Обирам остатъка от линията;връзвам тежест или кошничка и правя едно по-леко замятане, така че линията да се развие до клипса и свалям влакното от клипса; правя силно замятане, така че визуално да се прехвърли облавяното петно, изчаквам пропадането и клипсирам; обирам линията като броя оборотите на дръжката; като стигна до 40- не късам нищо(както някои правят), а продължавам да броя до като тежеста стигне до връхния водач- примерно 47 оборота; замятам пак линията точно до фиксираното на клипса място, освобождавам от клипса, навивам "излишните" 7 оборота с дръжката и пак фиксирам на клипса, маркирам и влакното непосредствено пред фиксирането с клипса; обирам линията, махам оловото(кошничката) и правя монтажа!!! Разглежда се също и дилемата при хващане на едра риба, като се посочва варианта бързо да се откачва влакното от клипса преди да е скъсала или варианта за закачане на влакното с ластиче за клипса. Изрично се посочва и че в никакъв случай петното не трябва да се прехвърля( по-надолу ще обясня и защо), а от друга страна замятанията трябва да се извършват с определено "чувство" за сила и траектория за да не се получават2/3-метрови откати назад от много силни удари върху клипса( което все пак е по-малкото зло от прехвърлянето на петното). Аз за тази цел практикувам следното- държа пръта при полета на хранилката под ъгъл около 70 градуса(т.с. изправен), като в момента на удара върху клипса го навеждам надолу и го подавам напред- по този начин хранилката се приводнява меко, без излишни шумове и без удари върху клипса и откати!
Изхождайки от практиката на авторите по горните въпроси, ползването на клипса, отделно и маркировка на влакното а също така и от това, че у нас гъмжи от арендни водоеми със шаран и амур ( понякога и със завидни размери) аз практикувам следната методика при риболов на шаран и амур( целево),за осигуряването на висока точност с клипса, от една страна и илиминирането на всякаква вероятност за късане от едра риба заради закаченото на клипса влакно, от друга страна:
Най-напред определям точката на приводняване в направление(ориентир) и в разстояние като фиксирам влакното върху клипса. След това захранвам с 5, 7 или 9 хранилки ( никога с четен брой, нумерологично четните числа са каръшки числа ) Very Happy . След това маркирам влакното непосредствено пред шпулата с маркер ; обирам линията, зареждам кошничката в "работен" вариант, слагам стръв на куката и замятам. Точноста се осигурява от клипса; след приводняването и пропадането, свалям влакното от клипса и натягам линията. От тук нататък вариантите са два- единия е презамятане, втория е удар на "евентуален заподозрян"- шаран или амур. При първия вариант, презамятане- изтеглям влакно от шпулата до като маркера застане пред нея, фиксирам отново влакното на клипса, обирам линията, презареждам, замятам, свалям влакното от клипса и пак натягам фидера в "работно" положение. При втория вариант, удар- шарана хуква, поразхлабения аванс тръгва и т.н. до като шарана изгледа живарника от вътрешната страна Тук вече следва основния момент от техниката- с хранилката ( празна или пълна, желателно е да е празна но това зависи от ред неща) се извършва едно междинно, "не работно" замятане с по-голяма сила от обичайната за тази дистанция, така че да прехвърли петното Обира се линията до маркера, влакното се фиксира на клипса, обира се цялата линия, презарежда се, замята се, влакното се сваля от клипса и фидера се натяга. По-нататък се процедира както по-горе, или презареждане или удар.
Това е при целеви риболов на едри риби и съответна захранка и стръв, елиминиращи в голяма степен дребосъка. Ако цъкам дребосък, работя само с клипса и пак маркирам, при случаен удар на едра риба, клипсовете ми са такива че се едно леко движение на ръката свалям влакното от тях.
Защо не трябва да се прехвърля петното- ми защото едрите риби обикновенно не седят върху него, а в страни или на 1-2 метра пред него; като се прехвърли- отиват на още по-голяма дистанция от него
Според мен- това са начините за точна дистанция на всякакви разстояния; разните схеми и приказки за бележене на влакното без ползването и на клипса или ластичето, както Коки е обяснил в предния пост, и за "придърпване" на хранилки и т.н. до петното, са несъстоятелни, както и разпъването и меренето на влакна по брега- специално за нашите силно опесъчени и пренаселени брегове на големите водоеми!!!!!
Cool Idea
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Admin Нед 11 Дек 2011 - 12:26

В последно време правят подобрени клипсове , като например гумиран или клиспс с пружина.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Тази е с метален клипс с пружина, на видеото се вижда добре.



Другия вариант с - гумиран буфер на клипса за влакното (на шпулата), който предпазва влакното от нараняване.

[You must be registered and logged in to see this image.]

И видео...

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Теди Нед 11 Дек 2011 - 12:32

Ползвам първия варянт със ластик през клипса,застопорявал съм и директно на клипса.Но имало случаи да се отнеса и да заметна по-силно от обичайното и макар да омекотявам с въдицата се получава доста голямо напрежение на самия клипс.Преди време даже със голям метод доволно натоварен един клипс даде жертва!Докато със ластика този проблем го нямам,служи си за амортизатор и омекотява доста точно преди падането на хранилката отделно се омекотява и с въдицата де и така.... Smile
Теди
Теди
Шампион "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1698

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Нед 11 Дек 2011 - 14:05

Ето един модел хубав клипс на едното ми макаре(Шекспир):

[You must be registered and logged in to see this image.]

Отляво, надясно влакната са: 0.10 плетено на Сарфикс за фидер, 0.165 мачово на Трабуко, 0.18 мачово на Тубертини и 0.203 за фидер на Трабуко.

На моделите Шекспир- Мач-2(имам и такова с преден аванс) клипсовете са пак хубави с тефлон, само че са триъгълни:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Даже на снимката се вижда как влакното е останало прекарано зад клипса от последния бабушкаджийски риболов на Копринка. Тогава ковнах и едно шаранче, ама меката Катана(на 3.60), голямата дистанция и свястното влакно въобще не му дадоха възможност да дръпка аванс, камоли пък и да откачам влакно от клипс... Влакното е 0.18 мачово на Кралусо. Laughing
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Admin Чет 15 Дек 2011 - 11:04

Жената купила ластички за коса на щерката, да ама и на мен ми харесаха. Laughing
Много са малки и същевременно здрави!

Та смятам да ги пробвам , да видим ще стават ли за тази игра Laughing Laughing Laughing


[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by dekata Чет 15 Дек 2011 - 12:07

И аз ползвам клипса и нямам проблеми.Както описа Бачо,пръта трябва да се държи изправен и с отпусната китка.С ластичка не съм пробвал,но ще опитам.
dekata
dekata
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 5264

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by ???? Чет 15 Дек 2011 - 15:45

Ластика е истината ! С клипса рискувате много при по едра риба !
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by stich Чет 15 Дек 2011 - 15:58

...и не само.
На мен един клипс ми хвръкна във водата не от силно замятане ... а от постоянното му ползване без ластик.
От тогава само ластик.По възможност с възелче до клипса за евентуално отреагиране при по-така риба.
stich
stich
Модератор
Модератор

Брой мнения : 639

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by barbolov.1977 Чет 15 Дек 2011 - 18:00

До скоро ловях само на клипс и бях доволен,но да си призная със ластика е доста по добре поне за мен.
barbolov.1977
barbolov.1977
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1643

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by TachkoT Чет 15 Дек 2011 - 19:28

stich написа:...и не само.
На мен един клипс ми хвръкна във водата не от силно замятане ... а от постоянното му ползване без ластик.
От тогава само ластик.По възможност с възелче до клипса за евентуално отреагиране при по-така риба.
Това е истината Smile
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by fiverov Чет 15 Дек 2011 - 20:59

Аз ползвам от ластика за щека 0.7 мисля да е .Икато си го вържа си оставям малки мустачки и така лесно мога да го махна от клипса ако удари няекой по ЙЕДЪР
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by TachkoT Чет 15 Дек 2011 - 21:01

fiverov написа:Аз ползвам от ластика за щека 0.7 мисля да е .Икато си го вържа си оставям малки мустачки и така лесно мога да го махна от клипса ако удари няекой по ЙЕДЪР
Моя ластик е силиконка -0.9 за по ИЕДРИ РИБИ Wink
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by ???? Чет 15 Дек 2011 - 21:03

Удари ли Ви по тежка риба късайте ластика , не виждам за какво Ви е да го пазите тоя златен ластик ?!?!? Ползвайте тези за щеките в различните им дебелини зависи какви риби ловите и няма да имате проблеми никога !
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Чет 15 Дек 2011 - 21:04

Зависи от клипсовете- ако е от кръглите с пружинен механизъм отвътре, няма как да "хвръкне" по никакъв начин; те са направени точно за тази работа! Idea Отделно, с риск да се повторя: "...трябва да се хвърля с чувство за дистанцията..." Cool
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by fiverov Чет 15 Дек 2011 - 21:06

TachkoT написа:
fiverov написа:Аз ползвам от ластика за щека 0.7 мисля да е .Икато си го вържа си оставям малки мустачки и така лесно мога да го махна от клипса ако удари няекой по ЙЕДЪР
Моя ластик е силиконка -0.9 за по ИЕДРИ РИБИ Wink
Very Happy Моя пък е плътен на престън и е за още ПО-ЙЕДРИ Razz
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by TachkoT Чет 15 Дек 2011 - 21:06

Светозар Върбанов написа:Удари ли Ви по тежка риба късайте ластика , не виждам за какво Ви е да го пазите тоя златен ластик ?!?!? Ползвайте тези за щеките в различните им дебелини зависи какви риби ловите и няма да имате проблеми никога !
Просто ми е останал от един стар топсет този ластик и като го подмених ми досвидя, а по относно пазенето хич и не го пазя. Сега на пролет ще артисат още като гледам 2 ластика от по стари топсетчета
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by ???? Чет 15 Дек 2011 - 21:13

Защо изобщо си фиксирате влакното ? Тренирайте 2 часа да целите едно и също петно и сте готови с дистанцията без да фиксирате каквото и да било ! Ако сте ловили повече от 3 пъти с фидер мисля ,че фиксирането е ТОТАЛНО излишно ! За мен лично е безмислено и ненужно да си фиксирам влакното към клипсове или ластици ! Харесвате си място хващате си ориентир и си го целите с еднаква засилка на хранилката ! Мисля ,че всички сме ходили за риба с фидер и можем да си целим петното или греша ? Но , ако решите да стопирате го правете с ластик , ако ще да имате и клипс от извънземен материал - демек ластика за клипса , а не директно кордата там !
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by TachkoT Чет 15 Дек 2011 - 21:19

Един беше казал "Вържи попа да е мирно селото", та и аз така. Случайно се хванах, че в течение на риболова ако не фиксирам полека, лека местя петното и то по навътре и по навътре. Пробвай на един риболов с интензивно мятане и ще се увериш. В началото на риболова бях с един приятел, ама му свършиха цигарите и отиде до селото да си вземе. Забави се доста и се връща след 2 часа и ми вика що ловиш по навътре. Учудих се не за първи път ловя риба и що годе имам окомер. Обаче по малко , по малко съм дръпнал петното навътре. Не се усеща от първия път. От тогава задължително клипсовам. Когато съм за шарани не клипсовам щото няма толкова интензивно мятане.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by ???? Чет 15 Дек 2011 - 21:26

Ръка и чувство/усещане , не око Wink Окото е просто визуално да се ориентираш !
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Чет 15 Дек 2011 - 21:36

Ако се лови на големи дистанции за да се хване русло на река(Копринка, например или Жребчево) или непосредствено пред остров, шавар, или буквално пред отсрещен бряг...кура му "окомер"; особенно пък и ако духа яко и трябва да се сменят кошнички с по-тежки, и с още по-тежки. Стопирането в тези случаи е необходимо, без значение с клипс или ластиче. Arrow Idea

п.п. моите плътни ластици почват от 1.27мм и завършват до към 2.4мм... Very Happy pale
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Admin Чет 15 Дек 2011 - 21:41

Задължително използвам фиксиране, не зависимо по какъв начин!

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by ???? Чет 15 Дек 2011 - 21:41

По тежките хранилки не се влияят от времето !
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Бачо Илия Чет 15 Дек 2011 - 21:48

Точно това обяснявам- при силен вятър и лека хранилка, вятъра измъква от шпулата много голям корем при полета на хранилката и независимо че влакното е стопирано, тя просто не долита до петното и като се чукне в клипса(ластика) и цопне, дистанцията е с 2-3-5 или повече метра по близо. Иска се тежка хранилка и силово замятане, за да се обере корема още във въздуха, в крайната фаза преди приводняването на хранилката- когато влакното се удари в клипса или ластика, инерцията на по-голямата маса на хранилката да обере корема, още преди приводняването. Idea


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Чет 15 Дек 2011 - 21:53; мнението е било променяно общо 1 път
Бачо Илия
Бачо Илия
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 2740

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by ceco65 Чет 15 Дек 2011 - 21:52

И аз задължително ползвам най малко за да се изпъне и линията Laughing
ceco65
ceco65
Модератор
Модератор

Брой мнения : 2102

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by ???? Чет 15 Дек 2011 - 22:00

Бачо Илия написа:Точно това обяснявам- при силен вятър и лека хранилка, вятъра измъква от шпулата много голям корем при полета на хранилката и независимо че влакното е стопирано, тя просто не долита до петното и като се чукне в клипса(ластика) и цопне, дистанцията е с 2-3-5 или повече метра по близо. Иска се тежка хранилка и силово замятане, за да се обере корема още във въздуха, в крайната фаза преди приводняването на хранилката- когато влакното се удари в клипса или ластика, инерцията на по-голямата маса на хранилката да обере корема, още преди приводняването. Idea

Факт !
avatar
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Admin Чет 4 Окт 2012 - 9:38

avatar
Admin
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 7792

https://feeder-fishing.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by МИНЧО Сря 17 Окт 2012 - 9:43

ceco65 написа:И аз задължително ползвам най малко за да се изпъне и линията Laughing
А как процедирате при фиксирано влакно и наличие на по-едри риби в гьола?
Давам пример. Хвърляме, обираме до изпъване на влакното, слагаме на стойката, удар, засичане и сработване на аванса. Рибката започва да тегли на вътре, а ние сме застопорили влакното. Единственото, за което се сещам е, че тази риба никога няма да стигне до живарника ми.
МИНЧО
МИНЧО
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1439

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by fiverov Сря 17 Окт 2012 - 10:54

Първо бележиш влакното с маркер. слагаш на клипса като удари и стигне до клипса махаш и вадиш.После мяташ стигаш до белега слагаш на клипса пак мяташ и така ... Mad
fiverov
fiverov
II-ро място "Джеди" лига 2013 г.

Брой мнения : 1552

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by TachkoT Сря 17 Окт 2012 - 11:02

МИНЧО написа:
ceco65 написа:И аз задължително ползвам най малко за да се изпъне и линията Laughing
А как процедирате при фиксирано влакно и наличие на по-едри риби в гьола?
Давам пример. Хвърляме, обираме до изпъване на влакното, слагаме на стойката, удар, засичане и сработване на аванса. Рибката започва да тегли на вътре, а ние сме застопорили влакното. Единственото, за което се сещам е, че тази риба никога няма да стигне до живарника ми.
Ползваш мека пръчка, фиксирането го правиш с ластик за щека тънък (0.8 до 1мм). Като фиксираш възела има мустачки и е близо до клипса. Като удари голямата риба (дано да е голяма де) засичаш и тя напъва първо подава влакното щото е монофил, после се разпъва ластика малко и най накрая и пръчката се гъне. Времето е достатъчно да хванеш възела и да го разклипсоваш (вадиш лакстика от клипса). Преди това си маркирал влакното за дистанция или си преброил оборотите за да знаеш на каква дистанция си. Дано съм бил изчерпателен, ако нещо не е ясно питай.
TachkoT
TachkoT
🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 791

http://tachko.com ; http://tlan.net

Върнете се в началото Go down

Фиксиране на влакното при риболов с фидер  Empty Re: Фиксиране на влакното при риболов с фидер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите