РИБОЛОВ С КОШНИЧКА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Възли и тяхното приложение

+20
Apollo
Doktor-5
stan4o
del7710
dako
fiverov
boreto1
dekata
Outsider
veselinov
stich
marian shimano
Бачо Илия
gloupan - Киро
МИНЧО
jeko
VNNaidenov
Теди
TachkoT
Admin
24 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by zx7r Пон 28 Окт 2019 - 20:07

Тук се вижда, колко е драстична е разликата. Тестът е с моно:
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by veselinov Пон 28 Окт 2019 - 21:42

Честно казано, даже и не съм си помислял да не си връзвам куката за стеблото....
Ок, за хищник съм съгласен, обаче за мирните съм мнооого под въпросSuspect
veselinov
veselinov
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 3756

Върнете се в началото Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by butnik Вто 29 Окт 2019 - 12:15

Паломар е по-подходящ според мен за вирбел,няма рамо на куката,явно не разбираш за кво иде реч=кука с ухо само безвъзлов за косъм или обикновен за директна стръв или ринг с пелета.За да се раздигат облацитевържи две еднакви куки с безвъзлов или обикновен и с Паломар и виж коя се забива по-лесно.На тия тестове хммм,без възел по влакното да е по слаб  Shocked
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by Dass Вто 29 Окт 2019 - 14:16

И какъв е проблема да се използва кука с ухо и обикновена стръв (НЕ на косъм)? Или глупавите производители си хвърлят производството на вятъра? Възли и тяхното приложение - Page 3 2902588953

Само да се "изложа" по въпроса... Има огромно значение положението на ухото спрямо стеблото и формата на куката!

Една от куките, които много уважавам, когато ти трябва малка здрава кука - Gamakatsu G-Point Feeder Eyed. Тази кука да се ползва на косъм или с ринг??? Възли и тяхното приложение - Page 3 993277595 Mission: Impossible

Има и такива, които са за меки пелети, които също са супер!

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by zx7r Вто 29 Окт 2019 - 19:28

butnik написа:...За да се раздигат облацитевържи две еднакви куки с безвъзлов или обикновен и с Паломар и виж коя се забива по-лесно.На тия тестове хммм,без възел по влакното да е по слаб  Shocked
Мхм, именно това ми е чуденката - как да постигна здравината на паломара и пърформънса на knotless-a! Един приятел, много серизен риболовец, стяга паломара с клещи, за да е под правилен ъгъл, но говорим за моно 0.50 и кука 2/0  Laughing
Безвъзловият за косъм може и да се представя по-добре с шаранджийски повод, но с моно е "not epic". От друга страна, няма логика да се вглеждаш толкова във възела на куката, ако поводът ти завършва с обикновен възел за клуп или в малко по-добрия случай -  с осморка. Още там губиш мача. 
Dass, много хубава кука, в какви случаи и за какви риби я ползваш? Ще я пробвам задължително. Като се замисля, досега не съм ползвал такива прави куки при фидер риболов, предимно залагам на затворени куки, а често и с лек офсет, та затова те разпитвам  cheers
zx7r
zx7r
🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 387

Върнете се в началото Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by Dass Вто 29 Окт 2019 - 20:47

Прав си, клупа дори и с осмица издържа по-малко, отколкото "безвъзловия". Така, че карай си с него...
zx7r написа:Dass, много хубава кука, в какви случаи и за какви риби я ползваш? Ще я пробвам задължително. Като се замисля, досега не съм ползвал такива прави куки при фидер риболов, предимно залагам на затворени куки, а често и с лек офсет, та затова те разпитвам  cheers
Ми аз го написах... Ползвам ги, когато се налага да ловиш с по-малки куки по-едри риби. Или когато можеш да очакваш изненадки. Ползвам ги почти за всякакви риби - баби, платики, каракуда, даже и шаранета. И основно ползвам тях при обикалянето по Марица. Не, че ми се случва често. Възли и тяхното приложение - Page 3 3811974306 По-големите ги вързвам с "безвъзлов", а малките - с Паломар.

Като се замисля, май в над 80% от случаите ползвам куки с подобна форма. Вече преживях периода с ползването на множество различни модели куки.  Възли и тяхното приложение - Page 3 1743377566  Повечето са с такава форма - горе-долу форма Chika. Избрал съм си 3-4 модела, които се различават почти само по дебелината на куката.

_________________
Всяко място и време "си сака фидеро"!    [You must be registered and logged in to see this image.]      
gog14 написа:Koгато разбера че съм тъп се сещам, че цял живот няма да ми мине.
Сергей Попов написа:Есть таки слова которые для женщин страшнее чем слово "измена"... это убийцы женских нервов: MAP! Preston! Gardolino!  [You must be registered and logged in to see this image.]
Outsider написа:Гъма, аванса, умението на риболовеца, поводът и куката са важни, но НЕ премахват значението на бланка на фидера.
Dass
Dass
Are you ready for fishing? Really?

Брой мнения : 5017

http://feeder-fishing.bg/

Върнете се в началото Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by butnik Сря 30 Окт 2019 - 7:14

безвъзловият ми е на монофил и.....спирам до тук
butnik
butnik
🐟 🐟 🐟 🐟 🐟

Брой мнения : 1916

Върнете се в началото Go down

Възли и тяхното приложение - Page 3 Empty Re: Възли и тяхното приложение

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите